2020-04-07   03:03:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ullbergstrofén 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Försök fredag

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2015    Utskriftsdatum  24 april 2015   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  12:04   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 april 2015         
 
 
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar  Försök (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
               
               
               
131  Oskar Ljungqvist  2002  AQ5702  GÖTEBORG    25m  1:40.16 
95  Loke Egnell  2003  AR2703  GÖTEBORG    25m  1:38.41 
257  William Olsson  2002  AT7502  KUNGSBACKA    25m  1:38.97 
               
               
               
  10               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
               
125  Hugo Kvarnström  2001  AV9301  GÖTEBORG    25m  1:31.63 
289  Linus Lundström  2001  AX2501  KUNGÄLV    25m  1:30.04 
621  Elias Robertsson  2004  AE8904  UDDEVALLA    25m  1:29.13 
626  Eliot Sjöqvist  2000  AR0500  UDDEVALLA    25m  1:27.73 
150  Johan Olsson Fagerberg  2001  AR8301  GÖTEBORG    25m  1:27.92 
145  Marcus Nordberg  2002  AM4302  GÖTEBORG    25m  1:29.22 
195  Isak Axelsson  2002  AD6502  KARLSKRONA    25m  1:30.54 
232  Richard Ekholm  2002  AV1702  KUNGSBACKA    25m  1:34.16 
  10               

