Program för Neptuniaden 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 64
|
Tävling |
Neptuniaden |
|
Utskriftsdatum |
25 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
14:43 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 april 2014 |
|
|
|
|
Gren 64, 50m Ryggsim Damer |
Finaler (9) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
230 |
1 |
Lisa Johnsson |
2000 |
BQ8800 |
SKURU IK |
|
50m |
|
484 |
2 |
Gabriella Gunnarsson |
2001 |
BK5401 |
TÄBY SIM |
|
50m |
48.38 |
430 |
3 |
Sofia Björkman |
2002 |
AL8802 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
47.66 |
468 |
4 |
Sofia Bergström |
2003 |
AX8603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
47.06 |
466 |
5 |
Jennifer Barnå |
2002 |
BC7602 |
TÄBY SIM |
|
25m |
47.40 |
490 |
6 |
Josefin Hydén |
2002 |
BF2802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
48.10 |
492 |
7 |
Katie Hälleberg |
2003 |
AT3603 |
TÄBY SIM |
|
50m |
49.12 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
45 |
0 |
Liza Eriksson |
2000 |
AX1600 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
45.14 |
128 |
1 |
Alice Albinzon |
2000 |
AY1200 |
SK NEPTUN |
|
50m |
43.90 |
158 |
2 |
Hjördis Köhler |
2001 |
BM6401 |
SK NEPTUN |
|
25m |
43.47 |
102 |
3 |
Anna Viklund |
2001 |
AS4601 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
42.67 |
499 |
4 |
Tilda Kjeldsen |
2001 |
BK6401 |
TÄBY SIM |
|
50m |
42.50 |
84 |
5 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
AU6202 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
42.54 |
103 |
6 |
Sol Wännman |
2001 |
AR8601 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
43.02 |
530 |
7 |
Thilda Ström |
2003 |
AT5803 |
TÄBY SIM |
|
50m |
43.65 |
111 |
8 |
Moa Gustafsson |
1999 |
AT0699 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
44.46 |
528 |
9 |
Maja Sköld |
2002 |
AP1602 |
TÄBY SIM |
|
50m |
46.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
190 |
0 |
Sophia Wåhlén |
2001 |
AP0201 |
SK NEPTUN |
|
25m |
42.01 |
178 |
1 |
Johanna Sandahl |
2000 |
AW3400 |
SK NEPTUN |
|
25m |
41.59 |
622 |
2 |
Paola Kylberg |
2002 |
AV6602 |
POLISEN |
|
50m |
40.93 |
48 |
3 |
Tora Hansson |
2002 |
AW6802 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
40.49 |
654 |
4 |
Helena Westerlund |
1999 |
BE1699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
40.41 |
502 |
5 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
BB5299 |
TÄBY SIM |
|
50m |
40.45 |
42 |
6 |
Adelina Walldén |
2002 |
AS2602 |
SK ENA |
|
25m |
40.60 |
69 |
7 |
Selma El Hajji |
2001 |
BB1801 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
41.48 |
220 |
8 |
Klara Eklund |
1998 |
AY3298 |
SKURU IK |
|
25m |
41.74 |
137 |
9 |
Filippa Ehn |
2001 |
AP6201 |
SK NEPTUN |
|
25m |
42.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
636 |
0 |
Kristin Larsson |
1999 |
AL2899 |
KOMETERNA |
|
50m |
40.25 |
247 |
1 |
Erica Öberg |
2001 |
AL7801 |
SKURU IK |
|
25m |
40.09 |
147 |
2 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
AB5203 |
SK NEPTUN |
|
25m |
39.94 |
119 |
3 |
Hanna Rostén |
1997 |
BG0897 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
39.63 |
49 |
4 |
Filippa Högberg-Klang |
1999 |
AV2499 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
39.50 |
481 |
5 |
Ingrid Franks |
2003 |
AT5603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
39.52 |
586 |
6 |
Isabel Nordström |
2001 |
BH1801 |
SS04 |
|
25m |
39.86 |
159 |
7 |
Tuva Lennér |
2000 |
BA4800 |
SK NEPTUN |
|
25m |
40.04 |
24 |
8 |
Nelli Åkerman |
2000 |
AT6200 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
40.12 |
418 |
9 |
Lovisa Sterner |
1999 |
AP7599 |
TUREBERG |
|
25m |
40.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
497 |
0 |
Josephine Junehed |
2002 |
AN1202 |
TÄBY SIM |
|
25m |
39.43 |
181 |
1 |
Elma Starrost |
2002 |
BI5802 |
SK NEPTUN |
|
25m |
39.00 |
85 |
2 |
Lilly Lundgren |
2002 |
AC7402 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
38.90 |
646 |
3 |
My Lord |
1999 |
AQ1699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
38.71 |
50 |
4 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
AU3600 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
38.69 |
424 |
5 |
Tyra Wijk |
2001 |
AY5201 |
TUREBERG |
|
25m |
38.69 |
140 |
6 |
