Program för Sum-Sim 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
12:40 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Flickor |
Finaler (3) |
Sponsor: AB KUNGEN |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sara Wallberg 2:27.69 |
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sophie Hansson 2:24.45 |
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Jaqueline Hippi 2:20.58 |
|
Heat 1 (3) (14 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
111 |
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
AC1800 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:34.70 |
221 |
2 |
Frida Lannhard |
2000 |
AB6800 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
2:34.40 |
309 |
3 |
Hannah Virgin |
2000 |
BQ7800 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:33.07 |
20 |
4 |
Alice Palmkvist |
2000 |
AE9200 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:30.14 |
601 |
5 |
Hannah Brunzell |
2001 |
AP6801 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:32.47 |
629 |
6 |
Hanna Rosvall |
2000 |
AM7200 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:34.06 |
136 |
7 |
Wilma Johansson |
2001 |
AT7401 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:34.52 |
466 |
8 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:34.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
645 |
1 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
AI0699 |
SS04 |
|
50m |
2:33.39 |
277 |
2 |
Amanda Magnusson |
1999 |
AF9699 |
MASS |
|
50m |
2:33.05 |
1 |
3 |
Emma Dimitriou Sagré |
1999 |
AO4699 |
ALINGSÅS |
|
50m |
2:32.86 |
329 |
4 |
Sara Wallberg |
1999 |
AJ2899 |
NKK |
|
50m |
2:26.44 |
108 |
5 |
Josefine Almvret |
1999 |
AA0699 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:31.93 |
130 |
6 |
Hanna Eriksson |
1999 |
AD2499 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:33.01 |
605 |
7 |
Andréa Persson |
1999 |
AB5899 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:33.11 |
647 |
8 |
Hilda Andersson |
1999 |
AM7699 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:33.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
115 |
1 |
Isabelle Hanson |
1998 |
AB4298 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:29.98 |
679 |
2 |
Lisa Eriksson |
1998 |
AN3898 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
2:29.34 |
63 |
3 |
Sophie Hansson |
1998 |
AM1298 |
HS |
|
50m |
2:27.15 |
582 |
4 |
Agnes Wiiand |
1997 |
AM1497 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:26.45 |
461 |
5 |
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:26.53 |
44 |
6 |
Elin Svärd |
1998 |
AL9498 |
FALUN |
|
50m |
2:27.68 |
96 |
7 |
Klara Juliusson |
1997 |
AH3897 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:29.95 |
596 |
8 |
Lina Berggren |
1998 |
AB7698 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:30.57 |
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
26 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:40 |
|