Startliste for Ringsted Cup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Ringsted Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
20 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:58 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 september 2014 |
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Herrer |
Finaler (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
194 |
3 |
Alexander Lind-Ellefsen |
2004 |
0475AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
104 |
4 |
Jakob Dynesen |
2000 |
0001AJ |
HASLEV |
|
25m |
|
247 |
5 |
Valdemar Piihl Hansen |
2001 |
0177AI |
NAKSKOV |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
391 |
1 |
Lauritz Tanderup Hansen |
2003 |
0325AA |
SLAGELSE |
|
25m |
|
198 |
2 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
0329AI |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:46.39 |
608 |
3 |
Kasper Francke Johannesen |
2003 |
0377AE |
TRITON B |
|
50m |
3:24.91 |
88 |
4 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
GSK |
|
25m |
3:22.96 |
66 |
5 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
STT |
|
25m |
3:23.79 |
296 |
6 |
Rasmus Lorentzen |
2001 |
0125AC |
NÆSTVED |
|
25m |
3:29.32 |
350 |
7 |
Joakim Mortensen |
2002 |
0271AH |
RINGSTED |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
0205AF |
STT |
|
25m |
3:20.77 |
299 |
2 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
25m |
3:15.10 |
8 |
3 |
Marc Amon Göttmann |
2003 |
307699 |
SCHWERIN |
|
25m |
3:14.76 |
83 |
4 |
Simon Wrist-Elkjær |
2002 |
0293AF |
STT |
|
25m |
3:08.13 |
79 |
5 |
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
STT |
|
25m |
3:14.18 |
239 |
6 |
Elias Rought |
2003 |
0359AF |
KORSØR |
|
50m |
3:15.00 |
331 |
7 |
Benjamin Bodal |
2003 |
0385AF |
RINGSTED |
|
25m |
3:20.48 |
62 |
8 |
Karl-Emil Rohr |
2001 |
0185AH |
VI39 |
|
25m |
3:22.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
411 |
1 |
Frederik Madsen |
2002 |
0251AH |
SLAGELSE |
|
25m |
3:07.47 |
87 |
2 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
0217AC |
GSK |
|
25m |
2:59.91 |
60 |
3 |
Nikolai Vaabengaard Olsen |
2001 |
0109AP |
VI39 |
|
25m |
2:59.22 |
102 |
4 |
Emil Compen |
2000 |
0037AC |
HASLEV |
|
25m |
2:57.55 |
84 |
5 |
Victor N Andersen |
2000 |
0097AK |
GSK |
|
25m |
2:58.96 |
251 |
6 |
Sebastian Jensen |
2001 |
0137AI |
NAKSKOV |
|
25m |
2:59.62 |
254 |
7 |
Jonas Kristensen |
1999 |
9911AH |
NAKSKOV |
|
50m |
3:01.14 |
579 |
8 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
50m |
3:07.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Casper Koch Henriksen |
2002 |
0245AO |
VI39 |
|
25m |
2:55.73 |
59 |
2 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
VI39 |
|
50m |
2:54.87 |
374 |
3 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
25m |
2:49.08 |
164 |
4 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:48.51 |
46 |
5 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
VI39 |
|
25m |
2:48.82 |
91 |
6 |
Thomas Langvad |
2002 |
0223AC |
GSK |
|
25m |
2:51.73 |
2 |
7 |
Hanno Böckmann |
2003 |
307703 |
SCHWERIN |
|
25m |
2:55.19 |
85 |
8 |
Daniel Dyrved |
2000 |
0047AK |
GSK |
|
50m |
2:56.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
50 |
1 |
Yukia Hansen |
2000 |
0035AL |
VI39 |
|
50m |
2:46.12 |
211 |
2 |
Nicolai Ringhøj |
1998 |
9827AR |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:42.77 |
399 |
3 |
Rasmus Aavang Jensen |
1998 |
9843AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:41.20 |
243 |
4 |
Mathias Edvardsen |
1998 |
9869AH |
NAKSKOV |
|
25m |
2:39.79 |
90 |
5 |
Rasmus Langvad |
2000 |
0045AD |
GSK |
|
50m |
2:40.61 |
356 |
6 |
Andreas Nielsen |
1994 |
9495AK |
RINGSTED |
|
25m |
2:42.15 |
19 |
7 |
Illya Ponomarov |
2000 |
243698 |
SCHWERIN |
|
25m |
2:43.46 |
429 |
8 |
Teis Gerdt Høring |
1999 |
9909AP |
SK-SYD |
|
25m |
2:48.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
417 |
1 |
Magnus Nygaard |
2000 |
0045AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:38.91 |
49 |
2 |
Mads Skøde Hansen |
1999 |
9925AK |
VI39 |
|
25m |
2:34.46 |
144 |
3 |
Marco Brander |
1996 |
9655AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:29.85 |
376 |
4 |
Jonas B. Sørensen |
1993 |
9375AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:24.86 |
4 |
5 |
Benjamin Bürger |
1998 |
191865 |
SCHWERIN |
|
25m |
2:27.74 |
40 |
6 |
Esben Norup |
1996 |
9653AR |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:31.87 |
610 |
7 |
Rasmus F. Jørgensen |
1999 |
9971AF |
TRITON B |
|
50m |
2:36.85 |
643 |
8 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
50m |
2:39.44 |
|
|
Heat 8 (11) (Årg. 2001-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
58 |
1 |
Marcus Munkholm |
2001 |
0169AC |
VI39 |
|
25m |
2:46.28 |
61 |
2 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
25m |
2:42.44 |
605 |
3 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
0149AB |
TRITON B |
|
25m |
2:35.56 |
336 |
4 |
Victor Grandjean |
2001 |
0107AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:30.45 |
343 |
5 |
Mads Jensen |
2001 |
0105AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:33.56 |
355 |
6 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:42.36 |
584 |
7 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
2:44.79 |
73 |
8 |
William I. Kristiansen |
2001 |
0151AK |
STT |
|
25m |
2:47.77 |
|
|
Heat 9 (11) (Årg. 1999-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
72 |
1 |
Sipan Kawiani |
2000 |
0013AC |
STT |
|
25m |
2:33.30 |
9 |
2 |
Till Otto Göttmann |
2000 |
289429 |
SCHWERIN |
|
25m |
2:31.85 |
80 |
3 |
Daniel Sørensen |
1999 |
9901AD |
STT |
|
25m |
2:27.13 |
77 |
4 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
0071AC |
STT |
|
25m |
2:17.59 |
71 |
5 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
9961AF |
STT |
|
25m |
2:20.91 |
373 |
6 |
Martin Szokody |
1999 |
9915AN |
RINGSTED |
|
25m |
2:30.71 |
630 |
7 |
Mads Rishøj |
1999 |
9943AN |
TRITON B |
|
50m |
2:32.50 |
200 |
8 |
Mads Møller |
2000 |
0041AM |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:33.87 |
|
|
Heat 10 (11) (Årg. 1997-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
420 |
1 |
Rasmus Wegener |
1997 |
9727AC |
SLAGELSE |
|
50m |
2:23.21 |
581 |
2 |
Tobias Andersen |
1998 |
9853AF |
TRITON B |
|
25m |
2:19.11 |
340 |
3 |
Bjørn Hansen |
1998 |
9859AN |
RINGSTED |
|
25m |
2:15.03 |
212 |
4 |
Mathias Rysgaard |
1998 |
9833AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:09.23 |
165 |
5 |
Nicolai Løwenstein |
1997 |
9713AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:11.71 |
15 |
6 |
Andreas Kuhlmann |
1997 |
166833 |
SCHWERIN |
|
25m |
2:15.82 |
249 |
7 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
25m |
2:20.13 |
408 |
8 |
Rasmus B. Larsen |
1997 |
9761AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
2:24.87 |
|
|
Heat 11 (11) (Årg. 1901-1996) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
422 |
1 |
Bjørn Wismann |
1996 |
9637AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:21.18 |
617 |
2 |
Frederik K. Mortensen |
1995 |
9581AC |
TRITON B |
|
25m |
2:14.90 |
34 |
3 |
Victor Drevskich |
1996 |
9631AE |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:14.52 |
621 |
4 |
Karim Møller |
1994 |
9451AA |
TRITON B |
|
25m |
2:08.31 |
598 |
5 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
9601AA |
TRITON B |
|
25m |
2:12.61 |
439 |
6 |
Jens Saugmann |
1996 |
9625AK |
SK-SYD |
|
25m |
2:14.64 |
183 |
7 |
Mikkel H. Andersen |
1991 |
9109AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:17.45 |
580 |
8 |
Emil Andersen |
1992 |
9273AH |
TRITON B |
|
25m |
2:22.08 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:58 |
|