Program för Falkenberg Race 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
Falkenberg Race 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
17:26 |
|
|
Arrangör |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar |
Finaler (7) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
154 |
3 |
Mathias Johansson |
2001 |
AQ5101 |
KUNGÄLV |
|
50m |
|
252 |
4 |
Axel Wahlbeck |
2004 |
AH4504 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
29 |
5 |
Sebastian Hedar |
2001 |
AV5501 |
GÖTEBORG |
|
50m |
|
316 |
6 |
Simon Johansson |
2003 |
AA9903 |
SK STIMMET |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
205 |
1 |
Axel Gröndahl |
2004 |
AH8304 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
239 |
2 |
Erik Olsson |
2004 |
AI0504 |
SK LAXEN |
|
50m |
3:46.39 |
159 |
3 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
AA0504 |
KUNGÄLV |
|
25m |
3:16.51 |
106 |
4 |
Carl Erlandsson |
2001 |
AV5701 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
3:08.53 |
314 |
5 |
David Hultberg |
2002 |
AJ1102 |
SK STIMMET |
|
50m |
3:09.18 |
199 |
6 |
Albin Ekstrand |
2004 |
AG5104 |
SK LAXEN |
|
50m |
3:24.51 |
207 |
7 |
Nils Gröndahl |
2004 |
AH7304 |
SK LAXEN |
|
50m |
4:05.97 |
30 |
8 |
Oscar Jebsen Setterberg |
2001 |
AT6501 |
GÖTEBORG |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
476 |
1 |
Simon Wrist-Elkjær |
2002 |
0293AF |
STT |
|
25m |
3:01.87 |
298 |
2 |
Jens Pettersson |
2001 |
AG9101 |
S 77 |
|
25m |
2:59.51 |
282 |
3 |
William Norland |
2001 |
AO0701 |
MASS |
|
25m |
2:57.86 |
455 |
4 |
Karl-Emil Rohr |
2001 |
0185AH |
VI39 |
|
25m |
2:56.14 |
249 |
5 |
Anton Swedblom |
2002 |
AR1302 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:57.27 |
39 |
6 |
Einar Rättgård |
2000 |
AQ4500 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:59.10 |
115 |
7 |
Isac Johansson |
2002 |
AL7302 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:59.65 |
130 |
8 |
Sebastian Svensson |
2001 |
AU3101 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
3:05.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
484 |
1 |
Thomas Langvad |
2002 |
0223AC |
GSK |
|
25m |
2:53.67 |
43 |
2 |
Max Svedberg |
2001 |
AR3301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:52.40 |
21 |
3 |
Karl Bohlin |
2001 |
AV6301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:51.92 |
472 |
4 |
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
STT |
|
25m |
2:50.78 |
480 |
5 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
0217AC |
GSK |
|
25m |
2:51.33 |
403 |
6 |
Dennis Andersson |
2001 |
AU0701 |
FALKENBERG |
|
25m |
2:52.40 |
28 |
7 |
Max Feng |
2001 |
AR6301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:52.80 |
319 |
8 |
David Schuldt |
2002 |
AF5902 |
SK STIMMET |
|
25m |
2:53.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
477 |
1 |
Victor N Andersen |
2000 |
0097AK |
GSK |
|
25m |
2:49.30 |
470 |
2 |
Mathias Hatting Petersen |
2000 |
0091AC |
STT |
|
25m |
2:46.19 |
6 |
3 |
Axel Lindmark |
1999 |
AO9599 |
ALINGSÅS |
|
25m |
2:44.53 |
105 |
4 |
Alexander Ekman |
1999 |
AN5599 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:42.70 |
382 |
5 |
Jacob Persson |
1999 |
AF7199 |
VARBERG |
|
25m |
2:43.55 |
71 |
6 |
Frank Raunio |
2000 |
AA3700 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:45.15 |
86 |
7 |
Ted Niklasson |
2001 |
AD4701 |
KARLSBORG |
|
25m |
2:47.19 |
255 |
8 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:49.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
120 |
1 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
AR5500 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:36.20 |
73 |
2 |
Atis Stikáns |
1999 |
AR8799 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:30.37 |
164 |
3 |
Sebastian Pettersson |
1994 |
AG0794 |
KUNGÄLV |
|
25m |
2:30.10 |
181 |
4 |
Johannes Andersson |
1999 |
AM6999 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:29.42 |
400 |
5 |
Erik Stensson |
2002 |
AC2902 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:29.91 |
468 |
6 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
STT |
|
25m |
2:30.32 |
126 |
7 |
Filip Schill-Örne |
1998 |
AM1598 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:30.42 |
350 |
8 |
Daniel Andersson |
1999 |
AK5399 |
VARBERG |
|
25m |
2:41.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
466 |
1 |
Sipan Kawiani |
2000 |
0013AC |
STT |
|
25m |
2:27.64 |
442 |
2 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
VI39 |
|
25m |
2:24.62 |
462 |
3 |
Nikolai Hougaard |
1999 |
9967AF |
STT |
|
25m |
2:12.85 |
465 |
4 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
9961AF |
STT |
|
25m |
2:10.43 |
11 |
5 |
Daniel Jonsson |
1999 |
AF8599 |
ALVESTA SS |
|
25m |
2:10.56 |
315 |
6 |
Robin Johansson |
2000 |
AC7100 |
SK STIMMET |
|
25m |
2:21.09 |
399 |
7 |
Robin Pettersson |
2000 |
AD2500 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:24.73 |
481 |
8 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
GSK |
|
25m |
2:28.60 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
10 april 2015 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb |
Utskriftstid |
17:26 |
|