2020-04-10   10:34:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ullbergstrofén 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Försök fredag

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2015    Utskriftsdatum  24 april 2015   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  12:04   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 april 2015         
 
 
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer  Försök (13) 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
               
               
               
498  Alva Emardson  2001  BP6401  SK 1970    50m   
69  Betiel Embaie  2003  BI1403  EMMABODA    25m  1:43.08 
273  Julia Voss  2001  BR7401  KUNGSBACKA    25m  1:46.12 
               
               
               
  10               

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
160  Torun Sandén  2001  BS0401  GÖTEBORG    25m  1:42.42 
83  Viola Berlin  2002  BO9602  GÖTEBORG    25m  1:41.64 
634  Tindra Richards  2001  BD2401  SK ALINGSÅ    25m  1:40.76 
219  Louise Andersson  2003  AY4203  KUNGSBACKA    25m  1:40.54 
600  Matilda Fransson  2000  BJ1800  UDDEVALLA    25m  1:39.58 
631  Evelina Wester  2004  AO6204  UDDEVALLA    25m  1:39.97 
70  Nellie Kronmar  1997  BQ3897  EMMABODA    25m  1:40.70 
476  Karin Diep  1999  BN3299  S 02    25m  1:41.17 
487  Anna Lipatnikova  2000  AD2600  S 02    25m  1:41.68 
  10               

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
489  Sadaf Paktinat  2001  AV4801  S 02    25m  1:38.55 
374  Hilma Broden  2003  AS8203  NKK    25m  1:38.17 
258  Alice Petrén  2001  BO0601  KUNGSBACKA    25m  1:37.70 
50  Hannah Lornell  2000  AI3200  ELFSBORG    25m  1:35.31 
205  Tove Lindén  2002  AH8702  KARLSKRONA    25m  1:34.93 
143  Rebecca Vondrak  2002  BI9402  GÖTEBORG    25m  1:35.27 
500  Meia Kivistö  2003  AK8203  SK 1970    25m  1:36.80 
386  Klara Gårdman  2002  BF8402  NKK    25m  1:37.81 
148  Ellinor Olesen  2002  AS8202  GÖTEBORG    25m  1:38.44 
427  10  Matilda Johansson  2001  BD6201  OSKARSHAMN    25m  1:39.38 

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
615  Tilda Nilsson  2001  AW2601  UDDEVALLA    25m  1:34.72 
643  Lisa Flaa  2002  AC3102  NÄSSJÖ    25m  1:34.01 
114  Linnea Inghammar  2002  AT0402  GÖTEBORG    25m  1:33.43 
142  Paulina Vondrak  2002  BI0602  GÖTEBORG    25m  1:33.02 
135  Natalia Mohammadi  2002  AT2402  GÖTEBORG    25m  1:32.80 
118  Wilma Johansson  2002  AN0602  GÖTEBORG    25m  1:32.88 
418  Sofia Westerberg  2002  AP9402  NKK    25m  1:33.19 
92  Johanna de Jonge  2001  BE1401  GÖTEBORG    25m  1:33.86 
416  Ida Ullstrand  2001  BG8601  NKK    25m  1:34.49 
224  10  Ebba Björkman  2002  BD8202  KUNGSBACKA    25m  1:34.81 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
58  Elin Trollsfjord  2001  BE6601  ELFSBORG    25m  1:32.55 
485  Malin Kaldrup  2000  AA1600  S 02    25m  1:32.04 
110  Hannah Hemberg  2002  AZ4602  GÖTEBORG    25m  1:31.41 
594  Marit Cuperus  2002  BD0202  UDDEVALLA    25m  1:30.70 
648  Nellie Myrlander  2003  AA9203  NÄSSJÖ    25m  1:30.04 
214  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    25m  1:30.24 
530  Klara Hasslin  2001  AF3201  TROLLHÄTTA    25m  1:31.16 
635  Agnes Svantesson  2001  AM2201  SK ALINGSÅ    25m  1:31.94 
495  Matilda Wendt  1997  BD8897  S 02    25m  1:32.31 
469  10  Regina Borg Wermäng  1999  AG5899  S 02    25m  1:32.58 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
395  Hanna Lagher  2002  AP8402  NKK    25m  1:29.69 
630  Amanda Tabarte  2001  AX9801  UDDEVALLA    25m  1:28.94 
98  Felicia Eriksson  2000  BI7200  GÖTEBORG    25m  1:28.64 
519  Therese Baltzarsson  2001  AE5201  SK STIMMET    25m  1:28.20 
549  Alva Steindl  2002  AC3402  HVETLANDA    25m  1:28.03 
509  Amanda Kullander  1999  AS1699  SKÖVDE SS    25m  1:28.09 
505  Matilda Stenberg  2001  AS5401  SK 1970    25m  1:28.48 
632  Tea Wilenius  2002  BG0602  UDDEVALLA    25m  1:28.82 
149  Tove Olsson Brandtvik  2000  BL0800  GÖTEBORG    25m  1:29.67 
163  10  Ella Simonsson  2002  BK2202  GÖTEBORG    25m  1:29.91 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
66  Lisa Andersson  2001  BC0601  EMMABODA    25m  1:27.76 
529  Lovisa Faarinen  1999  BF6299  TROLLHÄTTA    25m  1:27.39 
94  Linnea Edgren  2002  AT7202  GÖTEBORG    25m  1:26.87 
193  Thyra Melander  2001  AJ7401  JÖNKÖPING    25m  1:26.21 
641  Ella Simander  2002  au4802  RONNEBY SS    50m  1:25.79 
120  Josefine Kjellander  1997  BA2897  GÖTEBORG    25m  1:25.97 
31  Cajsa Askengren  2002  AO5802  ELFSBORG    25m  1:26.73 
494  Elin Wendt  1999  AJ2299  S 02    25m  1:27.38 
378  Sara Engström  1996  AZ0296  NKK    25m  1:27.70 
420  10  Ebba Wågman  1999  BR9499  NKK    25m  1:27.99 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
208  Yara Waked  1998  BL8898  KARLSKRONA    25m  1:25.40 
518  Liesel Williamsson  2000  AX6400  SKÖVDE SS    25m  1:24.85 
47  Sabina Kurtovic  2000  BF8400  ELFSBORG    25m  1:24.67 
533  Amanda Johansson  1997  BJ4497  TROLLHÄTTA    25m  1:23.94 
443  Tova Nilsson  2002  AC0202  S 71    25m  1:23.24 
216  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  1:23.74 
204  Sofie Karlsson  2000  AV8200  KARLSKRONA    25m  1:24.49 
317  Elin Norrman  2001  AX4601  SK LAXEN    25m  1:24.68 
104  Johanna Gunnarsson  1999  AT1499  GÖTEBORG    25m  1:25.03 
82  10  Nora Berglin  1998  BK5298  GÖTEBORG    25m  1:25.58 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
269  Sara Westholm  2001  AL8801  KUNGSBACKA    25m  1:22.67 
561  Miranda Ingvarsson  2001  AE6401  ÄNGELHOLM    25m  1:22.53 
423  Lovisa Öhrn  2002  AJ8802  NKK    25m  1:22.32 
383  Jennifer Goding  1998  AN3498  NKK    25m  1:21.92 
218  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  1:21.37 
331  Matilda Torén  2001  AO1601  LIDKÖPING    25m  1:21.76 
415  Sara Thunholm  1999  AF4899  NKK    25m  1:21.95 
128  Pernilla Lindberg  1994  BA7694  GÖTEBORG    25m  1:22.36 
277  Josephine Birath  1997  BK8897  KUNGÄLV    25m  1:22.67 
239  10  Felicia Hallingborn-Ask  1999  BO8899  KUNGSBACKA    25m  1:22.80 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
516  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS    25m  1:21.23 
577  Julia Månsson  2002  BL9202  ÖSA    25m  1:20.75 
589  Fanny Aronsson  2000  BE5400  UDDEVALLA    25m  1:20.56 
43  Alma Johansson  2001  BE9401  ELFSBORG    25m  1:19.81 
313  Tilde Morin  2002  AM5202  SK LAXEN    25m  1:19.22 
623  Gabriella Sanftleben  1999  AD9499  UDDEVALLA    25m  1:19.27 
445  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    25m  1:20.38 
579  Lina Nederman  2000  AP0600  ÖSA    25m  1:20.66 
553  Matilda Andersson  1999  AH6699  ÄNGELHOLM    25m  1:21.10 
199  10  Disa Gladher  2002  AA2202  KARLSKRONA    25m  1:21.24 

