Startliste for Ringsted Cup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Ringsted Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
20 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:58 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 september 2014 |
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Damer |
Finaler (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
345 |
2 |
Thea Krøll |
2000 |
0002AT |
RINGSTED |
|
25m |
|
638 |
3 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
|
128 |
4 |
Anna Petersen |
2004 |
|
HASLEV |
|
25m |
|
592 |
5 |
Emilie Fischer |
2001 |
0156AK |
TRITON B |
|
25m |
|
642 |
6 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
0222AE |
TRITON B |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
|
153 |
2 |
Nicoline Elmquist |
2002 |
0228AX |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
365 |
3 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
25m |
58.21 |
334 |
4 |
Norie Glitten |
2002 |
0264AJ |
RINGSTED |
|
25m |
53.05 |
377 |
5 |
Helene Thielsen |
2004 |
0474AB |
RINGSTED |
|
25m |
55.28 |
629 |
6 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
25m |
1:01.59 |
110 |
7 |
Sarah Kongsted Hansen |
2001 |
0134AT |
HASLEV |
|
25m |
|
122 |
8 |
Olivia Møller |
2004 |
0452AF |
HASLEV |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
298 |
1 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
25m |
50.75 |
269 |
2 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
0254AK |
NÆSTVED |
|
25m |
48.93 |
307 |
3 |
Anne Sofie Simonsen |
2000 |
0016AW |
NÆSTVED |
|
25m |
46.38 |
246 |
4 |
Julie Galsgaard Hansen |
2000 |
0022AC |
NAKSKOV |
|
25m |
45.18 |
179 |
5 |
Natalie Vaabengaard |
2002 |
0208AM |
HERLUFSHOL |
|
25m |
45.30 |
291 |
6 |
Josefine M. Kristiansen |
2002 |
0212AV |
NÆSTVED |
|
25m |
48.32 |
372 |
7 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
50m |
49.80 |
117 |
8 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
0564AB |
HASLEV |
|
25m |
52.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Laura Mikkelsen |
2001 |
0176AE |
HASLEV |
|
25m |
43.79 |
180 |
2 |
Nicole Vaabengaard |
2002 |
0238AM |
HERLUFSHOL |
|
25m |
41.78 |
357 |
3 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
25m |
41.16 |
252 |
4 |
Frida Munch Jørgensen |
1999 |
9924AF |
NAKSKOV |
|
50m |
40.53 |
328 |
5 |
Maria Andersen |
2002 |
0222AP |
RINGSTED |
|
25m |
40.86 |
35 |
6 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
VAT CPH-MK |
|
25m |
41.67 |
585 |
7 |
Victoria Grøn Brandelev |
2000 |
0058AK |
TRITON B |
|
25m |
43.34 |
207 |
8 |
Engeline Scheby Petersen |
2002 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
45.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
440 |
1 |
Simone Thorsen |
1998 |
9868AN |
SK-SYD |
|
25m |
38.71 |
421 |
2 |
Emma Nørgaard Wiese |
1999 |
9984AL |
SLAGELSE |
|
25m |
37.99 |
435 |
3 |
Marie Müller |
2000 |
0002AA |
SK-SYD |
|
50m |
35.74 |
201 |
4 |
Annika Møller-Kristensen |
2000 |
0044AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
35.23 |
23 |
5 |
Hannah Rühlke |
2000 |
305643 |
SCHWERIN |
|
25m |
35.37 |
206 |
6 |
Cecilie N. Petersen |
1998 |
9842AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
37.57 |
116 |
7 |
Louise Karstenberg |
1998 |
9856AW |
HASLEV |
|
25m |
38.48 |
261 |
8 |
Gabriella Sjursen |
2000 |
0038AT |
NAKSKOV |
|
25m |
39.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
285 |
1 |
Alberte Høgh |
1999 |
9976AZ |
NÆSTVED |
|
25m |
34.99 |
214 |
2 |
Caroline Strandberg |
1998 |
9884BB |
KALUNDBORG |
|
25m |
33.15 |
38 |
3 |
Rikke Knudsen |
1998 |
9878AI |
VAT CPH-MK |
|
25m |
32.67 |
113 |
4 |
Nicole Jensen |
1996 |
9656AB |
HASLEV |
|
25m |
32.44 |
390 |
5 |
Karen Tanderup Hansen |
1996 |
9654AS |
SLAGELSE |
|
50m |
32.55 |
75 |
6 |
Rikke Munkholm |
1998 |
9812AB |
STT |
|
50m |
32.92 |
349 |
7 |
Maria Heiberg Larsen |
1998 |
9886AQ |
RINGSTED |
|
25m |
34.71 |
388 |
8 |
Amalie Gotthard |
1999 |
9928AC |
SLAGELSE |
|
25m |
35.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Regitze Munch Nielsen |
2000 |
0054AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
32.27 |
20 |
2 |
Sophia Reck |
1996 |
256642 |
SCHWERIN |
|
25m |
31.49 |
346 |
3 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
9734BC |
RINGSTED |
|
25m |
31.38 |
172 |
4 |
Ida Pedersen |
1998 |
9866AH |
HERLUFSHOL |
|
50m |
31.06 |
590 |
5 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
25m |
31.24 |
192 |
6 |
Laura Holm Junge |
1998 |
9838AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
31.46 |
628 |
7 |
Anna Puggaard |
1996 |
9606AB |
TRITON B |
|
50m |
31.77 |
644 |
8 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
32.30 |
|
|
Heat 8 (11) (Årg. 2003-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
431 |
1 |
Julie Bruun Jørgensen |
2003 |
0328AC |
SK-SYD |
|
25m |
49.45 |
550 |
2 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
VORDINGB |
|
25m |
47.81 |
136 |
3 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
HERLUFSHOL |
|
25m |
45.11 |
11 |
4 |
Leena Hennes |
2003 |
309525 |
SCHWERIN |
|
25m |
37.49 |
162 |
5 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
42.03 |
294 |
6 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
45.43 |
221 |
7 |
Selma V Studnitz Andersen |
2005 |
0518AB |
KORSØR |
|
25m |
49.15 |
415 |
8 |
Karoline Nielsen |
2004 |
0422AB |
SLAGELSE |
|
25m |
50.28 |
|
|
Heat 9 (11) (Årg. 2001-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Elisa Stegemann |
2002 |
295702 |
SCHWERIN |
|
25m |
38.79 |
217 |
2 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
37.77 |
368 |
3 |
Karla Sejling |
2001 |
0176AI |
RINGSTED |
|
25m |
36.68 |
241 |
4 |
Madeleine Thornsen |
2001 |
0108AQ |
KORSØR |
|
50m |
33.51 |
582 |
5 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
35.73 |
28 |
6 |
Hanna Stegemann |
2002 |
295701 |
SCHWERIN |
|
25m |
36.95 |
559 |
7 |
Maya Nykjær |
2001 |
0144AW |
VORDINGB |
|
25m |
37.91 |
140 |
8 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
50m |
39.22 |
|
|
Heat 10 (11) (Årg. 1999-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3 |
1 |
Silvana Bodenstein |
1999 |
239147 |
SCHWERIN |
|
25m |
32.18 |
42 |
2 |
Mille Rask Sander |
1999 |
9948AJ |
VAT CPH-MK |
|
50m |
31.24 |
634 |
3 |
Nanna Sonne |
1999 |
9906AH |
TRITON B |
|
25m |
30.69 |
589 |
4 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
50m |
30.37 |
386 |
5 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
30.50 |
601 |
6 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
50m |
30.70 |
554 |
7 |
Nana Hansen |
2000 |
0048AJ |
VORDINGB |
|
25m |
31.51 |
26 |
8 |
Eva Sperlich |
1999 |
231428 |
SCHWERIN |
|
25m |
32.22 |
|
|
Heat 11 (11) (Årg. 1901-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
612 |
1 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
9822AB |
TRITON B |
|
25m |
30.86 |
358 |
2 |
Signe Nielsen |
1998 |
9848AF |
RINGSTED |
|
25m |
30.42 |
606 |
3 |
Stine Raaby Jensen |
1995 |
9564AK |
TRITON B |
|
50m |
29.47 |
623 |
4 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
25m |
28.71 |
588 |
5 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
TRITON B |
|
25m |
29.03 |
17 |
6 |
Josefiné Mayer |
1997 |
0 |
SCHWERIN |
|
25m |
30.24 |
385 |
7 |
Cæcilie Schade Cantby |
1998 |
9844AH |
SLAGELSE |
|
50m |
30.65 |
47 |
8 |
Nanna Drewsen |
1998 |
9848AH |
VI39 |
|
25m |
30.89 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:58 |
|