2020-04-07   03:13:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ullbergstrofén 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Försök fredag

8_S
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
18 år och äldre 
342  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  53.71   
381  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  56.97  EFT 
249  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  57.35   
187  Schollin Eric  1997  HÖGANÄS SS  AF2597  25 m  59.13   
316  Norberg-Pettersson Gustav  1996  SK LAXEN  AM8596  25 m  59.39   
320  Schön Svensson David  1993  SK LAXEN  AD8993  25 m  1:00.18   
451  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  25 m  1:00.31   
260  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  1:02.65   
292  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  25 m  1:03.43   
10  649  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  1:04.71   
11  105  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  1:05.16   
12  572  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  1:06.66   
13  265  Sundfors Simon  1996  KUNGSBACKA  AV4996  25 m  1:06.81   
14  414  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  25 m  1:07.85   
15  136  Tangvald Måns  1995  GÖTEBORG  AN3595  25 m  1:10.86   
16  203  Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  AW2993  25 m  1:14.33   
17  295  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  25 m  1:14.59   
16 - 17 år 
398  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  56.86   
611  Larsson Steven Angelo  1998  UDDEVALLA  AG2798  25 m  59.40   
575  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  1:00.13   
351  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  1:00.91   
446  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  1:02.30   
324  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  1:03.81   
345  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  1:04.37   
49  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  1:04.48   
591  Börjesson Daniel  1999  UDDEVALLA  AJ4599  25 m  1:05.89   
10  467  Bergstedt Philip  1998  S 02  AG9598  25 m  1:06.72   
11  88  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  1:06.73   
12  517  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  1:07.63   
13  37  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  1:07.77   
14  280  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  25 m  1:08.13   
15  124  Kristofferson Tom  1998  GÖTEBORG  AN5398  25 m  1:08.52   
16  298  Andersson Johannes  1999  SK LAXEN  AM6999  25 m  1:08.60   
17  262  Schill-Örne Filip  1998  KUNGSBACKA  AM1598  25 m  1:09.48   
18  181  Juliusson Erik  1998  HÖGANÄS SS  AQ2798  25 m  1:09.86   
19  599  Fors Jonathan  1998  UDDEVALLA  AC9998  25 m  1:11.65   
20  45  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  1:11.68   
21  13  Ryli Jakob  1998  Ski SK    25 m  1:11.76   
22  312  Madarov Alexander  1999  SK LAXEN  AS9999  25 m  1:12.73   
23  233  Ekman Alexander  1999  KUNGSBACKA  AN5599  25 m  1:14.50   
24  250  Karlsson Max  1999  KUNGSBACKA  AG2999  25 m  1:15.49   
25  392  Klingspor Alexander  1999  NKK  AG2399  50 m  1:17.30   
26  410  Rudberg Oscar  1999  NKK  AS0599  25 m  1:17.48   
27  267  Svensson Sebastian  1999  KUNGSBACKA  AN6599  25 m  1:17.89   
28  75  Ahlstrand Erik  1999  GÖTEBORG  AU6199  25 m  1:21.29   
29  401  Mattfolk Erik  1998  NKK  AQ3198  25 m  1:22.19   
30  12  Oseth Lars Hogne  1999  Ski SK    25 m  1:23.34   
31  491  Schariot Simon  1998  S 02  AD3198  25 m  1:24.67   
14 - 15 år 
399  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  1:02.73   
377  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  1:04.23   
359  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  1:05.11   
434  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  25 m  1:05.11   
550  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  1:05.13   
520  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  25 m  1:06.50   
560  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  25 m  1:06.65   
