Program for Ullbergstrofén 2015
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar |
18 år och äldre: Erik Andersson (1984) 52.49 2009-05-01 |
16 - 17 år: Jani Sievinen (1974) 55.07 1991-05-10 |
14 - 15 år: Albin Lövgren (1999) 57.26 2014-05-04 |
13 år och yngre: Mikko Klemola (1982) 1:02.62 1995-05-26 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
18 år och äldre |
1 | 339 | Bratt Joachim | 1995 | MASS | AE6395 | 50 m | 57.73 | |
2 | 342 | Carlsen Christoffer | 1992 | MASS | AM1192 | 50 m | 59.05 | |
3 | 629 | Svensson Kalle | 1997 | UDDEVALLA | AB4797 | 50 m | 59.14 | |
4 | 306 | Hvalgren Niclas | 1995 | SK LAXEN | AC9195 | 50 m | 59.30 | |
5 | 348 | Holmqvist Filip | 1994 | MASS | AL8594 | 50 m | 1:00.49 | |
6 | 409 | Podéus Henrik | 1995 | NKK | AG2195 | 50 m | 1:00.69 | |
7 | 361 | Qvirist Edvin | 1995 | MASS | AC6995 | 50 m | 1:00.87 | |
8 | 382 | Frost Alexander | 1997 | NKK | AM5997 | 50 m | 1:00.99 |
16 - 17 år |
1 | 512 | Lövgren Albin | 1999 | SKÖVDE SS | AC0199 | 50 m | 56.47 | |
2 | 411 | Rydberg Hugo | 1998 | NKK | AA8798 | 50 m | 1:00.51 | |
3 | 186 | Persson Mika | 1998 | HÖGANÄS SS | AM7798 | 50 m | 1:01.22 | |
4 | 558 | Hanstål Oskar | 1999 | ÄNGELHOLM | AJ1599 | 50 m | 1:01.74 | |
5 | 311 | Mackic Nikola | 1999 | SK LAXEN | AF6199 | 50 m | 1:02.48 | |
6 | 86 | Borgström Bishop Philip | 1999 | GÖTEBORG | AK9999 | 50 m | 1:04.63 | |
7 | 4 | Fjelde Dag Johan | 1999 | Ski SK | 50 m | 1:04.76 | ||
8 | 591 | Börjesson Daniel | 1999 | UDDEVALLA | AJ4599 | 50 m | 1:05.63 |
14 - 15 år |
1 | 303 | Dukic Dennis | 2000 | SK LAXEN | AC4500 | 50 m | 1:01.30 | |
2 | 550 | Steindl Anton | 2000 | HVETLANDA | AB2900 | 50 m | 1:02.19 | |
3 | 369 | Åberg Tobias | 2000 | MASS | AB2500 | 50 m | 1:02.35 | |
4 | 359 | Petersson Sebastian | 2000 | MASS | AB1500 | 50 m | 1:04.30 | |
5 | 399 | Lovinge Victor | 2000 | NKK | AD6300 | 50 m | 1:04.40 | |
6 | 3 | Endal David Timmer | 2000 | Ski SK | 50 m | 1:06.16 | ||
7 | 154 | Phu Alex | 2000 | GÖTEBORG | AP6700 | 50 m | 1:06.79 | |
8 | 366 | Taheri Sam | 2000 | MASS | AF5300 | 50 m | 1:07.03 |
13 år och yngre |
1 | 305 | Gustavsson Julius | 2002 | SK LAXEN | AD0102 | 50 m | 1:10.09 | |
2 | 574 | Laszewski Michal | 2002 | ÖSA | AC4902 | 50 m | 1:12.58 | |
3 | 602 | Gustafson Oskar | 2002 | UDDEVALLA | AE1302 | 50 m | 1:18.14 | |
4 | 653 | Halv Elias Noah Tjøstheim | 2002 | Ski SK | 50 m | 1:18.22 | ||
5 | 217 | Persson Simon | 2003 | KK KARPEN | AA1703 | 50 m | 1:29.61 | |
6 | 145 | Nordberg Marcus | 2002 | GÖTEBORG | AM4302 | 50 m | 1:30.45 | |
7 | 568 | Stokholm Gustaf | 2004 | ÄNGELHOLM | AD8504 | 50 m | 1:30.96 | |
8 | 605 | Josephson Jakob | 2002 | UDDEVALLA | AN8102 | 50 m | 1:33.32 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 12:28 |