Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Øst Årgang Grp 2, maj 2015 |
|
Udskriftsdato |
30 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
63 |
1 |
Laura Kjørtsholtsen |
2004 |
0428AH |
GLADSAXE |
|
25m |
42.33 |
85 |
2 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
25m |
38.50 |
187 |
3 |
Anna Eliasen Dehlholm |
2004 |
0462AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
37.14 |
185 |
4 |
Maya Solvej H. Bärmann |
2004 |
0498AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
36.96 |
23 |
5 |
Marike Nevermann |
2003 |
0354AQ |
FR.SUND |
|
25m |
37.00 |
121 |
6 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
25m |
37.97 |
123 |
7 |
Mathilde Hedager |
2004 |
0442AP |
HELSINGØR |
|
25m |
39.43 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
1 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
34.91 |
82 |
2 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
34.78 |
101 |
3 |
Astrid Høffer |
2004 |
0438AB |
STT |
|
25m |
34.78 |
249 |
4 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
25m |
34.70 |
38 |
5 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
34.70 |
148 |
6 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
34.78 |
152 |
7 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
34.79 |
127 |
8 |
Mia Mørk Kuramoto |
2003 |
0356AQ |
HELSINGØR |
|
25m |
36.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
25m |
34.67 |
245 |
2 |
Clara Dreier |
2004 |
0438AC |
KØGE |
|
25m |
34.44 |
170 |
3 |
Coco Lee Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
34.33 |
400 |
4 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
TUNE |
|
25m |
34.23 |
39 |
5 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
34.27 |
171 |
6 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
34.35 |
60 |
7 |
Emma Hansen |
2004 |
0434AM |
GLADSAXE |
|
25m |
34.65 |
275 |
8 |
Anastasia Smirnov |
2004 |
0458AE |
LYNGBY |
|
25m |
34.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
47 |
1 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
34.06 |
209 |
2 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
34.03 |
195 |
3 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
0474AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
34.00 |
51 |
4 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
33.85 |
266 |
5 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
33.92 |
274 |
6 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
25m |
34.01 |
110 |
7 |
Laura L. Hørning |
2004 |
0456AC |
GSK |
|
25m |
34.03 |
37 |
8 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
34.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
268 |
1 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
0408AF |
LYNGBY |
|
25m |
33.74 |
99 |
2 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
STT |
|
25m |
33.68 |
386 |
3 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
VORDINGB |
|
25m |
33.61 |
307 |
4 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
33.07 |
237 |
5 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
25m |
33.23 |
133 |
6 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
25m |
33.61 |
21 |
7 |
Christine Mardov-Johansen |
2003 |
0366AL |
FR.SUND |
|
25m |
33.71 |
208 |
8 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
33.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
263 |
1 |
Maria Hagen |
2003 |
0316AK |
LYNGBY |
|
25m |
32.73 |
130 |
2 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
0404AF |
HELSINGØR |
|
25m |
32.62 |
25 |
3 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
FR.VÆRK |
|
25m |
32.56 |
162 |
4 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
32.47 |
80 |
5 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
32.54 |
168 |
6 |
Naja Thomsen |
2003 |
0398AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
32.57 |
373 |
7 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
32.67 |
81 |
8 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
0366AC |
VAT CPH-MK |
|
25m |
32.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
41 |
1 |
Sara S. Karmark |
2003 |
0392AM |
GENTOFTE |
|
25m |
32.38 |
257 |
2 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
32.32 |
336 |
3 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
32.08 |
106 |
4 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
STT |
|
25m |
31.92 |
218 |
5 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
25m |
31.92 |
34 |
6 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
32.11 |
387 |
7 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
32.38 |
98 |
8 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
25m |
32.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
25m |
31.90 |
164 |
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
31.87 |
335 |
3 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
31.81 |
139 |
4 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
31.58 |
165 |
5 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
31.76 |
4 |
6 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
31.86 |
163 |
7 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
31.87 |
223 |
8 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
25m |
31.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
315 |
1 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
25m |
31.39 |
229 |
2 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
31.22 |
69 |
3 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GLADSAXE |
|
25m |
30.93 |
61 |
4 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
30.92 |
93 |
5 |
Julie Laugesen |
2003 |
0308AF |
VI39 |
|
25m |
30.93 |
205 |
6 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
31.11 |
103 |
7 |
Marceline Lermark |
2003 |
0346AF |
STT |
|
25m |
31.25 |
40 |
8 |
Molly Ibsen |
2003 |
0372AG |
GENTOFTE |
|
25m |
31.55 |
|
|
Heat 10 (11) (Årg. 2004-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
32.94 |
83 |
2 |
Emma Thorsen |
2004 |
0402AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
32.72 |
219 |
3 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
25m |
32.56 |
146 |
4 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
HERLUFSHOL |
|
25m |
30.89 |
264 |
5 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
32.11 |
105 |
6 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
STT |
|
25m |
32.65 |
64 |
7 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
25m |
32.85 |
134 |
8 |
Cornelia Vâmosi |
2004 |
0466AE |
HELSINGØR |
|
25m |
33.03 |
|
|
Heat 11 (11) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
25m |
30.88 |
71 |
2 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
30.66 |
225 |
3 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
29.66 |
68 |
4 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
28.68 |
234 |
5 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
28.94 |
12 |
6 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
25m |
30.02 |
5 |
7 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
30.83 |
220 |
8 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
25m |
30.90 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|