 
Heat 11 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
91  Olivia Dahlström  2001  AV5601  GÖTEBORG    25m  1:18.73 
400  Tilde Malm  1999  AF8699  NKK    25m  1:17.72 
483  Elsa Johansson  1998  BM1298  S 02    25m  1:15.33 
571  Isabelle Fredriksson  1999  AG9699  ÖSA    25m  1:12.83 
466  Lina Berg  1996  AF0696  S 02    25m  1:12.21 
354  Elise Löfgren  1991  AF1691  MASS    25m  1:12.64 
200  Tea Gladher  2000  AB1400  KARLSKRONA    25m  1:13.88 
156  Andrea Reinhold  2001  AS3401  GÖTEBORG    25m  1:16.28 
35  Michelle Berntsson  2000  BD6200  ELFSBORG    25m  1:18.41 
357  10  Tova Olsson  2001  AB8801  MASS    25m  1:18.78 

 
Heat 12 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
437  Felicia Huynh  2000  AW8400  S 71    50m  1:18.71 
180  Maja Johansson  1999  AW2899  HÖGANÄS SS    25m  1:16.91 
229  Linnea Dunberg  2000  AE8200  KUNGSBACKA    25m  1:14.64 
367  Emma Westman  1993  AP7693  MASS    25m  1:12.79 
182  Klara Juliusson  1997  AH3897  HÖGANÄS SS    25m  1:10.26 
157  Viktoria Reinhold  1996  AW9696  GÖTEBORG    25m  1:12.49 
439  Victoria Jönsson  1999  AS7499  S 71    25m  1:13.74 
526  Caroline Wallenborg  2000  AL3800  SKK    25m  1:15.64 
429  Lisa Palmqvist  2000  AK4800  OSKARSHAMN    25m  1:18.32 
155  10  Vanessa Phu  1998  BL3498  GÖTEBORG    25m  1:18.78 

 
Heat 13 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
440  Sofie Klügel  1998  AC1698  S 71    25m  1:18.44 
334  Edith Axelsson-Wiesel  2002  AO3602  LJUNGBY SS    25m  1:16.86 
396  Ella Lindroth  2001  AE1201  NKK    25m  1:14.50 
190  Amanda Wittström  1997  BO0497  HÖGANÄS SS    25m  1:12.79 
417  Sara Wallberg  1999  AJ2899  NKK    25m  1:09.96 
302  Hanna Cederholm  1997  AM4497  SK LAXEN    25m  1:12.28 
614  Johanna Niklasson  1996  AQ6896  UDDEVALLA    25m  1:12.97 
438  Micaela Jönsson  2001  AD3801  S 71    25m  1:15.42 
42  Linea Holström  2000  AC4600  ELFSBORG    25m  1:17.98 
333  10  Lova Andersson  2000  AA3600  LJUNGBY SS    25m  1:18.76 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 april 2015 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  12:04 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner