Program för Sum-Sim 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
15:37 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Pojkar |
Finaler (3) |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Daniel Kertes 2:18.80 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007 FM: Olle Williamsson 2:16.03 |
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: Patrik Löfgren 2:08.67 |
|
Heat 1 (3) (14 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
12 |
1 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
DANDERYD |
|
50m |
2:26.87 |
203 |
2 |
Albert Askmalm |
2000 |
AA5900 |
LASS |
|
50m |
2:24.95 |
122 |
3 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:24.77 |
182 |
4 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:19.20 |
191 |
5 |
Dennis Dukic |
2000 |
AC4500 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:20.90 |
306 |
6 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:24.92 |
284 |
7 |
Tobias Åberg |
2000 |
AB2500 |
MASS |
|
50m |
2:26.17 |
168 |
8 |
Johan Rydahl |
2001 |
AF4901 |
KARLSTAD |
|
50m |
2:27.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
165 |
1 |
Adam Albringer |
1999 |
AH8999 |
KARLSTAD |
|
50m |
2:22.88 |
457 |
2 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:21.91 |
299 |
3 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:20.74 |
534 |
4 |
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:15.11 |
511 |
5 |
Hugo Eriksson |
1999 |
AB8599 |
TUREBERG |
|
50m |
2:18.20 |
399 |
6 |
Albin Lövgren |
1999 |
AC0199 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:20.96 |
93 |
7 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
AH9599 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
2:21.98 |
560 |
8 |
Anton Dahlgren |
1999 |
AM4999 |
VARBERG |
|
50m |
2:24.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
381 |
1 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SKURU IK |
|
50m |
2:14.66 |
574 |
2 |
Carl Norlander |
1997 |
AH5397 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:14.27 |
58 |
3 |
Petter Fredriksson |
1997 |
AJ4197 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:12.79 |
524 |
4 |
Oskar Ericsson |
1997 |
AF9397 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:11.68 |
579 |
5 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:12.34 |
195 |
6 |
Teodor Widerberg |
1998 |
AG0398 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:13.52 |
268 |
7 |
Christopher Havton |
1997 |
AW9197 |
MASS |
|
50m |
2:14.66 |
409 |
8 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:15.32 |
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:37 |
|