604  Hansson Gabriel  2000  UDDEVALLA  AE8700  25 m  1:06.74   
336  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  25 m  1:06.84   
10  622  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  1:07.05   
11  Endal David Timmer  2000  Ski SK    25 m  1:07.86   
12  138  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  1:08.59   
13  364  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:08.77   
14  192  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  1:09.25   
15  130  Linder Oscar  2000  GÖTEBORG  AU8700  25 m  1:09.32   
16  144  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  1:10.44   
17  647  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  1:10.69   
18  253  Lemos Thaler Alexander  2000  KUNGSBACKA  AR5500  25 m  1:11.84   
19  609  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  1:12.66   
20  255  Norlin Kevin  2000  KUNGSBACKA  AV3700  25 m  1:13.61   
21  592  Börjesson Markus  2001  UDDEVALLA  AE5101  25 m  1:14.98   
22  56  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  1:16.48   
23  430  Vukovic Filip  2001  OSKARSHAMN  AN9901  25 m  1:17.29   
24  479  Hallström Karl  2000  S 02  AG9100  25 m  1:18.09   
25  166  Svedberg Max  2001  GÖTEBORG  AR3301  25 m  1:18.25   
26  322  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  1:19.13   
27  388  Hoffner Linus  2001  NKK  AR8101  25 m  1:19.50   
28  459  Pettersson Jens  2001  S 77  AG9101  25 m  1:19.63   
29  492  Sjulander Carl-Ruben  2001  S 02  AK2701  25 m  1:19.77   
30  421  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  25 m  1:20.38   
31  11  Meilvåg Jacob  2001  Ski SK    25 m  1:20.66   
32  85  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  1:21.14   
33  523  Uddgren Carl  2001  SK STIMMET  AB1701  25 m  1:21.14   
34  475  Diep Ivan  2001  S 02  AN3901  25 m  1:21.38   
35  161  Selin David  2001  GÖTEBORG  AK3701  25 m  1:21.81   
36  23  Eliasson Oscar  2001  ALINGSÅS  AI9301  25 m  1:21.98   
37  486  Karlsson Gustav  2000  S 02  AG0300  25 m  1:23.01   
38  230  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA  AQ4101  25 m  1:23.74   
39  237  Hake Pontus  2001  KUNGSBACKA  AS8501  25 m  1:25.93   
40  102  Gardiner Archie  2000  GÖTEBORG  AU9700  25 m  1:25.96   
41  159  Rättgård Einar  2000  GÖTEBORG  AQ4500  25 m  1:26.38   
42  268  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA  AU3101  25 m  1:27.61   
43  626  Sjöqvist Eliot  2000  UDDEVALLA  AR0500  25 m  1:27.73   
44  150  Olsson Fagerberg Johan  2001  GÖTEBORG  AR8301  25 m  1:27.92   
45  289  Lundström Linus  2001  KUNGÄLV  AX2501  25 m  1:30.04   
46  125  Kvarnström Hugo  2001  GÖTEBORG  AV9301  25 m  1:31.63   
13 år och yngre 
305  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  1:10.96   
574  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:13.23   
499  Johansson Sebastian  2002  SK 1970  AF7102  25 m  1:16.79   
196  Barkrot Marcus  2002  KARLSKRONA  AD7502  25 m  1:16.83   
605  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m  1:19.85   
18  Tjøstheim Halvorsen Elias Noah  2002  Ski SK    25 m  1:21.53   
568  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  AD8504  25 m  1:22.04   
247  Johansson Isac  2002  KUNGSBACKA  AL7302  25 m  1:22.88   
139  Vari Lorand  2002  GÖTEBORG  AK7502  25 m  1:25.39   
10  407  Piotrowski Lukasz  2003  NKK  AN3103  25 m  1:26.05   
11  621  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  1:29.13   
12  145  Nordberg Marcus  2002  GÖTEBORG  AM4302  25 m  1:29.22   
13  195  Axelsson Isak  2002  KARLSKRONA  AD6502  25 m  1:30.54   
14  232  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  25 m  1:34.16   
15  95  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  1:38.41   
16  257  Olsson William  2002  KUNGSBACKA  AT7502  25 m  1:38.97   
17  131  Ljungqvist Oskar  2002  GÖTEBORG  AQ5702  25 m  1:40.16   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 april 2015 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  12:11 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner