Program för Öppna Östsvenska GP
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 17
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
06 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
18:26 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
Gren 17, 200m Ryggsim Damer |
Finaler (13) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
146 |
3 |
Tuva Pålsson |
2003 |
AC8803 |
KARLSKRONA |
|
50m |
|
104 |
4 |
Natalie Stjärnås |
2003 |
AL3403 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
|
144 |
5 |
Tove Lindén |
2002 |
AH8702 |
KARLSKRONA |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
75 |
1 |
Mariam Istiphan |
2001 |
BG4201 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
|
114 |
2 |
Hannah Bondeson |
2003 |
AE9603 |
KALMAR SS |
|
25m |
3:26.69 |
237 |
3 |
Maria Duong |
2001 |
BD7201 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
3:19.52 |
346 |
4 |
Julia Henrysson |
2000 |
AW9400 |
HVETLANDA |
|
25m |
3:14.27 |
64 |
5 |
Jane Elgh |
2004 |
AB1604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:16.18 |
123 |
6 |
Leia Karlsson |
2002 |
AR2202 |
KALMAR SS |
|
25m |
3:24.74 |
111 |
7 |
Ebba Wilhelmsson |
2001 |
AJ8401 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
3:30.14 |
402 |
8 |
Ebba Bergström |
2000 |
AZ3200 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
91 |
1 |
Matilda Nilsson |
2004 |
AD0804 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:08.30 |
19 |
2 |
Lovisa Persson |
2000 |
AD8600 |
EKSJÖ SLS |
|
25m |
3:04.66 |
134 |
3 |
Tea Winblad |
2004 |
AH7404 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:59.68 |
480 |
4 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
Elverum |
|
50m |
2:56.36 |
406 |
5 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
AD6203 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:57.31 |
8 |
6 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
AO0603 |
ANDERSTORP |
|
50m |
3:00.72 |
277 |
7 |
Nikita Kapron |
2003 |
AL2803 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
3:05.78 |
239 |
8 |
Matilda Johansson |
2001 |
BD6201 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
3:11.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
46 |
1 |
Emma Juneskog |
1998 |
AU2298 |
HULTSFRED |
|
25m |
2:54.97 |
21 |
2 |
Caroline Sevcik |
1999 |
BC2699 |
EKSJÖ SLS |
|
25m |
2:54.35 |
400 |
3 |
Vendela Augustsson |
2000 |
AZ6200 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:51.61 |
243 |
4 |
Elin Nilsson |
1999 |
AT6899 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
2:49.53 |
244 |
5 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
AK4800 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
2:49.61 |
363 |
6 |
Lovisa Svensson |
2002 |
AH6802 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:52.07 |
215 |
7 |
Ida Persson |
2002 |
AF7402 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
2:54.64 |
488 |
8 |
Vilde Bjørgo |
2000 |
|
Hamar IL |
|
50m |
2:55.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
343 |
1 |
Wilma Danlid |
2000 |
AR2200 |
HVETLANDA |
|
25m |
2:48.97 |
189 |
2 |
Vera Karlsson |
2003 |
AI8403 |
LASS |
|
25m |
2:48.26 |
262 |
3 |
Linnea Kaldrup |
1996 |
AH9896 |
S 02 |
|
25m |
2:44.43 |
307 |
4 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
AY0200 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:40.85 |
119 |
5 |
Sofie Jaensson |
1997 |
AM5697 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:41.31 |
194 |
6 |
Hilda Linné |
2000 |
BG1800 |
LASS |
|
25m |
2:46.39 |
470 |
7 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
Elverum |
|
50m |
2:48.40 |
178 |
8 |
Elise Gidlöf |
1999 |
AI8499 |
LASS |
|
25m |
2:49.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
352 |
1 |
Elsa Sellmo |
2000 |
AP1200 |
HVETLANDA |
|
25m |
2:40.66 |
387 |
2 |
Agnes Wedel |
2000 |
AX7200 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
2:39.93 |
432 |
3 |
Annie Jensen |
1999 |
AF2699 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:39.48 |
412 |
4 |
Julia Landberg |
1999 |
AD8499 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:39.31 |
309 |
5 |
Cassandra Engback |
1999 |
AQ0499 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:39.41 |
288 |
6 |
Liesel Williamsson |
2000 |
AX6400 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:39.74 |
150 |
7 |
Sanna Westerberg |
1998 |
AP9898 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:40.09 |
347 |
8 |
Agnes Ljunggren |
1999 |
AD8699 |
HVETLANDA |
|
25m |
2:40.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
122 |
1 |
Emmy Jämtin |
2000 |
AM5400 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:38.36 |
423 |
2 |
Matilda Andersson |
1999 |
AH6699 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:36.75 |
458 |
3 |
Elin Gustafson |
1999 |
AM5699 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:35.38 |
441 |
4 |
Isabelle Fredriksson |
1999 |
AG9699 |
ÖSA |
|
25m |
2:34.22 |
512 |
5 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
Ullensaker |
|
25m |
2:34.82 |
95 |
6 |
Antonia Prior |
1999 |
AB2499 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:36.09 |
130 |
7 |
