Program för UGP 4, Åkersberga
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 9
|
Tävling |
UGP4 - 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
15:42 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar |
Finaler (9) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
2 |
Julius Eneström |
2001 |
AY4101 |
DANDERYD |
|
25m |
|
325 |
3 |
Alexander Lehtonen Hebert |
2002 |
AO9102 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
311 |
4 |
Jesper Holmström |
2003 |
AO4903 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
725 |
5 |
Maximilian Wahlström |
2001 |
AX2701 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
13 |
1 |
Simon Imhäuser |
2002 |
AD6102 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
352 |
2 |
Matyas Török |
2002 |
AQ3502 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:32.76 |
58 |
3 |
Linus Wickström |
2003 |
AK8303 |
DANDERYD |
|
50m |
3:23.01 |
45 |
4 |
Oskar Arvidsson |
2002 |
AN5902 |
DANDERYD |
|
25m |
3:31.53 |
52 |
5 |
Filip Novacic |
2003 |
AQ5703 |
DANDERYD |
|
25m |
|
710 |
6 |
Niklas Romson |
1999 |
AW0399 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
40 |
1 |
Nicklas Xia |
1998 |
AG5798 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
3:15.96 |
357 |
2 |
Gordon Ölund |
2002 |
AT1102 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:14.74 |
346 |
3 |
Gustav Surting |
2000 |
AU9500 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:11.88 |
32 |
4 |
Emil Tikkanen |
2002 |
AD2502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
3:12.22 |
305 |
5 |
Martin Hallbäck |
2001 |
AP8101 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:15.57 |
249 |
6 |
John Sun |
2002 |
AD4302 |
TUREBERG |
|
50m |
3:16.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
342 |
1 |
Arvid Styrman |
2002 |
AQ2502 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:06.51 |
312 |
2 |
Alexander Hurkmans |
2000 |
AV2300 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
3:04.70 |
53 |
3 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
DANDERYD |
|
25m |
3:02.81 |
282 |
4 |
William Bernhardsson |
2002 |
AI4702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:04.50 |
35 |
5 |
Timothy Westmoreland |
2002 |
AD4102 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
3:04.79 |
316 |
6 |
Ludvig Jansson |
2002 |
AI0902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:11.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
688 |
1 |
Olle Gunnarsson |
2000 |
AR3500 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:00.83 |
667 |
2 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
AT7501 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:58.09 |
321 |
3 |
Viktor Klingeryd Jalamo |
2000 |
AT4500 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:56.89 |
309 |
4 |
Gustav Henrikssen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:57.69 |
302 |
5 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
AE3701 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:00.23 |
684 |
6 |
Anton Forsberg |
2001 |
AM4901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:02.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
332 |
1 |
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:54.77 |
705 |
2 |
Axel Nordén |
2001 |
AO3301 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:53.03 |
711 |
3 |
Lukas Roosmark |
2002 |
AI1702 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:49.90 |
353 |
4 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:50.26 |
669 |
5 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:54.58 |
671 |
6 |
Carl Andersson |
1999 |
AT5799 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:56.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
279 |
1 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
AR8300 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:46.15 |
704 |
2 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
AJ2901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:41.75 |
718 |
3 |
Victor Simic |
2000 |
AD5500 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:36.26 |
241 |
4 |
Fredrik Annergren |
2001 |
AC8301 |
TUREBERG |
|
25m |
2:37.72 |
689 |
5 |
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:41.77 |
709 |
6 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:47.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
672 |
1 |
Gustav Barnå |
1999 |
AS6199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:34.90 |
331 |
2 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:32.96 |
670 |
3 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:29.20 |
318 |
4 |
Alex Kaufmann |
1999 |
AN2799 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:31.18 |
339 |
5 |
Erik Ottosson |
1999 |
AM9799 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:33.80 |
690 |
6 |
Gabriel Hansson |
2000 |
AE8700 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:35.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
50 |
1 |
Joel Hambraeus |
1998 |
AL8198 |
DANDERYD |
|
25m |
2:20.32 |
243 |
2 |
Hugo Eriksson |
1999 |
AB8599 |
TUREBERG |
|
25m |
2:16.08 |
681 |
3 |
Oskar Ericsson |
1997 |
AF9397 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:04.00 |
341 |
4 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:11.62 |
57 |
5 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
DANDERYD |
|
25m |
2:19.34 |
668 |
6 |
Isak Alin |
1999 |
AP0799 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:23.82 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
15:42 |
|