Tess Engvall |
2001 |
BQ8801 |
SK NEPTUN |
|
25m |
38.73 |
504 |
7 |
Anna Ladis |
2001 |
BH7801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
38.92 |
107 |
8 |
Madeleine Andersson |
1997 |
BF0897 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
39.14 |
488 |
9 |
Smilla Hedlund |
2001 |
BH5801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
39.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
515 |
0 |
Frida Nöu |
2001 |
AC2801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
38.04 |
396 |
1 |
Tina Shahmalekpour |
2001 |
AI6601 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
37.22 |
511 |
2 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
BA1801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
36.85 |
14 |
3 |
Minni Kotka |
1998 |
|
Cetus |
|
50m |
36.39 |
83 |
4 |
Linda Lidström |
1997 |
AD7497 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
35.69 |
641 |
5 |
Maja Eriksson |
2002 |
AM6602 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
36.33 |
218 |
6 |
Claudia Carlson |
2001 |
AM4601 |
SKURU IK |
|
25m |
36.64 |
647 |
7 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
37.07 |
63 |
8 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
AX8402 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
37.74 |
617 |
9 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
AY9899 |
POLISEN |
|
25m |
38.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
524 |
0 |
Malin Sangfelt |
2001 |
AC3801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
35.48 |
18 |
1 |
Alva Klang |
2000 |
AS5800 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
35.27 |
642 |
2 |
Amanda Granlund |
1999 |
AI9299 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
35.07 |
231 |
3 |
Nathalie Johnsson |
1996 |
BS0296 |
SKURU IK |
|
25m |
34.91 |
2 |
4 |
Maren Oie |
1997 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
34.39 |
443 |
5 |
Sara Olsson |
1999 |
AR6899 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
34.60 |
583 |
6 |
Rebecca Höglind |
1998 |
AL7898 |
SS04 |
|
25m |
35.02 |
117 |
7 |
Annica Molin |
1996 |
AU3896 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
35.20 |
241 |
8 |
Sarah Reichhuber |
1998 |
AY4298 |
SKURU IK |
|
25m |
35.37 |
118 |
9 |
Amanda Rinde |
1998 |
AU3698 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
35.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
168 |
0 |
Rebecca Mattsson |
1995 |
AQ0295 |
SK NEPTUN |
|
50m |
33.94 |
422 |
1 |
Elin Swerlander |
2001 |
AE7801 |
TUREBERG |
|
25m |
33.81 |
651 |
2 |
Madeleine Svensson |
1997 |
AJ3697 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
33.22 |
315 |
3 |
Malin Wallén |
1997 |
AZ7897 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
32.92 |
655 |
4 |
Linnea Åkerman |
1999 |
AV0899 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
32.47 |
15 |
5 |
Milla Inkeroinen |
1998 |
|
Cetus |
|
50m |
32.90 |
379 |
6 |
Clara Wadsten |
1999 |
AA1899 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
33.16 |
36 |
7 |
Ida-Karin Fjällmyr |
1995 |
AD0895 |
SK ENA |
|
25m |
33.69 |
456 |
8 |
Elin Törnqvist |
1998 |
AZ7898 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
33.91 |
233 |
9 |
Frida Kimander |
1999 |
AE1499 |
SKURU IK |
|
25m |
34.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
126 |
0 |
Sara Junevik |
2000 |
AL3400 |
LEKSAND |
|
25m |
32.21 |
37 |
1 |
Rebecka Gustafsson |
1998 |
AH4698 |
SK ENA |
|
25m |
32.04 |
9 |
2 |
Sini Koivu |
1999 |
|
Cetus |
|
50m |
31.70 |
232 |
3 |
Amanda Kimander |
1997 |
AQ3497 |
SKURU IK |
|
25m |
31.17 |
142 |
4 |
Jessica Eriksson |
1995 |
AH0895 |
SK NEPTUN |
|
50m |
30.06 |
71 |
5 |
Josefin Eriksen |
1995 |
AS2495 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
30.61 |
222 |
6 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
AF3898 |
SKURU IK |
|
25m |
31.33 |
640 |
7 |
Lisa Eriksson |
1998 |
AN3898 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
31.94 |
638 |
8 |
Emma Bergkvist |
2000 |
AA5600 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
32.12 |
62 |
9 |
Josefine Almvret |
1999 |
AA0699 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
32.23 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
25 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
14:43 |
|