Startliste for Farum Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Farum Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
08 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer |
Indledende (12) |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
|
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
385 |
2 |
Emma Beyer |
2000 |
0006AG |
SLAGELSE |
|
50m |
49.06 |
422 |
3 |
Francesca Nord |
2001 |
BN6601 |
TRELLEBORG |
|
50m |
39.23 |
447 |
4 |
Melinda Andersson |
2000 |
AI1600 |
LANDSKRONA |
|
50m |
40.64 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
531 |
2 |
Camilla Taylor |
2000 |
0082AA |
ALLERØD |
|
50m |
38.00 |
56 |
3 |
SIF Nikoline Madsen |
2001 |
0122AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
36.28 |
219 |
4 |
Anna Fiedler |
2001 |
0198AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
37.78 |
412 |
5 |
Frida Eilertsson |
2000 |
AM7600 |
TRELLEBORG |
|
50m |
38.70 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
22 |
1 |
Sara Krell Refn |
1999 |
9944AN |
FARUM |
|
50m |
35.91 |
61 |
2 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
35.45 |
430 |
3 |
Astrid Albertsson |
2000 |
AF5400 |
VÄSBY SS |
|
50m |
34.79 |
524 |
4 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
50m |
35.17 |
58 |
5 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
50m |
35.69 |
448 |
6 |
Elsa Assarsson |
2001 |
AD1401 |
LANDSKRONA |
|
50m |
36.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
42 |
1 |
Kamma Bruun Fejfer |
1998 |
9826AG |
GENTOFTE |
|
50m |
34.44 |
101 |
2 |
Iben Jeppesen |
2000 |
0002AO |
HELSINGE |
|
50m |
34.24 |
249 |
3 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
HVIDOVRE |
|
50m |
33.62 |
60 |
4 |
Nikoline Nilsson Norby |
2000 |
0064AN |
GENTOFTE |
|
50m |
33.80 |
213 |
5 |
Frederikke Arentoft |
2000 |
0052AS |
HØRSHOLM |
|
50m |
34.38 |
372 |
6 |
Emilie Hermann Schimming |
1999 |
9942AP |
ROSKILDE |
|
50m |
34.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
236 |
1 |
Cecilie Meyn |
2000 |
0002BD |
HØRSHOLM |
|
50m |
33.54 |
525 |
2 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
50m |
33.33 |
381 |
3 |
Amanda Glerup Andersen |
1998 |
9814AM |
SLAGELSE |
|
50m |
32.75 |
15 |
4 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
32.95 |
29 |
5 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
33.41 |
464 |
6 |
Isabelle Moreau |
2001 |
AM0201 |
LANDSKRONA |
|
50m |
33.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
240 |
1 |
Alba Cecilie Runge |
2000 |
0086BC |
HØRSHOLM |
|
50m |
32.66 |
233 |
2 |
Caroline Sofie Lund |
2000 |
0048AS |
HØRSHOLM |
|
50m |
32.54 |
227 |
3 |
Cecilie Salskov Jensen |
2000 |
0012AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
32.39 |
81 |
4 |
Thea Hovmand Larsen |
1997 |
9746AH |
GLADSAXE |
|
50m |
32.49 |
36 |
5 |
Rosemarie Blicher |
2000 |
0076AO |
GENTOFTE |
|
50m |
32.63 |
147 |
6 |
Caroline Høst Lorenzen |
1999 |
9916AG |
HELSINGØR |
|
50m |
32.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
496 |
1 |
Regitze Munch Nielsen |
2000 |
0054AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
32.27 |
90 |
2 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
50m |
32.16 |
49 |
3 |
Frida Hausting Jørgensen |
2001 |
0114AK |
GENTOFTE |
|
50m |
31.90 |
23 |
4 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
FARUM |
|
50m |
32.14 |
102 |
5 |
Serina P. Snellman Floris |
1995 |
9564AD |
HELSINGE |
|
50m |
32.20 |
395 |
6 |
Daniella Thea Johansen |
2000 |
0048AP |
SLAGELSE |
|
50m |
32.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
375 |
1 |
Augusta Andersson |
1997 |
AM9297 |
SJÖBO SS |
|
50m |
31.55 |
82 |
2 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
50m |
31.24 |
503 |
3 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
VI39 |
|
50m |
31.15 |
318 |
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
31.16 |
344 |
5 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
9974AO |
LYNGBY |
|
50m |
31.25 |
68 |
6 |
Cassandra Thimmer |
1999 |
9914AW |
GENTOFTE |
|
50m |
31.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Stinna Schnabl |
1999 |
9934AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
30.99 |
142 |
2 |
Frederikke Houen |
1998 |
9824AI |
HELSINGØR |
|
50m |
30.89 |
27 |
3 |
Emilie Buurgaard Westh |
1999 |
9958AU |
FARUM |
|
50m |
30.61 |
252 |
4 |
Frederikke Dons |
1998 |
9894AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
30.62 |
46 |
5 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
50m |
30.94 |
482 |
6 |
Linnéa Månsson |
1996 |
AJ6296 |
SS IDEN |
|
50m |
31.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Lise Norgil Damgaard |
1997 |
9746AW |
GENTOFTE |
|
50m |
30.22 |
387 |
2 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
29.34 |
347 |
3 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
28.84 |
528 |
4 |
Julie Schmidt |
1995 |
9578AK |
ALLERØD |
|
50m |
28.99 |
352 |
5 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
0044AF |
LYNGBY |
|
50m |
29.89 |
349 |
6 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
30.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
30.11 |
474 |
2 |
Ida Sandwång |
2001 |
AM3601 |
LANDSKRONA |
|
50m |
29.34 |
325 |
3 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
50m |
28.60 |
340 |
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
28.94 |
552 |
5 |
Vibe Tofte Jørgensen |
1999 |
9956AQ |
RØNNE |
|
50m |
29.46 |
520 |
6 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
50m |
30.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
GLADSAXE |
|
50m |
29.94 |
91 |
2 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
9688AO |
GLADSAXE |
|
50m |
29.26 |
481 |
3 |
Clara Vater |
1997 |
AH7497 |
LANDSKRONA |
|
50m |
28.35 |
152 |
4 |
Nicoline Reinstrup |
1998 |
9832AI |
HELSINGØR |
|
50m |
28.93 |
521 |
5 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
29.45 |
473 |
6 |
My Rydgren |
1999 |
AT5699 |
LANDSKRONA |
|
50m |
30.30 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
08 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|