Program för Neptuniaden 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 61
|
Tävling |
Neptuniaden |
|
Utskriftsdatum |
25 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:20 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 april 2014 |
|
|
|
|
Gren 61, 400m Frisim Herrar |
Finaler (3) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
348 |
1 |
Oscar Andersson |
2000 |
AJ1900 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
5:32.70 |
19 |
2 |
Marcus Nordh |
2000 |
AS7900 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
5:25.26 |
101 |
3 |
Pontus Westberg |
2000 |
AS9500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
5:18.90 |
41 |
4 |
Jonathan Mastrangeli |
1999 |
AP3599 |
SK ENA |
|
50m |
5:00.03 |
124 |
5 |
Sebastian Svensson |
1999 |
AN6599 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
5:10.95 |
87 |
6 |
Axel Modin |
2000 |
AJ5900 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
5:19.63 |
97 |
7 |
David Säll |
2000 |
AS8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
5:29.97 |
91 |
8 |
Rasmus Pettersson-Dahlberg |
2000 |
AQ2500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
5:35.24 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
154 |
0 |
Oscar Johansson |
2000 |
AN1500 |
SK NEPTUN |
|
25m |
4:56.44 |
191 |
1 |
Jonatan Wächter |
2000 |
AP7100 |
SK NEPTUN |
|
25m |
4:55.28 |
90 |
2 |
Fredrik Olsson |
1999 |
AI2399 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
4:52.28 |
34 |
3 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
DANDERYD |
|
25m |
4:50.77 |
399 |
4 |
Emil Wikell |
1999 |
AK5799 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
4:50.35 |
486 |
5 |
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
TÄBY SIM |
|
25m |
4:50.69 |
66 |
6 |
Emil Bengtsson |
1999 |
AT1599 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
4:51.06 |
413 |
7 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
AI0300 |
TUREBERG |
|
25m |
4:53.19 |
109 |
8 |
Samuel Arvidsson |
1999 |
AP1799 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
4:55.82 |
115 |
9 |
Elias Lidberg |
2000 |
AR1300 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
4:57.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
465 |
0 |
Gustav Barnå |
1999 |
AS6199 |
TÄBY SIM |
|
50m |
4:39.96 |
665 |
1 |
Elias Kuusisto |
1999 |
99A373 |
AUi |
|
50m |
4:34.25 |
58 |
2 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
AH9599 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
4:31.61 |
125 |
3 |
Oskar Örne |
1999 |
AG6999 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
4:29.66 |
564 |
4 |
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
4:13.72 |
351 |
5 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
4:26.64 |
99 |
6 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
4:30.49 |
373 |
7 |
Björn Seeliger |
2000 |
AB0101 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
4:33.89 |
547 |
8 |
Harald Brobacke |
1999 |
AG6399 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
4:36.99 |
522 |
9 |
Anton Sandberg |
1999 |
AR0199 |
TÄBY SIM |
|
50m |
4:41.34 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
25 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
08:20 |
|