Program för Grand Prix 3 Final
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 3 Sunday 19 April 2015 09.00
Heatlista Gren 27
|
Tävling |
Swedish Grand Prix 3 |
|
Utskriftsdatum |
19 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
08:10 |
|
|
Arrangör |
SSF/Jönköpings SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
18 april 2015 |
|
|
|
|
Gren 27, 400m Freestyle Women |
Försök (3) |
NR: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:06.04 2014-03-16 |
JSR: Sarah Sjöström (1993) 4:12.24 2013-03-10 |
VM: 4:12,47 Univ: 4:16,71 JVM: 4:20,18 EG: 4:22,01 EYOF: 4:35,73 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
252 |
1 |
Sara Stenberg |
2001 |
AB1801 |
SK TRITON |
|
50m |
4:44.79 |
221 |
2 |
Elin Thörner |
1998 |
AI2298 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
4:43.47 |
232 |
3 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
4:41.80 |
216 |
4 |
Sofia Heimsten |
1997 |
AT8697 |
SK SYDSIM |
|
50m |
4:38.65 |
286 |
5 |
Tove Sparrman |
1996 |
AQ3296 |
VÄSBY SS |
|
50m |
4:39.14 |
334 |
6 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
|
Ullensaker |
NOR |
50m |
4:42.46 |
35 |
7 |
Elin Lundgren |
1995 |
BB1295 |
SK HAJEN |
|
50m |
4:44.73 |
68 |
8 |
Linda Lidström |
1997 |
AD7497 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:45.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
188 |
1 |
Lina Sjöholm |
2000 |
AD7200 |
SJÖBO SS |
|
50m |
4:36.53 |
31 |
2 |
Alfhild Kristensson |
1999 |
AI6699 |
GÖTEBORG |
|
50m |
4:33.07 |
8 |
3 |
Silje Mari Bjørlykke |
2000 |
|
Aalesund |
NOR |
50m |
4:29.90 |
247 |
4 |
Alba Forés |
1998 |
AI5298 |
SK TRITON |
|
50m |
4:23.20 |
195 |
5 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
AV8697 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
4:25.87 |
253 |
6 |
Moa Ståhl |
1995 |
AV4695 |
SK TRITON |
|
50m |
4:31.28 |
205 |
7 |
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
4:35.07 |
51 |
8 |
Johanna Palmkvist |
1999 |
AN2899 |
HS |
|
50m |
4:37.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
69 |
1 |
Emma Rotstam |
1998 |
AF7498 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:35.38 |
279 |
2 |
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
VÄSBY SS |
|
50m |
4:32.47 |
264 |
3 |
Elsa Ericsson |
1995 |
AI0895 |
TÄBY SIM |
|
50m |
4:27.64 |
240 |
4 |
Sarah Sjöström |
1993 |
BN4493 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
4:06.04 |
179 |
5 |
Erica Dahlgren |
1997 |
AE3497 |
S 02 |
|
50m |
4:24.05 |
272 |
6 |
Rebecca Håkansson |
1996 |
AV3296 |
VELLINGE-N |
|
50m |
4:31.24 |
64 |
7 |
Ida Eriksen |
1997 |
AD4497 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:33.80 |
62 |
8 |
Josefine Almvret |
1999 |
AA0699 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:37.75 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 april 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
08:10 |
|