Startliste for Wadköpingsdoppet 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 60
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2014 |
|
Utskriftsdatum |
21 september 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
13:19 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 september 2014 |
|
|
|
|
Gren 60, 100m Fjärilsim C+D Flicko |
Finaler (5) |
Sponsor: Kommuninvest |
13 - 14 år: Anna Eriksson (1999) 1:05.28 2013-09-21 |
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.72 2013-09-21 |
|
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
377 |
1 |
Lovisa Gustafsson |
2002 |
BG4402 |
ÖSA |
|
25m |
|
437 |
2 |
Josefine Stenman |
2002 |
AR3202 |
HK SIM |
|
50m |
1:37.99 |
431 |
3 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
AO6603 |
HK SIM |
|
50m |
1:33.92 |
412 |
4 |
Josefine Åhlund |
2002 |
AU5802 |
ÖSA |
|
50m |
1:30.35 |
123 |
5 |
Alexandra Kinell |
2000 |
AF2200 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:31.60 |
436 |
6 |
Emma Sibelius |
2002 |
AN7402 |
HK SIM |
|
50m |
1:37.32 |
262 |
7 |
Ida Lithner |
2004 |
AB6204 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:45.08 |
339 |
8 |
Andrea Grabmüller |
2002 |
AZ3802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
435 |
1 |
Awaz Nabi Pour |
2000 |
BE3800 |
HK SIM |
|
25m |
1:29.42 |
353 |
2 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:25.07 |
222 |
3 |
Agnes Humling |
2000 |
AV2400 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:23.82 |
120 |
4 |
Linn Granlund |
2001 |
AM3801 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:23.31 |
87 |
5 |
Olivia Dahlström |
2001 |
AV5601 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:23.74 |
356 |
6 |
Ebba Vongheer |
2000 |
BG6600 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:24.82 |
330 |
7 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:29.08 |
434 |
8 |
Jennie Lundgren |
2001 |
AG2401 |
HK SIM |
|
25m |
1:29.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
106 |
1 |
Andrea Reinhold |
2001 |
AS3401 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:21.65 |
341 |
2 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:21.39 |
220 |
3 |
Ida Lindblom |
2001 |
BJ8201 |
SALA SS |
|
50m |
1:20.78 |
92 |
4 |
Daniella Fallenhag |
2000 |
AR7800 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:20.56 |
95 |
5 |
Amanda Johansson |
2000 |
AJ9400 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:20.61 |
383 |
6 |
Cornelia Johansson |
2003 |
AF1803 |
ÖSA |
|
50m |
1:21.20 |
80 |
7 |
Andrea Berggren |
2000 |
BC5800 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:21.61 |
350 |
8 |
Lina Rehnman |
2002 |
AZ4802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:22.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
338 |
1 |
Julia Faleke-Novy |
2000 |
BK1600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:20.00 |
343 |
2 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:16.67 |
396 |
3 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
50m |
1:15.93 |
397 |
4 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
50m |
1:12.99 |
329 |
5 |
Hannah Brunzell |
2001 |
AP6801 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:13.89 |
453 |
6 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
1:16.14 |
432 |
7 |
Elsa Jansson |
2002 |
AB7202 |
HK SIM |
|
50m |
1:18.50 |
369 |
8 |
Emma Cullberg |
2002 |
BA8202 |
ÖSA |
|
50m |
1:20.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
196 |
1 |
Ida Swegmark |
2000 |
AZ6600 |
MASS |
|
25m |
1:11.40 |
300 |
2 |
Linnea Dunberg |
2000 |
AE8200 |
VARBERG |
|
25m |
1:09.50 |
179 |
3 |
Kamelia Gradinarska |
2001 |
AI3601 |
MASS |
|
25m |
1:08.39 |
187 |
4 |
Linnéa Lundborg |
2000 |
AZ5600 |
MASS |
|
50m |
1:07.72 |
445 |
5 |
Emma Bergkvist |
2000 |
AA5600 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
1:07.93 |
357 |
6 |
Victoria Åberg |
2001 |
AL7201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:08.91 |
102 |
7 |
Michelle Nordenmark |
2002 |
AN6602 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:11.17 |
313 |
8 |
Elin Ljunggren |
2000 |
AC5200 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:12.39 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
21 september 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
13:19 |
|