Program för Testtävling 2
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Wednesday 30 March 2016 09:30
Startlist Event 1
|
Competition name |
Swim Open Stockholm |
|
Print Date |
16 mars 2016 |
|
|
Competition place |
Stockholm |
|
Print Time |
08:33 |
|
|
Organizer |
Swedish Swimming Federation |
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
30 mars 2016 |
|
|
|
|
Event 1, 200m Breaststroke Men |
Heats (9) |
World Seniors: Akihiro Yamaguchi (1994) 2:07.01 2012-09-15 |
Europe Seniors: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 |
Nordic Seniors: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Nation Seniors: Erik Persson (1994) 2:10.41 2015-08-06 |
|
Heat 1 (9) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
679 |
0 |
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:55.71 |
560 |
1 |
Georg Emmanouilidis |
2000 |
AG2100 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:50.23 |
661 |
2 |
Zacharias Olausson |
2000 |
AG4700 |
VARBERG |
|
50m |
2:48.85 |
345 |
3 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
AG7501 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:48.42 |
210 |
4 |
Elias Hyvönen |
2000 |
AA7700 |
ALINGSÅS |
|
50m |
2:45.58 |
653 |
5 |
Victor Simic |
2000 |
AD5500 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:46.91 |
252 |
6 |
Robin Vondrak |
2001 |
AR1301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:48.50 |
443 |
7 |
Morgan Martinsson |
2001 |
AN1701 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:49.81 |
634 |
8 |
Algot Lindwall |
2002 |
AJ4102 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:52.81 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
328 |
0 |
Alexander Nylén |
2000 |
AD4300 |
KARLSKO SF |
|
50m |
2:45.36 |
367 |
1 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:44.35 |
624 |
2 |
Fredrik Annergren |
2001 |
AC8301 |
TUREBERG |
|
50m |
2:43.67 |
556 |
3 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
SKK |
|
50m |
2:42.88 |
565 |
4 |
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
AH1300 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:41.91 |
639 |
5 |
Isak Alin |
1999 |
AP0799 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:42.05 |
316 |
6 |
Erik Nicklasson |
1998 |
AG2598 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:42.90 |
213 |
7 |
Jonathan Arvidsson |
2000 |
AE1900 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:44.08 |
238 |
8 |
Max Feng |
2001 |
AR6301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:45.19 |
683 |
9 |
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:45.58 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
659 |
0 |
Erik Josefson |
2000 |
AG2500 |
VARBERG |
|
50m |
2:39.72 |
484 |
1 |
Linus Ljunghusen |
2000 |
AT6900 |
POSEIDON |
|
50m |
2:39.64 |
590 |
2 |
Alexej Filinau |
1998 |
AL3998 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:36.82 |
786 |
3 |
Carlandrea Puoti |
1999 |
AX9999 |
SPIF SF |
|
50m |
2:35.77 |
274 |
4 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
AH9599 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
2:35.45 |
293 |
5 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
AW5198 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:35.58 |
387 |
6 |
Simon Linnér |
1999 |
AE1999 |
LASS |
|
50m |
2:36.45 |
344 |
7 |
Anton Dahlgren |
1999 |
AM4999 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:37.83 |
339 |
8 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
KARLSTAD |
|
50m |
2:39.65 |
357 |
9 |
Lucas Lindblom |
2000 |
AG8500 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:40.60 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
761 |
0 |
Oskar Robertsson |
2000 |
AE6100 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:35.29 |
480 |
1 |
Julius Ekstrand |
1998 |
AJ9798 |
POSEIDON |
|
50m |
2:34.98 |
371 |
2 |
Gunnar Widerberg |
2000 |
AG3700 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:34.86 |
675 |
3 |
Karl Frylmark |
1999 |
AK6599 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:32.49 |
700 |
4 |
Jesper Eklund |
1998 |
AJ0198 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:31.66 |
649 |
5 |
David Kruthammar |
1997 |
AN6197 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:32.25 |
401 |
6 |
Anton Andersson |
1997 |
AI4997 |
MKK |
|
50m |
2:32.97 |
405 |
7 |
Jakob Helman |
1996 |
AU1396 |
MKK |
|
50m |
2:34.95 |
492 |
8 |
Philip Chen |
2000 |
AC4700 |
S 71 |
|
50m |
2:35.21 |
377 |
9 |
Petter Cyrén |
1996 |
AU8796 |
LASS |
|
50m |
2:35.34 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
426 |
0 |
Johan Dahlgren |
1986 |
AB4986 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:30.93 |
574 |
1 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:30.88 |
414 |
2 |
Anton Persson |
1994 |
AM7394 |
MKK |
|
50m |
2:30.27 |
441 |
3 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:27.74 |
376 |
4 |
Tom Andersson |
1998 |
AK2598 |
LASS |
|
50m |
2:27.18 |
256 |
5 |
Martin Rogmark |
1996 |
AI0196 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:27.59 |
271 |
6 |
Gustav Persson |
2000 |
AJ4500 |
HS |
|
50m |
2:28.90 |
692 |
7 |
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:30.68 |
226 |
8 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:30.90 |
114 |
9 |
Guus Prins |
1998 |
|
Aalesund |
NOR |
50m |
2:31.64 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
216 |
0 |
Emil Hammarlund |
1995 |
AT1195 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:26.33 |
29 |
1 |
Jørgen Scheie Bråthen |
1995 |
|
Lambertset |
NOR |
50m |
2:25.94 |
448 |
2 |
Patric Ridell |
1993 |
AJ7393 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:24.93 |
267 |
3 |
Viktor Kertes |
1996 |
AP5196 |
HS |
|
50m |
2:23.40 |
372 |
4 |
Teodor Widerberg |
1998 |
AG0398 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:22.25 |
618 |
5 |
Marcus Svensson |
1992 |
AJ3192 |
SK TRITON |
|
50m |
2:23.12 |
354 |
6 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:23.70 |
164 |
7 |
Maciej Holub |
1995 |
|
POLEN |
POL |
50m |
2:25.16 |
594 |
8 |
Pontus Jonsson |
2000 |
AM5300 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:26.04 |
699 |
9 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
AL8300 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:26.83 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
632 |
0 |
Christoffer Andersson |
1994 |
AM3594 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:21.42 |
684 |
1 |
Robert Palosaari |
1992 |
AC1392 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:18.90 |
20 |
2 |
Daniils Bobrovs |
1997 |
|
RIDZENE |
LAT |
50m |
2:14.29 |
12 |
3 |
Tomas Klobucnik |
1990 |
|
DUKLA |
SVK |
50m |
2:11.50 |
191 |
4 |
Michael Jamieson |
1988 |
|
EDINBURGH |
GBR |
50m |
2:10.38 |
152 |
5 |
Oleg Kostin |
1992 |
|
RUSSIA |
RUS |
50m |
2:10.92 |
91 |
6 |
Sverre Næss |
1992 |
|
Bergen |
NOR |
50m |
2:13.08 |
27 |
7 |
Raphaël Stacchiotti |
1992 |
2370 |
LUXEMBUORG |
LUX |
50m |
2:17.44 |
650 |
8 |
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:19.61 |
134 |
9 |
Tomoe Zenimoto Hvas |
2000 |
|
Bærum |
NOR |
50m |
2:21.93 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
187 |
0 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
JYVÄSKYLÄ |
FIN |
50m |
2:20.13 |
190 |
1 |
Gal Nevo |
1987 |
|
ISRAEL |
ISR |
50m |
2:18.88 |
160 |
2 |
Jacek Arentewicz |
1997 |
|
POLEN |
POL |
50m |
2:13.62 |
9 |
3 |
Cameron van der Burgh |
1988 |
|
PRETORIA |
RSA |
50m |
2:11.37 |
43 |
4 |
Matti Mattsson |
1993 |
93A067 |
FINLAND |
FIN |
50m |
2:09.89 |
39 |
5 |
Giedrius Titenis |
1989 |
|
LITHUANIA |
LTU |
50m |
2:10.45 |
88 |
6 |
Edoardo Giorgetti |
1989 |
|
ANIENE |
ITA |
50m |
2:12.63 |
10 |
7 |
Irakli Bolkvadze |
1994 |
|
GEORGIA |
GEO |
50m |
2:16.00 |
37 |
8 |
Deniss Komars |
1997 |
|
JELGAVAS |
LAT |
50m |
2:19.46 |
135 |
9 |
Mads Henry Steinland |
1997 |
|
Bærum |
NOR |
50m |
2:21.87 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
704 |
0 |
Linus Kanth |
1991 |
AP5991 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:19.98 |
101 |
1 |
Viktor Christensen |
1995 |
9501AJ |
KØGE |
DEN |
50m |
2:18.01 |
178 |
2 |
Marcin Stolarski |
1996 |
|
POLEN |
POL |
50m |
2:13.48 |
106 |
3 |
Panagiotis Samilidis |
1993 |
|
GREECE |
GRE |
50m |
2:10.93 |
3 |
4 |
Marco Koch |
1990 |
|
DARMSTADT |
GER |
50m |
2:07.47 |
349 |
5 |
Erik Persson |
1994 |
AB6794 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:10.41 |
24 |
6 |
Laurent Carnol |
1989 |
2361 |
LUXEMBUORG |
LUX |
50m |
2:11.61 |
176 |
7 |
Bartlomiej Roguski |
1993 |
|
POLEN |
POL |
50m |
2:15.58 |
199 |
8 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
DEN |
50m |
2:18.98 |
273 |
9 |
Olle Williamsson |
1998 |
AH4198 |
HS |
|
50m |
2:21.71 |
Generated by WinGrodan 1.25.01 |
Print Date |
16 mars 2016 |
Licensed to: IC Control SE |
Print Time |
08:33 |
|