Program för DM/JDM 2014 - Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 50
|
Tävling |
DM/JDM |
|
Utskriftsdatum |
26 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
SÖDERTÄLJE |
|
Utskriftstid |
14:12 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & Södertälje SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 oktober 2014 |
|
|
|
|
Gren 50, 200m Fjärilsim Herrar |
Finaler (3) |
Distriktrekord Juniorer: Jesper Björk 1:59.35 2012-11-23 |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 1:52.90 2009-11-10 |
SR Juniorer: Christoffer Wallin (1990) 1:56.28 2009-12-12 |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:52.90 2009-11-10 |
|
Beräknad start 16:12 |
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
81 |
3 |
Filip Svedberg |
1997 |
AJ0197 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
|
292 |
4 |
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:34.80 |
341 |
5 |
Cruiz Llupa |
1997 |
ag9397 |
SK SYDSIM |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
282 |
1 |
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:31.61 |
14 |
2 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:28.15 |
169 |
3 |
Zack Abelsson |
1998 |
AD4398 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:22.20 |
139 |
4 |
Lukas Peterson |
1998 |
AG8198 |
SKK |
|
50m |
2:20.86 |
15 |
5 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
AA7998 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:20.96 |
197 |
6 |
Wilmer Tingbrand |
1998 |
AM2998 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:22.21 |
318 |
7 |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
AD3998 |
SS04 |
|
25m |
2:29.73 |
231 |
8 |
Gustav Barnå |
1999 |
AS6199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:33.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
150 |
1 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:20.06 |
152 |
2 |
Theodor Hansson |
1994 |
AG8394 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:14.59 |
248 |
3 |
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:12.52 |
274 |
4 |
Markus Fürst |
1996 |
AA2196 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:03.42 |
53 |
5 |
Robert Makhinya |
1995 |
BC4995 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:10.84 |
236 |
6 |
Oskar Ericsson |
1997 |
AF9397 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:13.22 |
209 |
7 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
AI0300 |
TUREBERG |
|
25m |
2:16.63 |
21 |
8 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
AD7598 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:20.58 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
26 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:12 |
|