Startliste for Vestdanske Langbanemesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Vestdanske Langbane 2015 |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
08:01 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 februar 2015 |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (10) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
224 |
3 |
Lærke Højbjerg |
1999 |
9986AO |
KOLDING |
|
50m |
1:06.46 |
287 |
4 |
Mathilde Snitgaard |
2000 |
0054AF |
STRUER |
|
50m |
1:06.15 |
285 |
5 |
Nanna Kibsgaard Madsen |
2000 |
0026AA |
STRUER |
|
50m |
1:06.16 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
163 |
2 |
Sif Floor |
2000 |
0018AR |
OSK |
|
50m |
1:05.96 |
98 |
3 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
0088BA |
SILKEBORG |
|
50m |
1:05.92 |
46 |
4 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:05.87 |
32 |
5 |
Ida L. Bendtsen |
2000 |
0024AY |
DELTA |
|
50m |
1:05.87 |
37 |
6 |
Emma Lykke Holm |
2000 |
0058AX |
DELTA |
|
50m |
1:05.96 |
306 |
7 |
Clara Holst |
1999 |
9956AY |
AGF |
|
50m |
1:06.11 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
76 |
1 |
Ane Wildenschild |
2000 |
0024AC |
ESBJERG |
|
50m |
1:05.64 |
113 |
2 |
Ella Christensen Blanch |
2000 |
0058AE |
AALBORG |
|
50m |
1:05.38 |
244 |
3 |
Hannah Fleng M. Jensen |
2000 |
0032AO |
PINGVINEN |
|
50m |
1:05.18 |
49 |
4 |
Anna Emilie Hansen |
1999 |
9998AI |
TEMPO |
|
50m |
1:05.07 |
370 |
5 |
Marie Kvorning Mikkelsen |
2000 |
0086AX |
TRITON V |
|
50m |
1:05.13 |
225 |
6 |
Anne-Kathrine Jørgensen |
2000 |
0006AE |
KOLDING |
|
50m |
1:05.28 |
190 |
7 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
VIBORG |
|
50m |
1:05.56 |
310 |
8 |
Julie Lange Jørgensen |
2000 |
0004AZ |
AGF |
|
50m |
1:05.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
9918AT |
HORSENS |
|
50m |
1:04.96 |
249 |
2 |
Cecilie Dalgas |
2000 |
0014AI |
ODDER |
|
50m |
1:04.86 |
161 |
3 |
Isabella Drest |
1999 |
9968AO |
OSK |
|
50m |
1:04.81 |
324 |
4 |
Stine Madsen |
1999 |
9972AC |
RINGE |
|
50m |
1:04.68 |
321 |
5 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
0076AQ |
AGF |
|
50m |
1:04.75 |
94 |
6 |
Sofie W. Bunten |
1999 |
9974AK |
SILKEBORG |
|
50m |
1:04.81 |
257 |
7 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
50m |
1:04.94 |
97 |
8 |
Celia Erikstad |
1999 |
9992AH |
SILKEBORG |
|
50m |
1:05.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
12 |
1 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
50m |
1:04.34 |
36 |
2 |
Cathrine Skau Hansen |
1999 |
9978AP |
DELTA |
|
50m |
1:04.15 |
356 |
3 |
Camilla Linne |
1997 |
9744AR |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:04.01 |
351 |
4 |
Camilla Ottesen |
2000 |
0032AE |
NORD |
|
50m |
1:03.96 |
327 |
5 |
Nicoline Ahrentsen |
2000 |
0016AA |
RINGE |
|
50m |
1:03.98 |
34 |
6 |
Enya Lindum Eskildsen |
2000 |
0012AY |
DELTA |
|
50m |
1:04.13 |
1 |
7 |
Anna Bonde |
1999 |
9906AC |
HOBRO |
|
50m |
1:04.24 |
325 |
8 |
Amalie Pedersen |
2000 |
0062AU |
RINGE |
|
50m |
1:04.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
374 |
1 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
9664AN |
S 68 |
|
50m |
1:03.91 |
304 |
2 |
Katrine Lund Hansen |
1999 |
9918AV |
AGF |
|
50m |
1:03.82 |
96 |
3 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
1:03.35 |
276 |
4 |
Sofie Møller Sørensen |
1998 |
9882AL |
ST-NEPTUN |
|
50m |
1:03.31 |
144 |
5 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
50m |
1:03.33 |
188 |
6 |
Lærke Nehmdal |
1999 |
9994AQ |
VIBORG |
|
50m |
1:03.41 |
228 |
7 |
Ida Kusk |
1999 |
9954AV |
KOLDING |
|
50m |
1:03.86 |
365 |
8 |
Christina Blaaberg |
1998 |
9832AL |
TRITON V |
|
50m |
1:03.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
Cecilie Hansen |
1995 |
9512AJ |
AALBORG |
|
50m |
1:03.11 |
53 |
2 |
Helene Olesen |
2000 |
0044AP |
TEMPO |
|
50m |
1:02.87 |
280 |
3 |
Mette Flaskager |
1999 |
9902AR |
IKAST |
|
50m |
1:02.63 |
41 |
4 |
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
HEI |
|
50m |
1:02.41 |
55 |
5 |
Jasmin Fasel |
1996 |
9612AZ |
BOV |
|
50m |
1:02.50 |
278 |
6 |
Celina G Winther |
1999 |
9938AU |
ST-NEPTUN |
|
50m |
1:02.84 |
108 |
7 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
9876AL |
SILKEBORG |
|
50m |
1:02.97 |
320 |
8 |
Stine Mary Vissing |
1997 |
9788AB |
AGF |
|
50m |
1:03.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
24 |
1 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
50m |
1:01.98 |
118 |
2 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
1:01.13 |
212 |
3 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
9926AD |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:00.42 |
67 |
4 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
ESBJERG |
|
50m |
58.11 |
29 |
5 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
9652AA |
HORSENS |
|
50m |
59.62 |
349 |
6 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
THISTED |
|
50m |
1:00.71 |
86 |
7 |
Julie Oxenvad |
1997 |
9744AP |
HSK |
|
50m |
1:01.51 |
342 |
8 |
Smilla Lyhne |
2000 |
0046AL |
THISTED |
|
50m |
1:02.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
300 |
1 |
Kirstine Feldinger |
1996 |
9634AQ |
AGF |
|
50m |
1:01.79 |
130 |
2 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
9528AG |
AALBORG |
|
50m |
1:00.90 |
229 |
3 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
KOLDING |
|
50m |
1:00.10 |
117 |
4 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
50m |
57.69 |
299 |
5 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
50m |
59.38 |
35 |
6 |
Pernille H. Gravgaard |
1997 |
9778AQ |
DELTA |
|
50m |
1:00.59 |
301 |
7 |
Julie Pavon Friis |
1999 |
9978AL |
AGF |
|
50m |
1:01.48 |
166 |
8 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
OSK |
|
50m |
1:02.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Mia Jensen |
1998 |
9848AZ |
DELTA |
|
50m |
1:01.52 |
68 |
2 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
50m |
1:00.89 |
311 |
3 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
9984AV |
AGF |
|
50m |
59.65 |
133 |
4 |
Julie Levisen |
1997 |
9766AV |
AALBORG |
|
50m |
54.59 |
127 |
5 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
9694AD |
AALBORG |
|
50m |
59.11 |
147 |
6 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
50m |
1:00.53 |
59 |
7 |
Shanna Armstrong |
1998 |
9894AG |
ESBJERG |
|
50m |
1:01.46 |
355 |
8 |
Amalie Müller Lindemann |
1999 |
9966AW |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:02.00 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
08:01 |
|