2019-12-06   14:53:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

14_S
Gren 14, 100m Frisim Pojkar 
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Daniel Kertes 53.43 
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Eric Hinderup 53.56 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Isak Eliasson 52.62 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
482  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  56.85   
203  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  50 m  57.36   
168  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  57.50   
182  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  57.61   
666  Storberg Erik  2000  FALKENBERG  AK1300  50 m  57.66   
339  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  57.94   
513  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  58.46   
565  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  58.50   
228  Östlund Gustav  2000  SK LÖDDE  AH1100  50 m  58.57   
10  464  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  58.94   
11  306  Schreck Klaudius  2001  SK NEPTUN  AN2701  50 m  59.13   
12  305  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  59.38   
13  138  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  59.65   
14  279  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  59.65   
15  122  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  59.96   
16  74  Olsson Hampus  2000  HS  AH7700  50 m  1:00.11   
17  370  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  1:00.13   
18  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  50 m  1:00.29   
19  481  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  1:00.45   
20  672  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  1:00.71   
21  522  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  1:00.79   
22  567  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  1:00.88   
23  12  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  1:01.09   
24  209  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  1:01.33   
15 år 
628  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  53.20   
457  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  54.43   
516  Pantzar Sebastian  1999  TYRESÖ SS  AL1999  50 m  54.95   
187  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  55.28   
335  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  50 m  56.41   
399  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  56.71   
616  Jonsson Daniel  1999  VÄXJÖ SS  AF8599  50 m  56.95   
165  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  57.32   
299  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  57.53   
10  174  Örne Oskar  1999  KUNGSBACKA  AG6999  50 m  57.56   
11  302  Käll Jönsson Carl  1999  SK NEPTUN  AP5799  50 m  57.81   
12  71  Lindekrantz Karl  1999  HS  AN0599  50 m  57.85   
13  93  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  58.15   
14  625  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  58.17   
15  498  Jagerstål Niklas  1999  SK TRITON  AF8199  50 m  58.27   
16  517  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  50 m  58.36   
17  500  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  50 m  58.40   
18  358  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  58.43   
19  534  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  58.45   
20  241  Tran Philip  1999  MKK  AC8999  50 m  58.48   
21  143  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  58.56   
22  18  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  50 m  58.60   
23  217  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  58.81   
24  510  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  58.86   
25  322  Granberg Alexander  1999  NKK  AO1399  50 m  58.96   
26  445  Cvijic Teodor  1999  SK SYDSIM  AS0199  25 m  56.43   
27  344  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  25 m  56.62   
16 - 17 år 
131  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  52.13   
58  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  52.96   
132  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  50 m  53.39   
235  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  53.47   
576  Papantoniou Michail  1997  VÄSBY SS  AX7397  50 m  53.91   
524  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  54.07   
98  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  54.16   
602  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  50 m  54.27   
340  Cedervall Hugo  1997  POSEIDON  AA0197  50 m  54.52   
10  409  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  54.60   
11  377  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  54.64   
12  60  Almeida Sundell Alexander  1997  HS  AH3597  50 m  54.93   
13  527  Ghahestani Shervin  1997  TÄBY SIM  AP5997  50 m  55.12   
14  529  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  55.14   
15  308  Weidlitz Filip  1997  SK NEPTUN  AP4397  50 m  55.18   
16  263  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  55.23  EFT 
17  559  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  50 m  55.33   
18  493  Christensen Cebastian  1998  SK TRITON  AE7798  50 m  55.35   
19  361  Altman Elias  1998  SALTSJÖB  AH6998  50 m  55.60   
20  533  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  55.70   
21  193  Sandgren Robin  1997  SK LAXEN  AW3997  50 m  55.73   
22  327  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  55.76   
23  378  Bååthe Axel  1997  SKURU IK  AQ6597  50 m  55.79   
24  269  Havton Gregory  1998  MASS  AV0798  50 m  55.85   
25  321  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  53.44   
26  181  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  25 m  53.53   
27  73  Nilsson Oskar  1997  HS  AH4597  25 m  53.56   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  18 juni 2014 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  19:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner