Startliste for Farum Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Farum Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
08 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende (8) |
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
104 |
2 |
Tino Floris |
1998 |
9883AR |
HELSINGE |
|
50m |
34.55 |
394 |
3 |
Rasmus Aavang Jensen |
1998 |
9843AH |
SLAGELSE |
|
50m |
28.91 |
465 |
4 |
Johan Norén |
1986 |
AF9186 |
LANDSKRONA |
|
50m |
28.93 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Victor Emil Lundgaard |
1998 |
9847AE |
GENTOFTE |
|
50m |
28.57 |
79 |
2 |
Jonas Hyllested |
1999 |
9955AB |
GLADSAXE |
|
50m |
27.94 |
467 |
3 |
Tim Petersson |
1999 |
AB9799 |
LANDSKRONA |
|
50m |
27.41 |
160 |
4 |
Thomas Vilmar |
1998 |
9811AK |
HELSINGØR |
|
50m |
27.46 |
107 |
5 |
Joachim Frimann |
1997 |
9761AE |
HELSINGE |
|
50m |
28.41 |
468 |
6 |
Ali Raeisi |
1998 |
AM8598 |
LANDSKRONA |
|
50m |
28.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Mikkel Møller-Jensen |
1995 |
9559AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
27.01 |
14 |
2 |
Chris Johansen |
1996 |
9651AB |
FARUM |
|
50m |
26.85 |
73 |
3 |
Frederik Weiss |
1999 |
9913AB |
GENTOFTE |
|
50m |
26.53 |
83 |
4 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
|
50m |
26.66 |
527 |
5 |
Maxemillian Pedersen |
1996 |
9635AC |
ALLERØD |
|
50m |
26.88 |
44 |
6 |
Adam Hansen |
1998 |
9883AP |
GENTOFTE |
|
50m |
27.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Christian Sejr Aagaard |
1998 |
9817AG |
FARUM |
|
50m |
26.43 |
544 |
2 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
50m |
26.10 |
116 |
3 |
Lasse Lykke Nielsen |
1995 |
9555AA |
HELSINGE |
|
50m |
26.00 |
5 |
4 |
Thomas Bech |
1998 |
9857AM |
FARUM |
|
50m |
26.00 |
16 |
5 |
Mads Jørner |
1998 |
9891AB |
FARUM |
|
50m |
26.42 |
120 |
6 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
9765AJ |
HELSINGE |
|
50m |
26.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
346 |
1 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
50m |
25.75 |
477 |
2 |
Hampus Svensson |
1999 |
AE5199 |
LANDSKRONA |
|
50m |
25.69 |
370 |
3 |
Yannick Rasmussen |
1995 |
9565AH |
ROSKILDE |
|
50m |
25.58 |
85 |
4 |
Nicolai Møbius Pedersen |
1996 |
9647AJ |
GLADSAXE |
|
50m |
25.63 |
250 |
5 |
Mikkel Samsøe Borch |
1997 |
9771AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
25.72 |
149 |
6 |
Mathias Marsengo |
1997 |
9781AS |
HELSINGØR |
|
50m |
25.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
563 |
1 |
Gustav Bækgaard |
1997 |
9753AI |
HERLUFSHOL |
|
50m |
25.24 |
396 |
2 |
Joachim Blach Kristensen |
1995 |
9589AJ |
SLAGELSE |
|
50m |
24.82 |
6 |
3 |
Kevin Witt Christensen |
1995 |
9595AF |
FARUM |
|
50m |
23.72 |
11 |
4 |
Philip Greve |
1998 |
9839AK |
FARUM |
|
50m |
24.58 |
109 |
5 |
Niels Breum Hansen |
1994 |
9411AE |
HELSINGE |
|
50m |
25.08 |
452 |
6 |
Filip Christensson |
1991 |
AG5791 |
LANDSKRONA |
|
50m |
25.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
435 |
1 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
VÄSBY SS |
|
50m |
25.23 |
254 |
2 |
Søren Meier |
1994 |
9491AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
24.79 |
13 |
3 |
Magnus Jákupsson |
1994 |
9403AP |
FARUM |
|
50m |
23.28 |
62 |
4 |
Jonas Olczyk |
1994 |
9457AA |
GENTOFTE |
|
50m |
24.54 |
451 |
5 |
Alfred Christensson |
1998 |
AH0398 |
LANDSKRONA |
|
50m |
24.89 |
494 |
6 |
Martin Jungersen |
1997 |
9799AA |
VAT CPH-MK |
|
50m |
25.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Asbjørn Garne |
1995 |
9563AD |
GENTOFTE |
|
50m |
25.17 |
75 |
2 |
Jonas Vibsig Berding |
1996 |
9693AA |
GLADSAXE |
|
50m |
24.70 |
20 |
3 |
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
9155AC |
FARUM |
|
50m |
22.81 |
591 |
4 |
Niklas Hedegaard |
1990 |
9053AB |
FARUM |
|
50m |
24.22 |
19 |
5 |
Marcus Olesen |
1995 |
9531AC |
FARUM |
|
50m |
24.88 |
577 |
6 |
Nicolai Løwenstein |
1997 |
9713AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
25.28 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
08 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|