Program för Grand Prix 3 Final
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 20, 100m Breaststroke Men |
NR: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 |
SR: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 |
JSR: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 |
VM: 1:00,44 Univ: 1:01,95 JVM: 1:02,63 EG: 1:03,81 EYOF: 1:06,84 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 214 | Skagius Johannes | 1995 | SUNDSVALL | AH8595 | 50 m | 1:01.12 | |
2 | 3 | Aljand Martti | 1987 | ESTONIA | 50 m | 1:01.40 | ||
3 | 6 | Liivamaegi Martin | 1988 | ESTONIA | 50 m | 1:02.20 | ||
4 | 254 | Svensson Marcus | 1992 | SK TRITON | AJ3192 | 50 m | 1:03.32 | |
5 | 73 | Dobrescu Sebastian | 1994 | JÖNKÖPING | AC0794 | 50 m | 1:04.10 | |
6 | 323 | Koch Gulliver | 1992 | UDDEVALLA | AC7592 | 50 m | 1:04.28 | |
7 | 40 | Falk Hansson Joel | 1994 | HS | AT7394 | 50 m | 1:04.40 | |
8 | 269 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | AE0199 | 50 m | 1:04.81 | |
9 | 277 | Fürst Andreas | 1990 | VÄSBY SS | AE1990 | 50 m | 1:04.82 | |
10 | 324 | Koch Noa | 1996 | UDDEVALLA | AA0396 | 50 m | 1:04.82 | |
11 | 284 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | AC1392 | 50 m | 1:05.07 | |
12 | 117 | Widerberg Teodor | 1998 | SK LAXEN | AG0398 | 50 m | 1:05.58 | |
13 | 46 | Kertes Viktor | 1996 | HS | AP5196 | 50 m | 1:06.36 | |
14 | 55 | Williamsson Olle | 1998 | HS | AH4198 | 50 m | 1:06.37 | |
15 | 9 | Bøen Sigurd Holten | 1997 | Aalesund | 50 m | 1:06.80 | ||
16 | 149 | Dahlgren Johan | 1986 | SK NEPTUN | AB4986 | 50 m | 1:07.00 | |
17 | 15 | Hammarlund Emil | 1995 | ELFSBORG | AT1195 | 50 m | 1:07.30 | |
18 | 18 | Reinholdsson William | 1997 | ELFSBORG | AP8597 | 50 m | 1:07.30 | |
19 | 328 | Svensson Kalle | 1997 | UDDEVALLA | AB4797 | 50 m | 1:07.33 | |
20 | 189 | Lindberg Benjamin | 1995 | SKELLEFTEÅ | AJ6195 | 50 m | 1:07.54 | |
21 | 166 | Ekstrand Julius | 1998 | POSEIDON | AJ9798 | 50 m | 1:08.66 | |
22 | 53 | Schippert Otto | 1996 | HS | AG7996 | 50 m | 1:08.91 | |
23 | 119 | Andersson Tom | 1998 | LASS | AK2598 | 50 m | 1:08.94 | |
24 | 95 | Fröstberg Robin | 1996 | KALMAR SS | AA7196 | 50 m | 1:09.38 | |
25 | 110 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 1:09.41 | |
26 | 36 | Rogmark Martin | 1996 | SK HAJEN | AI0196 | 50 m | 1:09.86 | |
27 | 169 | Postema Luke | 1995 | POSEIDON | AS6195 | 50 m | 1:10.07 | |
28 | 294 | Dijkhuizen Gijs | 2000 | VÄSTERÅS | AL8300 | 50 m | 1:10.07 | |
29 | 14 | Engfors-Nyqvist Sebastian | 1996 | ELFSBORG | AB9996 | 50 m | 1:10.62 | |
30 | 56 | Norén Vosfeldt Petter | 1999 | HÄRNÖSAND | AH9599 | 50 m | 1:10.79 | |
31 | 309 | Nilsson Oskar | 1995 | ÅKERSBERGA | AD6595 | 50 m | 1:11.02 | |
32 | 225 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH5398 | 50 m | 1:11.33 | |
33 | 22 | Brand William | 1998 | ESKILSTUNA | AN2198 | 50 m | 1:11.86 | |
34 | 163 | Phung Stefan | 1997 | OSKARSHAMN | AC0997 | 50 m | 1:11.88 | |
35 | 295 | Eklund Jesper | 1998 | VÄSTERÅS | AJ0198 | 50 m | 1:12.25 | |
36 | 24 | Kadic Eldin | 1999 | ESKILSTUNA | AG5199 | 50 m | 1:12.35 | |
37 | 228 | Ny Hampus | 1990 | SÖDERTÄLJE | AP1190 | 50 m | 1:12.79 | |
38 | 207 | Askling Olof | 1999 | SKK | AM7799 | 50 m | 1:14.28 | |
39 | 306 | Mononen Mika | 1996 | YSTADS SS | AQ5196 | 50 m | 1:14.57 | |
40 | 227 | Nordin Marcus | 1992 | SÖDERTÄLJE | AD8592 | 50 m | 1:15.73 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 07:05 |