Program för Julklappsdoppet 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
Julklappsdoppet 2014 |
|
Utskriftsdatum |
29 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:26 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 november 2014 |
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar C |
Försök (8) |
2013: Elias Fröde 2001 Järfälla Simsällskap 35.88 |
2012: Alexander Almasi 2000 Upsala Simsällskap 38.68 |
2011: Andre Filipsson 1999 Skuru Idrottsklubb 38.52 |
2009: David Wimmerstedt 1997 Upsala Simsällskap 36.57 |
|
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
417 |
1 |
Elias Holm |
2002 |
AV2902 |
WISBY SS |
|
25m |
|
426 |
2 |
Matteus Sandström |
2002 |
AV1902 |
WISBY SS |
|
25m |
|
669 |
3 |
Jonthan Pålsson |
2002 |
|
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
248 |
4 |
Arvid Stenarson |
2003 |
AU4103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
261 |
5 |
Matyas Török |
2002 |
AQ3502 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
92 |
6 |
Edvin Eskilsson |
2002 |
AU7702 |
SKURU IK |
|
25m |
|
102 |
7 |
Malte Haargaard |
2003 |
AP2703 |
SKURU IK |
|
25m |
|
659 |
8 |
Oskar Fridsell |
2003 |
AS7503 |
SS04 |
|
25m |
54.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
134 |
1 |
Gustav Sartor |
2003 |
AR8903 |
SKURU IK |
|
25m |
|
27 |
2 |
Max Eriksson |
2003 |
AG0703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:04.45 |
48 |
3 |
Calle Samuelsson |
2003 |
AJ4503 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
59.53 |
53 |
4 |
Oskar Sundqvist |
2003 |
AH3303 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
59.40 |
486 |
5 |
Denniz Yilmaz |
2002 |
AU0302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
59.48 |
478 |
6 |
Kasper Sundkvist |
2003 |
AE9503 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:03.51 |
234 |
7 |
David Neuhardt |
2003 |
AU6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
221 |
8 |
Oskar Käll |
2002 |
AS9902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
473 |
1 |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
AJ0103 |
VÄSBY SS |
|
25m |
58.30 |
42 |
2 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
56.73 |
201 |
3 |
Gustav Henrikssen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
55.35 |
637 |
4 |
Gabriel Derantz |
2003 |
AE4503 |
VÄSBY SS |
|
25m |
52.98 |
145 |
5 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
AQ9303 |
SKURU IK |
|
25m |
54.97 |
518 |
6 |
Marcus Larsson |
2003 |
AM0903 |
SS04 |
|
50m |
56.65 |
162 |
7 |
Aron Alexanderson |
2003 |
AT0103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
58.24 |
590 |
8 |
Oliver Rasool |
2003 |
AI0103 |
POLISEN |
|
25m |
58.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
570 |
1 |
Lukas Kelkay |
2003 |
AH9903 |
POLISEN |
|
50m |
52.38 |
41 |
2 |
Lukas Malmström |
2003 |
AF5303 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
51.41 |
595 |
3 |
Victor Trägårdh |
2003 |
AG4903 |
POLISEN |
|
50m |
50.68 |
419 |
4 |
Oliver Höglund |
2003 |
AC8103 |
WISBY SS |
|
25m |
50.29 |
238 |
5 |
Aaron O´Malley |
2002 |
AI3902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
50.31 |
206 |
6 |
Jesper Holmström |
2003 |
AO4903 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
51.01 |
509 |
7 |
Tim Carlberg |
2003 |
AI5503 |
SS04 |
|
25m |
52.22 |
189 |
8 |
Hannes Fahlin |
2002 |
AS8902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
52.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
487 |
1 |
Liam Björklund |
2003 |
AB6503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
49.86 |
369 |
2 |
John Sun |
2002 |
AD4302 |
TUREBERG |
|
25m |
49.59 |
120 |
3 |
Morgan Malmfors |
2002 |
AJ6702 |
SKURU IK |
|
25m |
48.83 |
231 |
4 |
Viktor Malmring |
2003 |
AO7903 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
48.59 |
394 |
5 |
Edwin Nystrand |
2002 |
AE8902 |
UPSALA S |
|
25m |
48.73 |
223 |
6 |
Alexander Lehtonen Hebert |
2002 |
AO9102 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
49.01 |
483 |
7 |
Leonardo Vespertini |
2003 |
AH9503 |
VÄSBY SS |
|
25m |
49.65 |
601 |
8 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
AH0902 |
POLISEN |
|
50m |
50.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
174 |
1 |
William Bernhardsson |
2002 |
AI4702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
46.64 |
600 |
2 |
Edvin Wirdby Myren |
2002 |
AH1902 |
POLISEN |
|
25m |
45.23 |
452 |
3 |
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
43.16 |
351 |
4 |
Robin Wallengren |
2002 |
AE6702 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
41.09 |
152 |
5 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
AO2302 |
SKURU IK |
|
25m |
42.21 |
439 |
6 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
AK8302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
43.91 |
386 |
7 |
Marcus Johnsson |
2002 |
AN2502 |
UPSALA S |
|
25m |
46.44 |
415 |
8 |
Jesper Granath |
2002 |
AM5902 |
WISBY SS |
|
25m |
47.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
235 |
1 |
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
46.61 |
263 |
2 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
45.21 |
493 |
3 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
42.89 |
250 |
4 |
Arvid Styrman |
2002 |
AQ2502 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
40.69 |
576 |
5 |
Tim Lyrberg |
2003 |
AB6303 |
POLISEN |
|
50m |
42.19 |
97 |
6 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
AQ5102 |
SKURU IK |
|
25m |
43.80 |
79 |
7 |
Johan Allberg |
2002 |
AH7502 |
SKURU IK |
|
25m |
46.39 |
397 |
8 |
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
UPSALA S |
|
25m |
47.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
577 |
1 |
Daniel Löwenberg |
2003 |
AE1303 |
POLISEN |
|
25m |
46.46 |
270 |
2 |
Gordon Ölund |
2002 |
AT1102 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
44.40 |
567 |
3 |
Sebastian Johansson |
2003 |
AD0903 |
POLISEN |
|
25m |
42.51 |
367 |
4 |
Michael Stille |
2002 |
AD7902 |
TUREBERG |
|
25m |
40.17 |
592 |
5 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
AN5702 |
POLISEN |
|
25m |
41.42 |
456 |
6 |
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
VÄSBY SS |
|
25m |
43.23 |
266 |
7 |
Mårten Wikman |
2002 |
AL0902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
46.25 |
212 |
8 |
Ludvig Jansson |
2002 |
AI0902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
47.19 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
29 november 2014 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
08:26 |
|