Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Øst Årgang Grp 2, maj 2015 |
|
Udskriftsdato |
30 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
142 |
3 |
Altin Misimi |
2002 |
0231AQ |
HERLEV |
|
25m |
1:35.19 |
403 |
4 |
Casper Koch |
2002 |
0227AF |
TUNE |
|
25m |
1:28.16 |
273 |
5 |
Mikkel Quaade |
2003 |
0393AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:30.98 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
262 |
1 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
0215AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:28.01 |
111 |
2 |
Thomas Langvad |
2002 |
0223AC |
GSK |
|
25m |
1:27.79 |
313 |
3 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:27.31 |
212 |
4 |
Elias Rought |
2003 |
0359AF |
KORSØR |
|
25m |
1:27.23 |
57 |
5 |
Jeroen Grimmelikhuijzen |
2002 |
0211AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:27.26 |
74 |
6 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:27.41 |
6 |
7 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
LAKSEN |
|
25m |
1:27.92 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
145 |
1 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
25m |
1:27.03 |
353 |
2 |
Karl Gustav B. Toft |
2002 |
0299AP |
SØLLERØD |
|
25m |
1:26.19 |
322 |
3 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:25.85 |
384 |
4 |
Albert Voldum Krog |
2001 |
0155AI |
VEST |
|
25m |
1:22.84 |
87 |
5 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI39 |
|
25m |
1:25.60 |
320 |
6 |
Victor Arendt Skytte |
2002 |
0255AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:25.93 |
7 |
7 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
LAKSEN |
|
25m |
1:26.41 |
125 |
8 |
Mattias Houen |
2002 |
0255AK |
HELSINGØR |
|
25m |
1:27.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Oskar Vårdal |
2001 |
0135AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.62 |
96 |
2 |
Nikolai Vaabengaard Olsen |
2001 |
0109AP |
VI39 |
|
25m |
1:21.98 |
42 |
3 |
Carl Martin Lundin |
2001 |
0123AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.73 |
50 |
4 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.82 |
343 |
5 |
Jonathan Kock Jensen |
2001 |
0193AE |
SLAGELSE |
|
25m |
1:21.62 |
151 |
6 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:21.75 |
10 |
7 |
Oliver Lindgren |
2001 |
0101AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:22.39 |
332 |
8 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
0193AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:22.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
45 |
1 |
Christian Skinhøj |
2001 |
0165AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.26 |
79 |
2 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:19.58 |
319 |
3 |
Frederik Røgind |
2001 |
0127AG |
BIRKERØD |
|
25m |
1:19.09 |
267 |
4 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
0129AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:18.40 |
204 |
5 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:18.93 |
318 |
6 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:19.27 |
22 |
7 |
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
FR.SUND |
|
25m |
1:20.15 |
129 |
8 |
Jannick Lind |
2001 |
0197AM |
HELSINGØR |
|
25m |
1:20.56 |
|
|
Heat 6 (7) (Årg. 2002-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
STT |
|
25m |
1:23.23 |
299 |
2 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
25m |
1:19.57 |
397 |
3 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GREVE |
|
25m |
1:17.32 |
374 |
4 |
Gustav Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
1:16.52 |
349 |
5 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
1:16.84 |
202 |
6 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:18.60 |
312 |
7 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:19.77 |
321 |
8 |
Sebastian M. Staal |
2002 |
0211AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:23.37 |
|
|
Heat 7 (7) (Årg. 2001-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
248 |
1 |
Daniel Hartkopf |
2001 |
0185AF |
KØGE |
|
25m |
1:17.71 |
46 |
2 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.15 |
137 |
3 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
25m |
1:13.70 |
344 |
4 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:08.72 |
399 |
5 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GREVE |
|
25m |
1:12.72 |
132 |
6 |
Andreas Eklundh Sørensen |
2001 |
0171AF |
HELSINGØR |
|
25m |
1:14.29 |
372 |
7 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
0149AB |
TRITON B |
|
25m |
1:16.78 |
277 |
8 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:18.27 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
30 maj 2015 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|