2020-04-10   07:30:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ullbergstrofén 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Försök fredag

4_S
Gren 4, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
18 år och äldre 
342  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  47.73   
344  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  48.95   
358  Persson Martin  1992  MASS  AC2792  25 m  51.17   
381  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  51.26   
382  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  52.11   
348  Holmqvist Filip  1994  MASS  AL8594  25 m  52.18   
310  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  25 m  52.56   
441  Myhrberg Andreas  1993  S 71  AI6593  25 m  52.78   
301  Blum Mikael  1995  SK LAXEN  AC0595  25 m  52.86   
10  249  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  53.22   
11  355  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  53.35   
12  339  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  53.75   
13  291  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  54.07   
14  319  Sandgren Robin  1997  SK LAXEN  AW3997  25 m  54.28   
15  343  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  54.50   
16  306  Hvalgren Niclas  1995  SK LAXEN  AC9195  25 m  54.52   
17  629  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  54.93   
18  570  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  55.09   
19  409  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  25 m  55.10   
20  187  Schollin Eric  1997  HÖGANÄS SS  AF2597  25 m  55.61   
21  185  Möller Victor  1996  HÖGANÄS SS  AN5196  25 m  55.78   
22  572  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  55.89   
23  451  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  25 m  56.00   
24  468  Björck-Teuscher Anton  1993  S 02  AH7593  50 m  56.57   
25  597  Engqvist Victor  1997  UDDEVALLA  AN1997  25 m  57.17   
26  245  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  57.34   
27  105  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  57.40   
28  136  Tangvald Måns  1995  GÖTEBORG  AN3595  25 m  57.50   
29  265  Sundfors Simon  1996  KUNGSBACKA  AV4996  25 m  57.69   
30  332  Al-Sudany Oscar  1997  LJUNGBY SS  AU3997  25 m  57.90   
31  260  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  58.63   
32  297  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  25 m  58.88   
33  295  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  25 m  1:00.28   
34  162  Selin Nils  1997  GÖTEBORG  AP1997  25 m  1:00.91   
35  203  Karlsson Sebastian  1993  KARLSKRONA  AW2993  25 m  1:04.72   
16 - 17 år 
564  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  25 m  50.71   
186  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  25 m  51.33   
411  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  52.81   
428  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  25 m  53.17   
360  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  54.39   
351  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  54.95   
558  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  25 m  55.75   
540  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  56.03   
340  Brohammer Oscar  1998  MASS  AG9998  25 m  56.27   
10  311  Mackic Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  25 m  56.32   
11  467  Bergstedt Philip  1998  S 02  AG9598  25 m  56.36   
12  446  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  56.39   
13  202  Hjalmarsson Fredrik  1998  KARLSKRONA  AE8798  25 m  56.53   
14  274  Örne Oskar  1999  KUNGSBACKA  AG6999  25 m  56.59   
15  591  Börjesson Daniel  1999  UDDEVALLA  AJ4599  25 m  56.62   
16  384  Granberg Alexander  1999  NKK  AO1399  25 m  57.00   
17  472  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  57.02   
18  280  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  25 m  57.10   
19  37  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  57.64   
20  45  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  57.81   
21  442  Mörck Joel  1999  S 71  AH4999  50 m  57.98   
22  341  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  25 m  58.10   
23  345  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  58.98   
24  379  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  59.21   
25  298  Andersson Johannes  1999  SK LAXEN  AM6999  25 m  59.38   
26  49  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  59.49   
27  88  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  59.65   
28  207  Ström Alexander  1998  KARLSKRONA  AF7998  25 m  59.74   
29  Fjelde Dag Johan  1999  Ski SK    25 m  59.84   
30  312  Madarov Alexander  1999  SK LAXEN  AS9999  25 m  1:00.40   
31  250  Karlsson Max  1999  KUNGSBACKA  AG2999  25 m  1:00.64   
32  512  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  25 m  1:01.09   
33  599  Fors Jonathan  1998  UDDEVALLA  AC9998  25 m  1:01.12   
34  262  Schill-Örne Filip  1998  KUNGSBACKA  AM1598  25 m  1:01.15   
35  528  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m  1:01.15   
36  294  Sjöberg Robert  1998  KUNGÄLV  AU8798  25 m  1:01.16   
