Program för SM/JSM
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 42
|
Tävling |
SM/JSM (50m) |
|
Utskriftsdatum |
06 juli 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
12:31 |
|
|
Arrangör |
SSF/SK Elfsborg |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 juli 2014 |
|
|
|
|
Gren 42, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (2) |
Sponsor: Brandz United |
SR: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 |
SR Juniorer: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 |
MR: Martin Gustavsson (1980) 1:02.50 2005 FM: Andreas Fürst 1:03.01 |
EM-kval: 1:01.59 |
|
Heat B (2) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
44 |
1 |
Viktor Kertes |
1996 |
AP5196 |
HS |
|
50m |
1:06.36 |
260 |
2 |
Patric Ridell |
1993 |
AJ7393 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:06.17 |
555 |
3 |
Joel Falk Hansson |
1994 |
AT7394 |
POLISEN |
|
50m |
1:05.77 |
363 |
4 |
Alexander Morgan |
1996 |
AE9796 |
SKK |
|
50m |
1:05.31 |
277 |
5 |
Anton Jansson |
1992 |
AJ6392 |
NKK |
|
50m |
1:05.60 |
155 |
6 |
Felix Nilsson |
1990 |
AM6590 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:05.85 |
154 |
7 |
Joakim Löfgren |
1992 |
AK8592 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:06.35 |
452 |
8 |
Christoffer Andersson |
1994 |
AM3594 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:06.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
186 |
1 |
Jacob Zeidler |
1994 |
AB5394 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:04.97 |
264 |
2 |
Niklas Tour |
1989 |
AQ3789 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:04.28 |
91 |
3 |
Sebastian Dobrescu |
1994 |
AC0794 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:04.27 |
130 |
4 |
Erik Persson |
1994 |
AB6794 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:03.58 |
436 |
5 |
Marcus Svensson |
1992 |
AJ3192 |
SK TRITON |
|
50m |
1:03.93 |
543 |
6 |
Gulliver Koch |
1992 |
AC7592 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:04.28 |
478 |
7 |
Andreas Fürst |
1990 |
AE1990 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:04.83 |
488 |
8 |
Robert Palosaari |
1992 |
AC1392 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:05.11 |
Skapad av WinGrodan 1.22.16 |
Utskriftsdatum |
06 juli 2014 |
Licensierad till: IC Control |
Utskriftstid |
12:31 |
|