Program för Testtävling 2
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Event 15, 50m Backstroke Men |
World Seniors: Liam Tancock (1985) 24.04 2009-08-02 |
Europe Seniors: Liam Tancock (1985) 24.04 2009-08-02 |
Nordic Seniors: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 |
Nation Seniors: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 |
# | ID | Name | Born | Club | Code | Pool | EntryTime | Status |
1 | 175 | Polewka Tomasz | 1994 | POLEN | POL | 50 m | 24.80 | |
2 | 157 | Fesikov Sergei | 1989 | RUSSIA | RUS | 50 m | 25.24 | |
3 | 86 | Milli Matteo | 1989 | ANIENE | ITA | 50 m | 25.27 | |
4 | 108 | Christou Apostolos | 1996 | GREECE | GRE | 50 m | 25.46 | |
5 | 167 | Kawecki Radoslaw | 1991 | POLEN | POL | 50 m | 25.52 | |
6 | 755 | Carlsson Mattias | 1990 | UDDEVALLA | 50 m | 25.98 | ||
7 | 103 | Vazaios Andreas | 1994 | GREECE | GRE | 50 m | 26.04 | |
8 | 184 | Wysoczynski Mateusz | 1993 | POLEN | POL | 50 m | 26.15 | |
9 | 172 | Morawski Krzysztof | 1994 | POLEN | POL | 50 m | 26.24 | |
10 | 257 | Björk Jesper | 1993 | HS | 50 m | 26.29 | ||
11 | 78 | Mencarini Luca | 1995 | ITALY | ITA | 50 m | 26.36 | |
12 | 254 | Fredriksson Petter | 1997 | SK HAJEN | 50 m | 26.50 | ||
13 | 100 | Rødland Marius Solaat | 1997 | Bergens SC | NOR | 50 m | 26.53 | |
14 | 390 | Palmqvist Pontus | 1991 | LASS | 50 m | 26.55 | ||
15 | 188 | Markkanen Janne | 1994 | JYVÄSKYLÄ | FIN | 50 m | 26.62 | |
16 | 27 | Stacchiotti Raphaël | 1992 | LUXEMBUORG | LUX | 50 m | 26.83 | |
17 | 317 | Pettersson Axel | 1995 | JÖNKÖPING | 50 m | 26.87 | ||
18 | 133 | Bernstein Jakob | 1995 | Bærum | NOR | 50 m | 26.92 | |
19 | 584 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 27.22 | ||
20 | 644 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | 50 m | 27.49 | ||
21 | 784 | Nilsson Martin | 1993 | SPIF SF | 50 m | 27.54 | ||
22 | 637 | Sköld Olle | 1999 | TYRESÖ SS | 50 m | 27.60 | ||
23 | 738 | Zetterman Victor | 1995 | ÖSA | 50 m | 27.64 | ||
24 | 647 | Hedman Filip | 1998 | TÄBY SIM | 50 m | 27.70 | ||
25 | 704 | Kanth Linus | 1991 | VÄSTERÅS | 50 m | 27.86 | ||
26 | 189 | Allonen Severi | 1991 | JYVÄSKYLÄ | FIN | 50 m | 28.03 | |
27 | 146 | Suominen Wilhelm | 1999 | ÅBO | FIN | 50 m | 28.15 | |
28 | 732 | Meding Isak | 1998 | ÖSA | 50 m | 28.25 | ||
29 | 541 | Sjöblom Ahlström Daniel | 1998 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 28.28 | ||
30 | 380 | Gannholm-Johansson Oskar | 1996 | LASS | 50 m | 28.30 | ||
31 | 463 | Forsgren Marcus | 1996 | NKK | 50 m | 28.45 | ||
32 | 500 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | 50 m | 28.62 | ||
33 | 99 | Mowinckel Johan Markus | 1995 | Bergens SC | NOR | 50 m | 28.76 | |
34 | 324 | Evaldsson Mattias | 1997 | KALMAR SS | 50 m | 28.84 | ||
35 | 364 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | 50 m | 28.84 | ||
36 | 394 | Nagy Gergö | 1995 | LJUNGBY SS | 50 m | 28.90 | ||
37 | 389 | Olsson Daniel | 1996 | LASS | 50 m | 28.92 | ||
38 | 348 | Johansson Oskar | 1993 | KUNGSBACKA | 50 m | 28.95 | ||
39 | 473 | Andersson Jonas | 1996 | POSEIDON | 50 m | 28.99 | ||
40 | 23 | Prudnikov Viacheslav | 1993 | KOR 1 SPB | RUS | 50 m | 29.00 | |
41 | 649 | Kruthammar David | 1997 | TÄBY SIM | 50 m | 29.01 | ||
42 | 227 | Brorsson Axel | 1996 | ESKILSTUNA | 50 m | 29.10 | ||
43 | 586 | Wernqvist Fredric | 1998 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 29.13 | ||
44 | 93 | Christiansen Ole Aasen | 1995 | Bergens SC | NOR | 50 m | 29.14 | |
45 | 250 | Triantafillou Alexander | 1997 | GÖTEBORG | 50 m | 29.17 | ||
46 | 587 | Ydenius Axel | 1997 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 29.27 | ||
47 | 226 | Brand William | 1998 | ESKILSTUNA | 50 m | 29.35 | ||
48 | 578 | Kesenci Alexander | 1995 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 29.39 | ||
49 | 760 | Larsson Steven Angelo | 1998 | UDDEVALLA | 50 m | 29.41 | ||
50 | 212 | Albringer Adam | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 29.42 | ||
51 | 48 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | HELSINGØR | DEN | 50 m | 29.52 | |
52 | 511 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | 50 m | 29.60 | ||
53 | 412 | Ludvigsson Sten | 1998 | MKK | 50 m | 29.74 | ||
54 | 602 | Schreck Klaudius | 2001 | SÖDERTÖRN | 50 m | 29.74 | ||
55 | 476 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | 50 m | 30.03 | ||
56 | 664 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | 50 m | 30.05 | ||
57 | 230 | Lindoff Karl | 1998 | ESKILSTUNA | 50 m | 30.15 | ||
58 | 583 | Rantanen Rasmus | 1997 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 30.15 | ||
59 | 639 | Alin Isak | 1999 | TÄBY SIM | 50 m | 30.19 | ||
60 | 353 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 30.22 | ||
61 | 653 | Simic Victor | 2000 | TÄBY SIM | 50 m | 30.28 | ||
62 | 499 | Trudov Alexander | 1999 | S 71 | 50 m | 30.34 | ||
63 | 355 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 30.38 | ||
64 | 395 | Svensson Garri | 2000 | LJUNGBY SS | 50 m | 30.80 | ||
65 | 666 | Steindl Anton | 2000 | HVETLANDA | 50 m | 30.82 | ||
66 | 472 | Myrlander William | 1997 | NÄSSJÖ | 50 m | 30.86 | ||
67 | 215 | Cavka Anes | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 31.22 | ||
68 | 758 | Hansson Gabriel | 2000 | UDDEVALLA | 50 m | 31.38 | ||
69 | 658 | Carlsson Jonatan | 2001 | VARBERG | 50 m | 31.47 | ||
70 | 253 | Aminoff Andreas | 2000 | SK HAJEN | 50 m | 31.49 | ||
71 | 754 | Assor Alexander | 2000 | UDDEVALLA | 50 m | 32.13 | ||
72 | 325 | Hong Anton | 2000 | KALMAR SS | 50 m | 32.18 | ||
73 | 696 | Brewitz Johan | 2001 | VÄSTERÅS | 50 m | 32.73 | ||
74 | 576 | Illanes Guillermo | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 33.25 | ||
75 | 231 | Syrén Viktor | 2000 | ESKILSTUNA | 50 m | 33.49 | ||
76 | 247 | Svedberg Max | 2001 | GÖTEBORG | 50 m | 33.90 | ||
77 | 460 | Björklund Robin | 2002 | NJURUNDA | 50 m | 34.41 | ||
78 | 679 | Lernå William | 2002 | VÄSBY SS | 50 m | 35.68 | ||
79 | 740 | Eliasson Edward | 1997 | SS04 | 25 m | 27.91 | ||
80 | 766 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | 25 m | 28.42 | ||
81 | 767 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | 25 m | 31.24 | ||
82 | 789 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | SPIF SF | 25 m | 31.24 | ||
83 | 764 | Hallberg Lars | 2001 | TRELLEBORG | 25 m | 31.81 | ||
Generated by WinGrodan 1.25.01 | Print Date | 16 mars 2016 |
Licensed to: IC Control SE | Print Time | 08:32 |