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
159  Einar Rättgård  2000  AQ4500  GÖTEBORG    25m  1:26.38 
102  Archie Gardiner  2000  AU9700  GÖTEBORG    25m  1:25.96 
139  Lorand Vari  2002  AK7502  GÖTEBORG    25m  1:25.39 
230  Jonathan Einarsson  2001  AQ4101  KUNGSBACKA    25m  1:23.74 
486  Gustav Karlsson  2000  AG0300  S 02    25m  1:23.01 
12  Lars Hogne Oseth  1999    Ski SK    25m  1:23.34 
491  Simon Schariot  1998  AD3198  S 02    25m  1:24.67 
237  Pontus Hake  2001  AS8501  KUNGSBACKA    25m  1:25.93 
407  Lukasz Piotrowski  2003  AN3103  NKK    25m  1:26.05 
268  10  Sebastian Svensson  2001  AU3101  KUNGSBACKA    25m  1:27.61 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
401  Erik Mattfolk  1998  AQ3198  NKK    25m  1:22.19 
23  Oscar Eliasson  2001  AI9301  ALINGSÅS    25m  1:21.98 
18  Elias Noah Tjøstheim Halvorsen  2002    Ski SK    25m  1:21.53 
75  Erik Ahlstrand  1999  AU6199  GÖTEBORG    25m  1:21.29 
523  Carl Uddgren  2001  AB1701  SK STIMMET    25m  1:21.14 
85  Karl Bohlin  2001  AV6301  GÖTEBORG    25m  1:21.14 
475  Ivan Diep  2001  AN3901  S 02    25m  1:21.38 
161  David Selin  2001  AK3701  GÖTEBORG    25m  1:21.81 
568  Gustaf Stokholm  2004  AD8504  ÄNGELHOLM    25m  1:22.04 
247  10  Isac Johansson  2002  AL7302  KUNGSBACKA    25m  1:22.88 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
421  Kevin Wåhlin  2000  AD8300  NKK    25m  1:20.38 
492  Carl-Ruben Sjulander  2001  AK2701  S 02    25m  1:19.77 
388  Linus Hoffner  2001  AR8101  NKK    25m  1:19.50 
166  Max Svedberg  2001  AR3301  GÖTEBORG    25m  1:18.25 
267  Sebastian Svensson  1999  AN6599  KUNGSBACKA    25m  1:17.89 
479  Karl Hallström  2000  AG9100  S 02    25m  1:18.09 
322  Isak Vaide  2001  AN0901  SK LAXEN    25m  1:19.13 
459  Jens Pettersson  2001  AG9101  S 77    25m  1:19.63 
605  Jakob Josephson  2002  AN8102  UDDEVALLA    25m  1:19.85 
11  10  Jacob Meilvåg  2001    Ski SK    25m  1:20.66 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
392  Alexander Klingspor  1999  AG2399  NKK    50m  1:17.30 
196  Marcus Barkrot  2002  AD7502  KARLSKRONA    25m  1:16.83 
56  Albin Svenneby  2001  AL4301  ELFSBORG    25m  1:16.48 
592  Markus Börjesson  2001  AE5101  UDDEVALLA    25m  1:14.98 
233  Alexander Ekman  1999  AN5599  KUNGSBACKA    25m  1:14.50 
295  Rickard Thillman  1997  AS3597  KUNGÄLV    25m  1:14.59 
250  Max Karlsson  1999  AG2999  KUNGSBACKA    25m  1:15.49 
499  Sebastian Johansson  2002  AF7102  SK 1970    25m  1:16.79 
430  Filip Vukovic  2001  AN9901  OSKARSHAMN    25m  1:17.29 
410  10  Oscar Rudberg  1999  AS0599  NKK    25m  1:17.48 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
255  Kevin Norlin  2000  AV3700  KUNGSBACKA    25m  1:13.61 
312  Alexander Madarov  1999  AS9999  SK LAXEN    25m  1:12.73 
253  Alexander Lemos Thaler  2000  AR5500  KUNGSBACKA    25m  1:11.84 
45  Viktor Johansson  1999  AI0599  ELFSBORG    25m  1:11.68 
305  Julius Gustavsson  2002  AD0102  SK LAXEN    25m  1:10.96 
599  Jonathan Fors  1998  AC9998  UDDEVALLA    25m  1:11.65 
13  Jakob Ryli  1998    Ski SK    25m  1:11.76 
609  Edwin Larsson  2001  AB3501  UDDEVALLA    25m  1:12.66 
574  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  1:13.23 
203  10  Sebastian Karlsson  1993  AW2993  KARLSKRONA    25m  1:14.33 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
647  Jonathan Myrlander  2000  AA7300  NÄSSJÖ    25m  1:10.69 
181  Erik Juliusson  1998  AQ2798  HÖGANÄS SS    25m  1:09.86 
130  Oscar Linder  2000  AU8700  GÖTEBORG    25m  1:09.32 
364  Viktor Sjöström  2001  AB2101  MASS    25m  1:08.77 
138  Gustav Vallin  2001  AV0501  GÖTEBORG    25m  1:08.59 
298  Johannes Andersson  1999  AM6999  SK LAXEN    25m  1:08.60 
192  Oscar Hegmegi  2001  AB9301  JÖNKÖPING    25m  1:09.25 
262  Filip Schill-Örne  1998  AM1598  KUNGSBACKA    25m  1:09.48 
144  Gustav Nislander  2001  AQ0301  GÖTEBORG    25m  1:10.44 
136  10  Måns Tangvald  1995  AN3595  GÖTEBORG    25m  1:10.86 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
280  Fredrik Emanuelsson  1999  AN3199  KUNGÄLV    25m  1:08.13 
414  Christoffer Theander  1997  AO5997  NKK    25m  1:07.85 
517  Marcus Wallén  1999  AE8199  SKÖVDE SS    25m  1:07.63 
336  Garri Svensson  2000  AL4300  LJUNGBY SS    25m  1:06.84 
604  Gabriel Hansson  2000  AE8700  UDDEVALLA    25m  1:06.74 
265  Simon Sundfors  1996  AV4996  KUNGSBACKA    25m  1:06.81 
622  Oskar Robertsson  2000  AE6100  UDDEVALLA    25m  1:07.05 
37  Anes Cavka  1999  AG9799  ELFSBORG    25m  1:07.77 
David Timmer Endal  2000    Ski SK    25m  1:07.86 
124  10  Tom Kristofferson  1998  AN5398  GÖTEBORG    25m  1:08.52 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
560  Petter Hellzén  2000  AA6300  ÄNGELHOLM    25m  1:06.65 
434  Philip Chen  2000  AC4700  S 71    25m  1:05.11 
292  Sebastian Pettersson  1994  AG0794  KUNGÄLV    25m  1:03.43 
320  David Schön Svensson  1993  AD8993  SK LAXEN    25m  1:00.18 
381  Marcus Forsgren  1996  AM4196  NKK    50m  56.97 
316  Gustav Norberg-Pettersson  1996  AM8596  SK LAXEN    25m  59.39 
446  Alexander Trudov  1999  AT5399  S 71    25m  1:02.30 
345  Joel Eliasson  1998  AN3198  MASS    25m  1:04.37 
105  Eric Gustafsson  1997  AG5397  GÖTEBORG    25m  1:05.16 
88  10  Sherman Cheng  1999  AJ0399  GÖTEBORG    25m  1:06.73 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
520  Robin Johansson  2000  AC7100  SK STIMMET    25m  1:06.50 
649  William Myrlander  1997  AA1197  NÄSSJÖ    25m  1:04.71 
399  Victor Lovinge  2000  AD6300  NKK    25m  1:02.73 
575  Isak Meding  1998  AP2198  ÖSA    25m  1:00.13 
398  Hampus Lovinge  1998  AE2998  NKK    25m  56.86 
187  Eric Schollin  1997  AF2597  HÖGANÄS SS    25m  59.13 
351  Tor Leander  1999  AA5999  MASS    25m  1:00.91 
377  Max Engström  2001  AC9301  NKK    25m  1:04.23 
550  Anton Steindl  2000  AB2900  HVETLANDA    25m  1:05.13 
467  10  Philip Bergstedt  1998  AG9598  S 02    25m  1:06.72 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
591  Daniel Börjesson  1999  AJ4599  UDDEVALLA    25m  1:05.89 
49  Anton Lornell  1998  AI3998  ELFSBORG    25m  1:04.48 
260  Niklas Sandberg  1995  AQ1195  KUNGSBACKA    25m  1:02.65 
611  Steven Angelo Larsson  1998  AG2798  UDDEVALLA    25m  59.40 
342  Christoffer Carlsen  1992  AM1192  MASS    25m  53.71 
249  Oskar Johansson  1993  AY7593  KUNGSBACKA    25m  57.35 
451  Marcus Alexandersson  1997  AL7597  S 77    25m  1:00.31 
324  Teodor Widerberg  1998  AG0398  SK LAXEN    25m  1:03.81 
359  Sebastian Petersson  2000  AB1500  MASS    25m  1:05.11 
572  10  André Gradin  1994  AN1194  ÖSA    25m  1:06.66 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 april 2015 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  12:04 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner