Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Øst Årgang Grp 1, maj 2015 |
|
Udskriftsdato |
31 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (4) |
Vejledende starttid 10:00 |
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
304 |
3 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
0059AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:44.30 |
167 |
4 |
William Lehn-Schiøler |
2000 |
0073AF |
GLADSAXE |
|
50m |
4:40.11 |
234 |
5 |
Kasper Bitzer |
2000 |
0079AK |
KORSØR |
|
50m |
4:43.66 |
114 |
6 |
Villads Krarup |
2000 |
0015AE |
HERLEV |
|
50m |
4:47.30 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
292 |
1 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
0003AC |
KVIK |
|
50m |
4:37.39 |
210 |
2 |
Frederik Weiss |
1999 |
9913AB |
GENTOFTE |
|
50m |
4:34.43 |
37 |
3 |
Frederik Palmø |
2000 |
0059AA |
HOLBÆK |
|
50m |
4:33.21 |
96 |
4 |
Jacob Funch Jørgensen |
1999 |
9951AG |
TUNE |
|
50m |
4:31.00 |
26 |
5 |
Mads Møller |
2000 |
0041AM |
KALUNDBORG |
|
50m |
4:32.49 |
30 |
6 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
HOLBÆK |
|
50m |
4:33.58 |
40 |
7 |
Gustav Frydensberg |
1999 |
9911AJ |
LYNGBY |
|
50m |
4:35.52 |
33 |
8 |
Mikkel Halby |
1999 |
9999AI |
HOLBÆK |
|
50m |
4:39.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Mathias Yu Fagerberg |
2000 |
0069AI |
ISHØJ |
|
50m |
4:27.43 |
79 |
2 |
Mads Rishøj |
1999 |
9943AN |
TRITON B |
|
50m |
4:26.22 |
257 |
3 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
VI39 |
|
50m |
4:25.75 |
55 |
4 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
50m |
4:23.80 |
209 |
5 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
4:24.20 |
297 |
6 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
4:26.07 |
81 |
7 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
50m |
4:27.40 |
58 |
8 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
50m |
4:29.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Mathias Nielsen |
1999 |
9905AH |
KØGE |
|
50m |
4:22.31 |
17 |
2 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:21.77 |
173 |
3 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
4:20.15 |
294 |
4 |
Lukas Storm |
1999 |
9977AA |
KVIK |
|
50m |
4:14.64 |
211 |
5 |
Jonas Gram-Lange |
1999 |
9971AD |
SK-SYD |
|
50m |
4:14.68 |
201 |
6 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
50m |
4:21.20 |
3 |
7 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:22.16 |
254 |
8 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
VI39 |
|
50m |
4:23.74 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
31 maj 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:39 |
|