Program för DM/JDM 2014 - Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 11, 400m Frisim Herrar Senior |
Distriktrekord Juniorer: Jesper Björk 3:53.52 2012-11-22 |
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz 3:42.79 1992-02-29 |
SR Juniorer: Gustav Åberg Lejdström (1992) 3:47.28 2011-10-07 |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:40.81 1990-02-04 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 274 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 25 m | 4:03.22 | |
2 | 236 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 25 m | 4:03.54 | |
3 | 53 | Makhinya Robert | 1995 | SK NEPTUN | BC4995 | 25 m | 4:06.55 | |
4 | 152 | Hansson Theodor | 1994 | SÖDERTÄLJE | AG8394 | 25 m | 4:07.31 | |
5 | 50 | Lulek William | 1998 | SK NEPTUN | AJ6998 | 25 m | 4:11.03 | |
6 | 21 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 25 m | 4:11.61 | |
7 | 43 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | SK NEPTUN | AG9599 | 25 m | 4:17.03 | |
8 | 272 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | AA5197 | 25 m | 4:19.32 | |
9 | 248 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | AE0199 | 50 m | 4:20.07 | |
10 | 12 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 25 m | 4:20.53 | |
11 | 57 | Rehn Oliver | 2001 | SK NEPTUN | AF5101 | 25 m | 4:21.27 | |
12 | 160 | Rantanen Rasmus | 1997 | SÖDERTÄLJE | AI7397 | 25 m | 4:21.32 | |
13 | 255 | Willberg Carl-Åke | 1998 | TÄBY SIM | AG1398 | 25 m | 4:23.66 | |
14 | 20 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 25 m | 4:23.82 | |
15 | 15 | Josefsson-Rudberg William | 1998 | JÄRFÄLLA S | AA7998 | 25 m | 4:26.97 | |
16 | 87 | Hjärne Hannes | 1997 | SKURU IK | AF7797 | 25 m | 4:27.32 | |
17 | 4 | Hambraeus Joel | 1998 | DANDERYD | AL8198 | 25 m | 4:27.49 | |
18 | 114 | Sjöblom Ahlström Daniel | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR0798 | 25 m | 4:27.69 | |
19 | 249 | Sandberg Anton | 1999 | TÄBY SIM | AR0199 | 25 m | 4:27.69 | |
20 | 330 | Dansk Emil | 1995 | SPIF SF | AF0195 | 25 m | 4:27.85 | |
21 | 267 | Strömbeck Gustav | 1997 | WISBY SS | AM3397 | 25 m | 4:28.37 | |
22 | 171 | Chong Kevin | 1998 | SÖDERTÖRN | AE9798 | 25 m | 4:30.08 | |
23 | 60 | Schreck Klaudius | 2001 | SK NEPTUN | AN2701 | 25 m | 4:30.47 | |
24 | 5 | Varga Stefan | 2000 | DANDERYD | AH3500 | 25 m | 4:30.62 | |
25 | 318 | Holmer Fann Frederick | 1998 | SS04 | AD3998 | 25 m | 4:30.88 | |
26 | 26 | Östrand Emil | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB2598 | 25 m | 4:32.31 | |
27 | 289 | Sundberg Max | 1999 | VÄSBY SS | AS5399 | 50 m | 4:33.06 | |
28 | 73 | Magnusson Martin | 1995 | NORRTÄLJE | AG6795 | 25 m | 4:33.75 | |
29 | 231 | Barnå Gustav | 1999 | TÄBY SIM | AS6199 | 50 m | 4:34.14 | |
30 | 169 | Abelsson Zack | 1998 | SÖDERTÖRN | AD4398 | 25 m | 4:34.54 | |
31 | 66 | Wächter Jonatan | 2000 | SK NEPTUN | AP7100 | 50 m | 4:39.05 | |
32 | 14 | Hanson Robin | 2001 | JÄRFÄLLA S | AA2701 | 50 m | 4:40.25 | |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:24 |