Sara Rasmussen |
1997 |
AV2297 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:37.71 |
7 |
8 |
Julia Åstrand |
1999 |
AT7499 |
ALVESTA SS |
|
25m |
2:38.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
192 |
1 |
Lovisa Lampi |
1999 |
AQ4899 |
LASS |
|
25m |
2:31.61 |
466 |
2 |
Thilda Larsson |
1999 |
AA8299 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:30.51 |
377 |
3 |
Emma Wahlund |
1998 |
AB5298 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:28.74 |
96 |
4 |
Elin Ristl |
1999 |
AD1499 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:26.09 |
125 |
5 |
Ellen Lindeby |
1999 |
AB9699 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:26.17 |
302 |
6 |
Sofia Heimsten |
1997 |
AT8697 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:28.82 |
452 |
7 |
Hilda Andersson |
1999 |
AM7699 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:31.56 |
473 |
8 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
Elverum |
|
50m |
2:31.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
325 |
1 |
Greta Nykvist |
1996 |
AU7496 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:25.76 |
303 |
2 |
Malin Johansson |
1997 |
AL0497 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:24.94 |
365 |
3 |
Fanny Trollstad |
1997 |
AH5497 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:24.33 |
294 |
4 |
Elin Grenholm |
1999 |
AR2899 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:23.28 |
311 |
5 |
Josefin Hallman |
1995 |
BF4695 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:24.19 |
409 |
6 |
Fanny Elingfors |
1998 |
AU8298 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:24.83 |
521 |
7 |
Emily Brophy |
1999 |
|
KVIK |
|
50m |
2:25.64 |
330 |
8 |
Caroline Speiner |
1994 |
AZ0294 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:25.99 |
|
|
Heat 10 (13) (13 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
70 |
1 |
Annie Hegmegi |
2003 |
AA1403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:40.33 |
439 |
2 |
Emma Cullberg |
2002 |
BA8202 |
ÖSA |
|
25m |
2:39.25 |
187 |
3 |
Felicia Järvikari |
2002 |
AH9802 |
LASS |
|
25m |
2:38.48 |
501 |
4 |
Thea Helene Kristiansen |
2002 |
|
Ullensaker |
|
25m |
2:35.44 |
507 |
5 |
Vår Granhaug Rotevatn |
2002 |
|
Ullensaker |
|
25m |
2:36.82 |
467 |
6 |
Linnea Persson |
2002 |
AL1802 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:39.23 |
405 |
7 |
Saga Bodsjö |
2002 |
AE1402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:39.38 |
414 |
8 |
Natalie Noreblad |
2002 |
AS0202 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:40.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
55 |
1 |
Matilda Brink |
2001 |
AJ2401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:07.65 |
431 |
2 |
Miranda Ingvarsson |
2001 |
AE6401 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:48.07 |
50 |
3 |
Agnes Arberg |
2001 |
AF6201 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:41.50 |
399 |
4 |
Victoria Åberg |
2001 |
AL7201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:31.87 |
283 |
5 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
AJ7601 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:33.26 |
206 |
6 |
Alice Thörnros |
2001 |
AT8601 |
LASS |
|
25m |
2:45.18 |
4 |
7 |
Lamia Kaltak |
2001 |
AP3201 |
ALVESTA SS |
|
25m |
2:56.29 |
433 |
8 |
Inez Jensen |
2001 |
BI8201 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
3:08.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
445 |
1 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
25m |
2:37.78 |
526 |
2 |
Sofie Kornbek |
2000 |
|
KVIK |
|
50m |
2:29.13 |
524 |
3 |
Sofie Brogger |
2000 |
|
KVIK |
|
50m |
2:27.26 |
212 |
4 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
2:21.97 |
141 |
5 |
Sofie Karlsson |
2000 |
AV8200 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:24.29 |
259 |
6 |
Hanna Gebart |
2000 |
AB4400 |
S 02 |
|
25m |
2:28.04 |
444 |
7 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
25m |
2:33.79 |
446 |
8 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
25m |
2:38.34 |
|
|
Heat 13 (13) (16 - 99 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
28 |
1 |
Linnéa Bielicz |
1994 |
BJ3294 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:19.73 |
135 |
2 |
Linnea Wranå |
1998 |
AO1898 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:18.80 |
94 |
3 |
Johanna Pettersson |
1996 |
AL2696 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:15.76 |
113 |
4 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
AJ5298 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:12.80 |
271 |
5 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
AH9497 |
SKURU IK |
|
25m |
2:13.26 |
333 |
6 |
Vilma Unnermark |
1997 |
AI9697 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:16.05 |
103 |
7 |
Ebba Stillman |
1996 |
AH9496 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:18.91 |
313 |
8 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
BB3695 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:20.63 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
06 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
18:26 |
|