Program for Arne Borgs minne & TYR sprint
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 12
|
Tävling |
Arne Borgs minne TYR sprint |
|
Utskriftsdatum |
28 september 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:34 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 september 2014 |
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
837 |
4 |
Sebastian Tegbo |
2001 |
AT9501 |
ÖSMO SS |
|
25m |
|
542 |
5 |
Chamindu Jayasuriya |
2001 |
AW8701 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
538 |
6 |
Filip Granqvist |
2001 |
AN8501 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
466 |
2 |
Julius Eneström |
2001 |
AY4101 |
DANDERYD |
|
25m |
|
541 |
3 |
Olof Jardfelt |
2001 |
AS3701 |
SK NEPTUN |
|
25m |
45.48 |
531 |
4 |
Adrian Brinnen |
2001 |
AX8101 |
SK NEPTUN |
|
25m |
43.21 |
824 |
5 |
Kevin Xia |
2000 |
AL3300 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
42.37 |
775 |
6 |
Tim Lundwall |
2001 |
AP7301 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
43.09 |
533 |
7 |
Melvin Elison |
2001 |
AW2701 |
SK NEPTUN |
|
25m |
43.39 |
544 |
8 |
Stefan Lajsic |
2000 |
AN3500 |
SK NEPTUN |
|
25m |
55.13 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
465 |
2 |
Philip Edler |
2001 |
AV3501 |
DANDERYD |
|
25m |
40.28 |
483 |
3 |
Oliver Soneborg |
2000 |
AV4300 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
40.21 |
707 |
4 |
Henry Tossavainen |
2001 |
AE0901 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
39.23 |
747 |
5 |
Isak Nordin |
2001 |
AK3501 |
TUREBERG |
|
25m |
36.04 |
687 |
6 |
Axel Moureau |
2001 |
AL7901 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
36.49 |
668 |
7 |
Axel Bystedt |
2001 |
AE6701 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
40.15 |
588 |
8 |
Adam Schmidt |
2000 |
AP9300 |
SKURU IK |
|
50m |
40.21 |
498 |
9 |
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
41.92 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
738 |
2 |
Fredrik Annergren |
2001 |
AC8301 |
TUREBERG |
|
25m |
35.06 |
529 |
3 |
Svante Linnér |
2000 |
AK4700 |
MOTALA SS |
|
25m |
34.99 |
486 |
4 |
Oscar Törnquist |
2000 |
AM9300 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
33.65 |
809 |
5 |
William Jansson |
2000 |
AX1100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
32.55 |
628 |
6 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
SKK |
|
25m |
32.57 |
679 |
7 |
Guillermo Illanes |
2000 |
AE8100 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
34.71 |
487 |
8 |
Anton Adelöw |
2001 |
AI5901 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
35.05 |
476 |
9 |
Ludvig Grape Glennhage |
2001 |
AI3701 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
35.77 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
721 |
2 |
Pontus Jonsson |
2000 |
AM5300 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
32.26 |
656 |
3 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
SKK |
|
50m |
31.29 |
830 |
4 |
Thomas Östervall |
2000 |
AD3100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
30.63 |
744 |
5 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
AI0300 |
TUREBERG |
|
25m |
28.09 |
726 |
6 |
Anton Marijanovic |
2000 |
AG0100 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
28.35 |
783 |
7 |
Daniel Redelius |
2000 |
AT7300 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
31.09 |
698 |
8 |
Björn Seeliger |
2000 |
AB0101 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
31.35 |
625 |
9 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
AJ4100 |
SKK |
|
25m |
32.32 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
28 september 2014 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:34 |
|