Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
06 december 2014 |
|
|
Stævne by |
|
|
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 december 2014 |
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer |
Finaler (4) |
Vejledende starttid 14:31 |
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
209 |
3 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
0129AL |
LYNGBY |
|
25m |
3:44.40 |
29 |
4 |
Victor Arendt Skytte |
2002 |
0255AF |
BIRKERØD |
|
25m |
3:25.20 |
31 |
5 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
25m |
3:29.36 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
299 |
1 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI39 |
|
25m |
3:18.12 |
234 |
2 |
Bertram Dalgas Frederikse |
2003 |
0305AC |
KØGE |
|
25m |
3:14.57 |
138 |
3 |
Jannick Lind |
2001 |
0197AM |
HELSINGØR |
|
25m |
3:09.28 |
332 |
4 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
0193AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:58.96 |
163 |
5 |
Christian Skinhøj |
2001 |
0165AG |
GENTOFTE |
|
25m |
3:00.01 |
197 |
6 |
Jonathan Kock Jensen |
2001 |
0193AE |
SLAGELSE |
|
25m |
3:13.54 |
224 |
7 |
Elias Rought |
2003 |
0359AF |
KORSØR |
|
25m |
3:15.93 |
282 |
8 |
Thomas Langvad |
2002 |
0223AC |
GSK |
|
25m |
3:19.05 |
|
|
Heat 3 (4) (Årg. 2002-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Gustav Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
3:06.44 |
41 |
2 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GREVE |
|
25m |
3:04.23 |
59 |
3 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:53.44 |
50 |
4 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
2:45.24 |
195 |
5 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
25m |
2:51.87 |
160 |
6 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
2:53.62 |
111 |
7 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
25m |
3:05.52 |
48 |
8 |
Casper Koch |
2002 |
0227AF |
TUNE |
|
25m |
3:13.94 |
|
|
Heat 4 (4) (Årg. 2001-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Frederik Røgind |
2001 |
0127AG |
BIRKERØD |
|
25m |
2:55.46 |
27 |
2 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:48.97 |
104 |
3 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
25m |
2:43.74 |
198 |
4 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:29.95 |
141 |
5 |
Andreas Eklundh Sørensen |
2001 |
0171AF |
HELSINGØR |
|
25m |
2:43.35 |
164 |
6 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:47.96 |
78 |
7 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
25m |
2:49.40 |
236 |
8 |
Daniel Hartkopf |
2001 |
0185AF |
KØGE |
|
25m |
2:56.69 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening |
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|