Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Øst Årgang Grp 2, maj 2015 |
|
Udskriftsdato |
30 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
88 |
3 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VI39 |
|
25m |
3:36.94 |
123 |
4 |
Mathilde Hedager |
2004 |
0442AP |
HELSINGØR |
|
25m |
3:16.12 |
170 |
5 |
Coco Lee Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:17.11 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
300 |
1 |
Selma Kobberø |
2004 |
0466AH |
ROSKILDE |
|
25m |
3:08.56 |
207 |
2 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:07.48 |
250 |
3 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
25m |
3:07.35 |
309 |
4 |
Karla Marie Fæster |
2004 |
0446AG |
BIRKERØD |
|
25m |
3:07.06 |
64 |
5 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
25m |
3:07.09 |
268 |
6 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
0408AF |
LYNGBY |
|
25m |
3:07.40 |
304 |
7 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
3:07.98 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
190 |
1 |
Rosemarie Koch |
2004 |
0416AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:06.26 |
244 |
2 |
Melina Degner |
2004 |
0474AA |
KØGE |
|
25m |
3:05.78 |
219 |
3 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
25m |
3:05.74 |
201 |
4 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:03.96 |
188 |
5 |
Rebecca Hoeck |
2004 |
0488AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:04.69 |
185 |
6 |
Maya Solvej H. Bärmann |
2004 |
0498AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:05.77 |
383 |
7 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
3:05.91 |
171 |
8 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:07.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
402 |
1 |
Alma Foltmar-Michaelsen |
2004 |
0442AK |
TUNE |
|
25m |
3:03.19 |
84 |
2 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
0432AD |
AIF |
|
25m |
3:01.05 |
47 |
3 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
3:00.66 |
21 |
4 |
Christine Mardov-Johansen |
2003 |
0366AL |
FR.SUND |
|
25m |
2:59.38 |
152 |
5 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
2:59.44 |
83 |
6 |
Emma Thorsen |
2004 |
0402AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
3:00.79 |
134 |
7 |
Cornelia Vâmosi |
2004 |
0466AE |
HELSINGØR |
|
25m |
3:02.10 |
266 |
8 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
3:03.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
172 |
1 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
0378AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:58.38 |
253 |
2 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
25m |
2:56.54 |
31 |
3 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
25m |
2:55.47 |
168 |
4 |
Naja Thomsen |
2003 |
0398AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:54.96 |
251 |
5 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
25m |
2:55.29 |
334 |
6 |
Mille Pedersen |
2003 |
0392AO |
ALLERØD |
|
25m |
2:55.89 |
351 |
7 |
Emilie Nepper-Christensen |
2003 |
0372AU |
SØLLERØD |
|
25m |
2:57.26 |
173 |
8 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:58.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
25m |
2:54.61 |
328 |
2 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
2:53.34 |
345 |
3 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:52.62 |
98 |
4 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
25m |
2:52.02 |
35 |
5 |
Signe Dyrskjøt Boesen |
2003 |
0308AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:52.48 |
229 |
6 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
2:52.64 |
333 |
7 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:54.32 |
223 |
8 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
25m |
2:54.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Marceline Lermark |
2003 |
0346AF |
STT |
|
25m |
2:51.79 |
162 |
2 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:51.02 |
270 |
3 |
Karoline Kortbæk |
2003 |
0366AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:50.16 |
225 |
4 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
2:47.86 |
220 |
5 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
25m |
2:47.96 |
387 |
6 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:50.85 |
41 |
7 |
Sara S. Karmark |
2003 |
0392AM |
GENTOFTE |
|
25m |
2:51.56 |
276 |
8 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
2:51.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
61 |
1 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:46.07 |
163 |
2 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:45.97 |
336 |
3 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:45.54 |
165 |
4 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:44.29 |
316 |
5 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
2:44.54 |
40 |
6 |
Molly Ibsen |
2003 |
0372AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:45.63 |
164 |
7 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:45.99 |
257 |
8 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:47.68 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2004-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
2:57.34 |
264 |
2 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
2:54.90 |
380 |
3 |
Anna Højerslev Eriksen |
2004 |
0484AD |
VEST |
|
25m |
2:53.60 |
39 |
4 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:48.73 |
245 |
5 |
Clara Dreier |
2004 |
0438AC |
KØGE |
|
25m |
2:50.14 |
208 |
6 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:53.82 |
237 |
7 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
25m |
2:55.37 |
148 |
8 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:58.32 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:42.35 |
44 |
2 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:40.19 |
139 |
3 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
2:37.56 |
235 |
4 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
2:36.81 |
156 |
5 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
25m |
2:37.33 |
93 |
6 |
Julie Laugesen |
2003 |
0308AF |
VI39 |
|
25m |
2:38.20 |
398 |
7 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
GREVE |
|
25m |
2:41.25 |
5 |
8 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
2:43.35 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|