37  126  Kärrsjö Simon  1998  GÖTEBORG  AQ4398  25 m  1:01.61   
38  473  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  25 m  1:01.82   
39  13  Ryli Jakob  1998  Ski SK    25 m  1:02.11   
40  233  Ekman Alexander  1999  KUNGSBACKA  AN5599  25 m  1:03.31   
41  456  Holmdahl Jesper  1999  S 77  AJ5599  25 m  1:03.74   
42  282  Gabrielsson Benjamin  1999  KUNGÄLV  AN1199  25 m  1:03.93   
43  620  Robertsson Albin  1998  UDDEVALLA  AF1398  25 m  1:03.98  RES 
44  12  Oseth Lars Hogne  1999  Ski SK    25 m  1:05.35  RES 
14 - 15 år 
303  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  55.48   
28  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  25 m  56.47   
550  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  56.92   
359  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  56.94   
369  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  58.24   
560  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  25 m  58.26   
154  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  58.37   
377  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  58.56   
336  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  25 m  58.61   
10  Endal David Timmer  2000  Ski SK    25 m  59.82   
11  625  Simonsson Jesper  2000  UDDEVALLA  AN5900  25 m  59.93   
12  323  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  1:00.37   
13  520  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  25 m  1:00.50   
14  144  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  1:00.58   
15  366  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  25 m  1:00.94   
16  138  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  1:01.10   
17  457  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  25 m  1:01.13   
18  647  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  1:01.58   
19  198  Carlsson Viktor  2000  KARLSKRONA  AB4300  25 m  1:01.86   
20  30  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  1:01.92   
21  364  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:02.48   
22  554  Ekelund Max  2001  ÄNGELHOLM  AJ4101  25 m  1:02.60   
23  253  Lemos Thaler Alexander  2000  KUNGSBACKA  AR5500  25 m  1:02.94   
24  130  Linder Oscar  2000  GÖTEBORG  AU8700  25 m  1:02.98   
25  532  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  25 m  1:03.12   
26  192  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  1:04.02   
27  255  Norlin Kevin  2000  KUNGSBACKA  AV3700  25 m  1:04.75   
28  161  Selin David  2001  GÖTEBORG  AK3701  25 m  1:05.27   
29  168  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  25 m  1:05.45   
30  421  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  25 m  1:05.90   
31  479  Hallström Karl  2000  S 02  AG9100  25 m  1:05.99   
32  592  Börjesson Markus  2001  UDDEVALLA  AE5101  25 m  1:06.34   
33  228  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  25 m  1:06.39   
34  486  Karlsson Gustav  2000  S 02  AG0300  25 m  1:07.05   
35  430  Vukovic Filip  2001  OSKARSHAMN  AN9901  25 m  1:07.27   
36  56  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  1:07.45   
37  566  Nilsson Filip  2001  ÄNGELHOLM  AI8301  25 m  1:07.54   
38  237  Hake Pontus  2001  KUNGSBACKA  AS8501  25 m  1:07.74   
39  492  Sjulander Carl-Ruben  2001  S 02  AK2701  25 m  1:07.81   
40  475  Diep Ivan  2001  S 02  AN3901  25 m  1:08.45   
41  197  Bergelin Oscar  2001  KARLSKRONA  AC3901  25 m  1:08.66   
42  230  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA  AQ4101  25 m  1:09.12  RES 
43  322  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  1:09.12  RES 
13 år och yngre 
305  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  59.42   
196  Barkrot Marcus  2002  KARLSKRONA  AD7502  25 m  1:04.64   
574  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:05.71   
247  Johansson Isac  2002  KUNGSBACKA  AL7302  25 m  1:06.90   
18  Tjøstheim Halvorsen Elias Noah  2002  Ski SK    25 m  1:06.91   
375  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:07.21   
602  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  1:08.35   
Somogyi Hoseth Mathias  2003  Lørenskog    50 m  1:09.00   
605  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m  1:09.55   
10  556  Grönborg Oscar  2002  ÄNGELHOLM  AH8102  25 m  1:10.70   
11  499  Johansson Sebastian  2002  SK 1970  AF7102  25 m  1:12.30   
12  195  Axelsson Isak  2002  KARLSKRONA  AD6502  25 m  1:14.00   
13  139  Vari Lorand  2002  GÖTEBORG  AK7502  25 m  1:14.33   
14  568  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  AD8504  50 m  1:15.17   
15  145  Nordberg Marcus  2002  GÖTEBORG  AM4302  25 m  1:15.59   
16  232  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  25 m  1:15.59   
17  621  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  1:16.91   
18  131  Ljungqvist Oskar  2002  GÖTEBORG  AQ5702  25 m  1:18.94   
19  57  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  1:19.97   
20  257  Olsson William  2002  KUNGSBACKA  AT7502  25 m  1:20.50   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 april 2015 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  12:11 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner