Program för Ringsted Cup 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Ringsted Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
20 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:58 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 september 2014 |
|
|
|
|
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
600 |
1 |
Louise Holm |
1999 |
9908AS |
TRITON B |
|
25m |
|
255 |
2 |
Nicoline Larsen |
1999 |
9938AK |
NAKSKOV |
|
25m |
|
289 |
3 |
Miamaja Skytt Knudsen |
2003 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
4:00.78 |
262 |
4 |
Line Due Truelsen |
2002 |
0262AP |
NAKSKOV |
|
25m |
3:28.77 |
143 |
5 |
Celine Jul Borggaard |
2003 |
0328AT |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:40.49 |
168 |
6 |
Line With Nielsen |
2002 |
0214AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
550 |
7 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
VORDINGB |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
STT |
|
25m |
3:25.18 |
395 |
2 |
Emilie Prahl Jagd |
2002 |
0216AA |
SLAGELSE |
|
25m |
3:23.88 |
43 |
3 |
Kathrine S. Jørgensen |
2002 |
0258AJ |
AIF |
|
50m |
3:21.89 |
637 |
4 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
3:17.50 |
45 |
5 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
0432AD |
AIF |
|
25m |
3:21.13 |
119 |
6 |
Maria Hjort Lodstrup |
2000 |
0086BA |
HASLEV |
|
25m |
3:23.81 |
92 |
7 |
Ida T Mose |
2002 |
0242AK |
GSK |
|
25m |
3:24.95 |
179 |
8 |
Natalie Vaabengaard |
2002 |
0208AM |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:28.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
357 |
1 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
25m |
3:13.40 |
345 |
2 |
Thea Krøll |
2000 |
0002AT |
RINGSTED |
|
25m |
3:08.82 |
28 |
3 |
Hanna Stegemann |
2002 |
295701 |
SCHWERIN |
|
25m |
3:06.38 |
48 |
4 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
VI39 |
|
25m |
3:02.63 |
63 |
5 |
Astrid Høgh Sørensen |
2002 |
0246AB |
VI39 |
|
25m |
3:06.13 |
57 |
6 |
Sara Mortensen |
2001 |
0136AW |
VI39 |
|
50m |
3:06.51 |
52 |
7 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
VI39 |
|
25m |
3:10.70 |
279 |
8 |
Freja Zerbst Hansen |
2001 |
0162BB |
NÆSTVED |
|
25m |
3:15.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Alberte R. Jakobsen |
2001 |
0138AC |
GSK |
|
50m |
3:01.54 |
603 |
2 |
Cecilie Berg Jensen |
2001 |
0154AQ |
TRITON B |
|
25m |
3:01.00 |
274 |
3 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
NÆSTVED |
|
25m |
2:59.01 |
67 |
4 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
STT |
|
25m |
2:57.29 |
13 |
5 |
Maike Kozelnik |
2002 |
292243 |
SCHWERIN |
|
25m |
2:57.41 |
368 |
6 |
Karla Sejling |
2001 |
0176AI |
RINGSTED |
|
25m |
2:59.54 |
602 |
7 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
25m |
3:01.23 |
64 |
8 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
VI39 |
|
50m |
3:02.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
290 |
1 |
Victoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
25m |
2:55.43 |
381 |
2 |
Sofie Andersen |
2001 |
0174AM |
SLAGELSE |
|
50m |
2:53.63 |
627 |
3 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
2:49.79 |
70 |
4 |
Xenia Huryn |
2000 |
0088AW |
STT |
|
25m |
2:46.16 |
369 |
5 |
Caroline Steffensen |
2000 |
0092AL |
RINGSTED |
|
25m |
2:47.91 |
69 |
6 |
Xandra Huryn |
2001 |
0138AB |
STT |
|
50m |
2:52.50 |
140 |
7 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:55.30 |
432 |
8 |
Rikke Thustrup Mortensen |
2000 |
0006AV |
SK-SYD |
|
25m |
2:56.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
233 |
1 |
Lærke Sandholdt Jensen |
2000 |
0054AU |
KORSØR |
|
25m |
2:44.19 |
614 |
2 |
Alberte Mammen |
2001 |
0196AE |
TRITON B |
|
25m |
2:42.63 |
428 |
3 |
Isa Hovmand |
2000 |
0048BA |
SK-SYD |
|
25m |
2:40.68 |
644 |
4 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
2:34.29 |
387 |
5 |
Maria Dollas |
1998 |
9846AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
2:38.07 |
55 |
6 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
VI39 |
|
50m |
2:41.90 |
638 |
7 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
50m |
2:42.90 |
595 |
8 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
25m |
2:45.90 |
|
|
Heat 7 (10) (Årg. 2003-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
81 |
1 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
STT |
|
25m |
3:15.13 |
191 |
2 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:11.67 |
74 |
3 |
Marceline Lermark |
2003 |
0346AF |
STT |
|
25m |
2:57.15 |
413 |
4 |
Mathilde M Mosegaard |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:55.56 |
53 |
5 |
Julie Laugesen |
2003 |
0308AF |
VI39 |
|
25m |
2:56.33 |
86 |
6 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
GSK |
|
25m |
2:57.94 |
82 |
7 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
STT |
|
25m |
3:12.77 |
22 |
8 |
Amelie Ritter |
2003 |
315370 |
SCHWERIN |
|
25m |
3:15.36 |
|
|
Heat 8 (10) (Årg. 2001-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
586 |
1 |
Julie Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
2:40.52 |
25 |
2 |
Charlotte-Christin Sander |
2001 |
243683 |
SCHWERIN |
|
25m |
2:38.48 |
44 |
3 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
50m |
2:33.95 |
416 |
4 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
25m |
2:32.50 |
154 |
5 |
Amalie Frederiksen |
2001 |
0182AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:33.77 |
54 |
6 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
0176AL |
VI39 |
|
50m |
2:36.95 |
76 |
7 |
Josefine Nickelsen |
2001 |
0146AO |
STT |
|
25m |
2:39.98 |
245 |
8 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
25m |
2:42.00 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 1999-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
604 |
1 |
Frederikke Jensen |
2000 |
0002AC |
TRITON B |
|
50m |
2:30.33 |
36 |
2 |
Julie Bingen Jacobsen |
1999 |
9954AF |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:27.03 |
596 |
3 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
50m |
2:25.67 |
622 |
4 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
TRITON B |
|
50m |
2:23.02 |
613 |
5 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
TRITON B |
|
25m |
2:24.04 |
12 |
6 |
Gina Elisa Koop |
2000 |
256647 |
SCHWERIN |
|
25m |
2:26.32 |
33 |
7 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:28.69 |
248 |
8 |
Emilia Harlund |
1999 |
9938AS |
NAKSKOV |
|
25m |
2:30.62 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 1901-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
607 |
1 |
Louise Møller Jessen |
1997 |
9704AE |
TRITON B |
|
50m |
2:35.36 |
163 |
2 |
Tanja Lylloff |
1998 |
9816AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:27.69 |
47 |
3 |
Nanna Drewsen |
1998 |
9848AH |
VI39 |
|
25m |
2:26.33 |
219 |
4 |
Sofie Witthøft |
1997 |
9794AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:20.09 |
17 |
5 |
Josefiné Mayer |
1997 |
0 |
SCHWERIN |
|
25m |
2:20.90 |
597 |
6 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
9702AC |
TRITON B |
|
25m |
2:27.18 |
594 |
7 |
Rebecca Grønlund |
1998 |
9872AB |
TRITON B |
|
25m |
2:35.24 |
425 |
8 |
Ida Bzorek |
1997 |
9742AT |
SK-SYD |
|
25m |
2:36.12 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:58 |
|