Startliste for Arena Lyngby Open Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Lyngby Open 2015 Stadion |
|
Udskriftsdato |
24 januar 2015 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
10:35 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 januar 2015 |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Damer |
Indledende (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
250 |
2 |
Emma Nyborg-Vedsted |
1999 |
9934AP |
TRITON B |
|
50m |
1:46.43 |
199 |
3 |
Mille Marie Gydesen |
2000 |
0086AZ |
OPNØR |
|
50m |
1:33.41 |
208 |
4 |
Silke Mehr |
2000 |
0096AX |
ROSKILDE |
|
50m |
1:33.62 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Annabella B. Wammen |
2000 |
0096AM |
HILLERØD |
|
50m |
1:25.01 |
53 |
2 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
9846AD |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:24.16 |
98 |
3 |
Camilla Feldmann |
1999 |
9972AH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:19.04 |
11 |
4 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:19.45 |
51 |
5 |
Louise Albrechtsen |
1998 |
9894AH |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:24.93 |
212 |
6 |
Emilie Hermann Schimming |
1999 |
9942AP |
ROSKILDE |
|
50m |
1:25.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
19 |
1 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
0048AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:17.41 |
122 |
2 |
Cecilie Forsberg Adolfsen |
1998 |
9856AI |
HILLERØD |
|
50m |
1:17.06 |
304 |
3 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
VAT CPH/MK |
|
50m |
1:16.68 |
276 |
4 |
Anika Bryde |
2000 |
0082BC |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:17.00 |
63 |
5 |
Kamma Bruun Fejfer |
1998 |
9826AG |
GENTOFTE |
|
50m |
1:17.07 |
316 |
6 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
50m |
1:18.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
50m |
1:16.40 |
103 |
2 |
Caroline Høst Lorenzen |
1999 |
9916AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:15.50 |
61 |
3 |
Lise Norgil Damgaard |
1997 |
9746AW |
GENTOFTE |
|
50m |
1:14.58 |
172 |
4 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
1:15.29 |
174 |
5 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
50m |
1:15.69 |
300 |
6 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
1:16.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
120 |
1 |
Silje Krarup |
1998 |
9858AB |
HERLEV |
|
50m |
1:14.31 |
57 |
2 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:13.80 |
45 |
3 |
Ane Wildenschild |
2000 |
0024AC |
ESBJERG |
|
50m |
1:13.33 |
259 |
4 |
Linnea Kobel |
1996 |
AN4496 |
VARBERG |
|
50m |
1:13.48 |
313 |
5 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
VI39 |
|
50m |
1:14.26 |
240 |
6 |
Frederikke Jensen |
2000 |
0002AC |
TRITON B |
|
50m |
1:14.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
185 |
1 |
Helena Kornerup Klejstrup |
1999 |
9986AN |
LYNGBY |
|
50m |
1:12.95 |
181 |
2 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
LYNGBY |
|
50m |
1:12.13 |
176 |
3 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:11.32 |
188 |
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:11.39 |
147 |
5 |
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
0064AE |
KØGE |
|
50m |
1:12.77 |
204 |
6 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
1:13.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Julie Leth-Petersen |
1997 |
9788AL |
HILLERØD |
|
50m |
1:11.05 |
308 |
2 |
Regitze Munch Nielsen |
2000 |
0054AC |
VAT CPH/MK |
|
50m |
1:10.66 |
48 |
3 |
Christina F. Eriksen |
1999 |
9968AL |
FR.SUND |
|
50m |
1:10.33 |
60 |
4 |
Cecilie Christensen |
1997 |
9758BA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:10.45 |
311 |
5 |
Mille Rask Sander |
1999 |
9948AJ |
VAT CPH/MK |
|
50m |
1:10.93 |
190 |
6 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
1:11.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Methea Wissing-Thornberg |
1999 |
9932BA |
GTI |
|
50m |
1:09.87 |
269 |
2 |
Signe Nielsen |
1998 |
9848AF |
RINGSTED |
|
50m |
1:09.48 |
62 |
3 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:09.19 |
93 |
4 |
Cayanne Kjær Knoth |
1999 |
9972AG |
GTI |
|
50m |
1:09.46 |
251 |
5 |
Anna Puggaard |
1996 |
9606AB |
TRITON B |
|
50m |
1:09.64 |
258 |
6 |
Linnea Dunberg |
2000 |
AE8200 |
VARBERG |
|
50m |
1:10.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Josefine Boisen |
1996 |
9632AE |
KØGE |
|
50m |
1:08.84 |
217 |
2 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
1:08.40 |
2 |
3 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:08.28 |
121 |
4 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
HERLEV |
|
50m |
1:08.38 |
167 |
5 |
Maria Olsen |
2000 |
0044AD |
KVIK |
|
50m |
1:08.77 |
22 |
6 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
50m |
1:08.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
50m |
1:08.07 |
193 |
2 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
0044AF |
LYNGBY |
|
50m |
1:07.92 |
128 |
3 |
Julie Lamberth |
1996 |
9622AQ |
HILLERØD |
|
50m |
1:07.54 |
23 |
4 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
9764AI |
BIRKERØD |
|
50m |
1:07.92 |
243 |
5 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
9822AB |
TRITON B |
|
50m |
1:07.98 |
81 |
6 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
50m |
1:08.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
177 |
1 |
Marianne Duijm |
1993 |
9316AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:05.12 |
1 |
2 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:03.14 |
24 |
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:01.32 |
13 |
4 |
Julie Schmidt |
1995 |
9578AK |
ALLERØD |
|
50m |
1:02.72 |
4 |
5 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
1:03.95 |
7 |
6 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:07.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Stine Raaby Jensen |
1995 |
9564AK |
TRITON B |
|
50m |
1:05.03 |
187 |
2 |
Julie Lunau |
1995 |
9528AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.03 |
149 |
3 |
Christina Munkholm |
1996 |
9672AB |
KØGE |
|
50m |
1:00.26 |
179 |
4 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:01.82 |
70 |
5 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
GENTOFTE |
|
50m |
1:03.84 |
90 |
6 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
9688AO |
GLADSAXE |
|
50m |
1:06.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
191 |
1 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:04.92 |
284 |
2 |
Ida Lindborg |
1994 |
|
MALMÖ S |
|
50m |
1:02.95 |
281 |
3 |
Jeanette Ottesen |
1987 |
8728AB |
TRITON V |
|
50m |
56.51 |
36 |
4 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
ESBJERG |
|
50m |
1:01.71 |
283 |
5 |
Josien Wijkhuijs |
1999 |
|
ORCA ( NL) |
|
50m |
1:03.55 |
192 |
6 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:06.10 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:35 |
|