Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
06 december 2014 |
|
|
Stævne by |
|
|
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 december 2014 |
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 14:01 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
218 |
2 |
Emily Maack |
2004 |
0446AB |
LYNGBY |
|
25m |
4:34.41 |
328 |
3 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:51.65 |
319 |
4 |
Mathilde Hagihara |
2004 |
0468AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:49.58 |
238 |
5 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
25m |
3:51.20 |
23 |
6 |
Esmeralda Johansen |
2004 |
0482AB |
BIRKERØD |
|
25m |
3:53.37 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
STT |
|
25m |
3:47.41 |
318 |
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:46.38 |
327 |
3 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:44.29 |
133 |
4 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:42.48 |
338 |
5 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
3:42.93 |
231 |
6 |
Melina Degner |
2004 |
0474AA |
KØGE |
|
25m |
3:45.93 |
71 |
7 |
Sophia Bøttger |
2004 |
0424AE |
GLADSAXE |
|
25m |
3:47.04 |
142 |
8 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
25m |
3:48.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Emma Hansen |
2004 |
0434AM |
GLADSAXE |
|
25m |
3:41.40 |
2 |
2 |
Selma Kobberø |
2004 |
0466AH |
ROSKILDE |
|
25m |
3:40.82 |
124 |
3 |
Anna Højerslev Eriksen |
2004 |
0484AD |
VEST |
|
25m |
3:38.89 |
149 |
4 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
25m |
3:31.09 |
200 |
5 |
Karoline Nielsen |
2004 |
0422AB |
SLAGELSE |
|
25m |
3:38.71 |
93 |
6 |
Sofie Ølgaard Hansen |
2004 |
0422AE |
TVS IF |
|
25m |
3:40.46 |
335 |
7 |
Ida Poulsen |
2004 |
0418AD |
ALLERØD |
|
25m |
3:40.93 |
127 |
8 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
3:42.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
4 |
1 |
Camille Svarre |
2003 |
0328AN |
ROSKILDE |
|
25m |
3:27.96 |
91 |
2 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
25m |
3:26.24 |
82 |
3 |
Line Holm |
2003 |
0398AH |
GLADSAXE |
|
25m |
3:23.87 |
167 |
4 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
3:20.07 |
170 |
5 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
25m |
3:23.22 |
116 |
6 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
3:23.96 |
106 |
7 |
Thea Jacobsen |
2003 |
0338AC |
HERLEV |
|
25m |
3:26.58 |
219 |
8 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
3:28.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
314 |
1 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:16.45 |
3 |
2 |
Silke Larsen |
2003 |
0358AI |
ROSKILDE |
|
25m |
3:13.51 |
79 |
3 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
3:12.52 |
179 |
4 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
3:11.87 |
18 |
5 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:12.03 |
162 |
6 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
3:13.36 |
199 |
7 |
Mathilde M Mosegaard |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
3:15.45 |
285 |
8 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
GSK |
|
25m |
3:19.69 |
|
|
Heat 6 (7) (Årg. 2004-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
68 |
1 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
25m |
3:32.88 |
118 |
2 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
3:32.47 |
237 |
3 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
25m |
3:27.01 |
26 |
4 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:17.30 |
235 |
5 |
Anna Bull Guldbrandsen |
2004 |
0408AC |
KØGE |
|
25m |
3:24.27 |
70 |
6 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
3:31.28 |
182 |
7 |
Clara Pedersen |
2004 |
0452AB |
KVIK |
|
25m |
3:32.70 |
66 |
8 |
Clara Sass Husum |
2004 |
0474AM |
SLANGERUP |
|
25m |
3:35.00 |
|
|
Heat 7 (7) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
152 |
1 |
Barbara Blicher |
2003 |
0328AB |
GENTOFTE |
|
25m |
3:10.61 |
64 |
2 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
3:04.73 |
89 |
3 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GLADSAXE |
|
25m |
3:03.91 |
67 |
4 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
SLANGERUP |
|
25m |
2:59.28 |
229 |
5 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
3:03.70 |
63 |
6 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
3:04.25 |
336 |
7 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
3:06.74 |
313 |
8 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:10.99 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
06 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening |
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|