Program för Grand Prix 3 Final
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 29
|
Tävling |
Swedish Grand Prix 3 |
|
Utskriftsdatum |
19 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
08:10 |
|
|
Arrangör |
SSF/Jönköpings SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
18 april 2015 |
|
|
|
|
Gren 29, 200m Breaststroke Women |
Försök (5) |
NR: Rikke Möller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
JSR: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 |
VM: 2:28,12 Univ: 2:30,46 JVM: 2:31,89 EG: 2:35,33 EYOF: 2:46,18 |
|
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
316 |
2 |
Sophia Norén |
1998 |
AN9698 |
SS04 |
|
50m |
3:02.53 |
137 |
3 |
Louise Ranevi |
1999 |
AI3299 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:55.74 |
58 |
4 |
Klara Juliusson |
1997 |
AH3897 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:50.24 |
124 |
5 |
Emelie Gidlöf |
1997 |
AF6697 |
LASS |
|
50m |
2:54.72 |
131 |
6 |
Edit Wiesel-Axelsson |
2002 |
AO3602 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
2:58.26 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
318 |
1 |
Julia Thurfjell |
1994 |
BG3894 |
SS04 |
|
50m |
2:50.02 |
157 |
2 |
Milana Salih |
1997 |
AX4697 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:48.28 |
171 |
3 |
Felicia Huynh |
2000 |
AW8400 |
S 71 |
|
50m |
2:47.33 |
61 |
4 |
Amanda Wittström |
1997 |
BO0497 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:46.86 |
224 |
5 |
Erica Christensen |
1997 |
AO5897 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:47.18 |
72 |
6 |
Nilla Atzmannstorfer |
1998 |
AB6498 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:48.19 |
11 |
7 |
Klara Leijon |
1999 |
AT8499 |
ALVESTA SS |
|
50m |
2:48.50 |
333 |
8 |
Linnea Dunberg |
2000 |
AE8200 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:50.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
135 |
1 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
AM3299 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:45.14 |
297 |
2 |
Andréa Persson |
1999 |
AB5899 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:42.70 |
290 |
3 |
Lina Berggren |
1998 |
AB7698 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:39.22 |
43 |
4 |
Sophie Hansson |
1998 |
AM1298 |
HS |
|
50m |
2:32.54 |
288 |
5 |
Emma Wahlund |
1998 |
AB5298 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:34.43 |
44 |
6 |
Johanna Holm |
1996 |
AI7896 |
HS |
|
50m |
2:40.59 |
154 |
7 |
Linnea Lindberg |
1996 |
AL7696 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:43.96 |
48 |
8 |
Josefine Möller |
1996 |
AN5296 |
HS |
|
50m |
2:46.63 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
156 |
1 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
AJ5498 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:44.98 |
241 |
2 |
Caroline Speiner |
1994 |
AZ0294 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:41.61 |
292 |
3 |
Hannah Brunzell |
2001 |
AP6801 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:35.91 |
122 |
4 |
Vilma Ekström |
1994 |
AE4494 |
LASS |
|
50m |
2:32.30 |
239 |
5 |
Fanny D Lillieström |
1989 |
AI2489 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:33.45 |
267 |
6 |
Emelie Johansson |
1996 |
AN2496 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:39.95 |
317 |
7 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
AI0699 |
SS04 |
|
50m |
2:43.94 |
243 |
8 |
Fanny Andersson |
1997 |
AO9497 |
SK TRITON |
|
50m |
2:46.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
204 |
1 |
Fanny Strömstedt |
1996 |
AK4696 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:44.89 |
256 |
2 |
Lina Wingren |
1996 |
AQ7896 |
SK TRITON |
|
50m |
2:40.63 |
338 |
3 |
Celine Hilton |
2000 |
|
Lambertset |
NOR |
50m |
2:35.78 |
234 |
4 |
Jessica Eriksson |
1993 |
AT2293 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:31.08 |
161 |
5 |
Sara Wallberg |
1999 |
AJ2899 |
NKK |
|
50m |
2:32.98 |
164 |
6 |
Olivia Berglund |
1998 |
AR9898 |
POSEIDON |
|
50m |
2:39.28 |
28 |
7 |
Amanda Persson |
1996 |
AA5296 |
FILIPSTAD |
|
50m |
2:43.47 |
80 |
8 |
Wilma Johansson |
2001 |
AT7401 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:46.01 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 april 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
08:10 |
|