Program för Grand Prix 3 Final
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 26
|
Tävling |
Swedish Grand Prix 3 |
|
Utskriftsdatum |
19 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
08:10 |
|
|
Arrangör |
SSF/Jönköpings SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
18 april 2015 |
|
|
|
|
Gren 26, 200m Ind. Medley Men |
Försök (4) |
NR: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 |
JSR: Erik Persson (1994) 2:03.72 2013-07-11 |
VM: 1:59,99 Univ: 2:03,66 JVM: 2:04,12 EG: 2:06,15 EYOF: 2:11,87 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
25 |
1 |
Karl Lindoff |
1998 |
AT1598 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:22.57 |
56 |
2 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
AH9599 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
2:21.98 |
168 |
3 |
Jesper Olsson |
1998 |
AJ2798 |
POSEIDON |
|
50m |
2:21.15 |
85 |
4 |
Erik Nicklasson |
1998 |
AG2598 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:19.85 |
102 |
5 |
Johan Rydahl |
2001 |
AF4901 |
KARLSTAD |
|
50m |
2:20.67 |
22 |
6 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:21.43 |
190 |
7 |
Gustav Lindström |
1998 |
AD3598 |
SKELLEFTEÅ |
|
50m |
2:22.29 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
268 |
1 |
David Kruthammar |
1997 |
AN6197 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:17.97 |
203 |
2 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:14.20 |
255 |
3 |
Rasmus Wetterborg |
1996 |
AC9396 |
SK TRITON |
|
50m |
2:09.92 |
147 |
4 |
Patrik Löfgren |
1996 |
AA4396 |
MASS |
|
50m |
2:06.85 |
34 |
5 |
Petter Fredriksson |
1997 |
AJ4197 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:07.85 |
155 |
6 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:12.05 |
110 |
7 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:16.79 |
165 |
8 |
Hugo Cedervall |
1997 |
AA0197 |
POSEIDON |
|
50m |
2:19.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
40 |
1 |
Joel Falk Hansson |
1994 |
AT7394 |
HS |
|
50m |
2:17.74 |
9 |
2 |
Sigurd Holten Bøen |
1997 |
|
Aalesund |
NOR |
50m |
2:13.13 |
327 |
3 |
Jesper Svensson |
1990 |
AP6390 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:09.59 |
296 |
4 |
Linus Kanth |
1991 |
AP5991 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:04.34 |
287 |
5 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:07.73 |
55 |
6 |
Olle Williamsson |
1998 |
AH4198 |
HS |
|
50m |
2:11.76 |
81 |
7 |
Henry Kerman |
1997 |
AI6597 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:15.10 |
82 |
8 |
David Larsson |
1996 |
AH7196 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:18.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
260 |
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
AB8599 |
TUREBERG |
|
50m |
2:17.42 |
269 |
2 |
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:12.83 |
265 |
3 |
Oskar Ericsson |
1997 |
AF9397 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:07.97 |
6 |
4 |
Martin Liivamaegi |
1988 |
|
ESTONIA |
EST |
50m |
2:02.61 |
118 |
5 |
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
LASS |
|
50m |
2:07.63 |
105 |
6 |
Oskar Johansson |
1993 |
AY7593 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:11.09 |
312 |
7 |
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:14.71 |
223 |
8 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:18.05 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
19 april 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
08:10 |
|