Program för LH-Games 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
LH-Games 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
14:43 |
|
|
Arrangör |
Helsingborg S & Landskrona S |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar |
Finaler (11) |
Sponsor: Ica Borstahusen |
|
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
510 |
1 |
Amir Salameh |
2001 |
AS5501 |
SK RAN |
|
50m |
|
647 |
2 |
Adam Olsson-Lindhé |
2004 |
AA2304 |
TRELLEBORG |
|
50m |
|
494 |
3 |
Albert Gudermanis |
2000 |
AY6100 |
SK RAN |
|
50m |
|
485 |
4 |
Leonidas Athanasoulias |
2001 |
AS5701 |
SK RAN |
|
50m |
|
599 |
5 |
Ludvig Hallum |
2003 |
AQ6903 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
|
347 |
6 |
Joel Johnsson |
2000 |
AT0500 |
KSLS |
|
50m |
|
512 |
7 |
Douglas Thulin Ahlström |
2001 |
AQ0901 |
SK RAN |
|
50m |
|
79 |
8 |
Robin Rundberg |
1999 |
AW6199 |
HS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
290 |
1 |
Anton Adelöw |
2001 |
AI5901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:20.80 |
442 |
2 |
Ossian Lagström |
2003 |
AH0303 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
3:09.21 |
608 |
3 |
Otto Svensson |
2002 |
AN4702 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
3:08.58 |
605 |
4 |
Victor Jacobsson |
1999 |
AV0999 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
3:07.03 |
609 |
5 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
AQ3702 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
3:08.35 |
182 |
6 |
Stian Pettersen |
2003 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
3:08.88 |
496 |
7 |
Mohamad Hariri |
2002 |
AK1502 |
SK RAN |
|
25m |
3:14.99 |
539 |
8 |
Jesper Franzén |
2002 |
AG3902 |
SK SYDSIM |
|
50m |
3:36.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
152 |
1 |
Johan Bull |
2000 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
3:02.84 |
164 |
2 |
Paul Fevang |
2000 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
2:57.32 |
600 |
3 |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
AL1302 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:53.10 |
504 |
4 |
Leonardo Nilsson |
2000 |
AS6900 |
SK RAN |
|
50m |
2:52.06 |
85 |
5 |
Jacob Söderberg |
2003 |
AD2103 |
HS |
|
25m |
2:52.57 |
551 |
6 |
Melvin Sihlén |
2000 |
AV8100 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:53.62 |
649 |
7 |
Philip Primetta |
2002 |
AF8502 |
TRELLEBORG |
|
25m |
3:01.72 |
513 |
8 |
Björn Wallenius |
2001 |
AH6301 |
SK RAN |
|
25m |
3:05.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
491 |
1 |
Joel Dahlgren |
2002 |
AC1102 |
SK RAN |
|
25m |
2:49.58 |
394 |
2 |
Casper Svärd |
2001 |
AC0101 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:46.92 |
361 |
3 |
Dzevad Celikovic |
2001 |
AH8901 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:41.78 |
142 |
4 |
Agmund Riiser |
2001 |
|
Bærum |
|
50m |
2:41.26 |
131 |
5 |
Mathias Gundersen Førsund |
2000 |
|
Bærum |
|
50m |
2:41.69 |
149 |
6 |
Sebastian Ajmi |
2001 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
2:46.34 |
310 |
7 |
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:47.56 |
490 |
8 |
Michael Birkeberg |
2000 |
AJ0700 |
SK RAN |
|
50m |
2:49.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
505 |
1 |
Primus Olsson |
2000 |
AV7100 |
SK RAN |
|
25m |
2:37.90 |
291 |
2 |
Erik Almvret |
2002 |
AD6702 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:36.62 |
409 |
3 |
Benjamin Boros |
2000 |
AM3300 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
2:35.90 |
172 |
4 |
Jerlow Lytomt Jacobsen |
2001 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
2:34.66 |
55 |
5 |
Hampus Malm |
1999 |
AN1599 |
HS |
|
25m |
2:34.69 |
374 |
6 |
Lucas Lindblom |
2000 |
AG8500 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:36.56 |
617 |
7 |
Philip Andersson |
2001 |
AG6501 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:36.96 |
642 |
8 |
Oscar Klittbo |
2002 |
AA2702 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:39.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
455 |
1 |
Pascal Björkman |
2001 |
AF6701 |
POSEIDON |
|
25m |
2:34.11 |
165 |
2 |
Emil Fiskå |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
2:32.59 |
373 |
3 |
Oliver Larsson |
2001 |
AU1301 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:32.27 |
235 |
4 |
Zebastian Bondesson-Torgnusson |
1998 |
AV9798 |
EMMABODA |
|
25m |
2:30.99 |
306 |
5 |
Markus Larsson |
2002 |
AD5702 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:31.56 |
665 |
6 |
Elis Ingvarsson |
1999 |
AG2799 |
HS |
|
50m |
2:32.38 |
300 |
7 |
Rasmus Hanson |
2003 |
AB1303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:33.06 |
261 |
8 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
SS IDEN |
|
50m |
2:34.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
692 |
1 |
Eilert Juul Wolfgang |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
2:30.81 |
317 |
2 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
AJ6900 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:29.28 |
298 |
3 |
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:28.66 |
138 |
4 |
Nicholas Lia |
2001 |
|
Bærum |
|
50m |
2:27.38 |
140 |
5 |
Anders Norheim |
2000 |
|
Bærum |
|
50m |
2:28.00 |
320 |
6 |
David Säll |
2000 |
AS8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:28.84 |
314 |
7 |
Rasmus Pettersson-Dahlberg |
2000 |
AQ2500 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:29.99 |
417 |
8 |
Erik Salomonsson |
1998 |
AF7798 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
2:30.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
464 |
1 |
Oscar Johansson |
2000 |
AH4500 |
POSEIDON |
|
25m |
2:25.14 |
500 |
2 |
Philip Karlin-Reteike |
1999 |
AS2599 |
SK RAN |
|
50m |
2:24.73 |
484 |
3 |
Max Andersson |
1996 |
AC6196 |
SK RAN |
|
50m |
2:24.04 |
672 |
4 |
Jonas Fiskaa Barstad |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
2:19.24 |
28 |
5 |
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
HS |
|
25m |
2:19.35 |
684 |
6 |
Simon Moe |
2001 |
|
TS&LK |
|
50m |
2:24.52 |
499 |
7 |
Marcus Karlin-Reteike |
1999 |
AS3599 |
SK RAN |
|
50m |
2:24.97 |
324 |
8 |
Pontus Westberg |
2000 |
AS9500 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:25.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
433 |
1 |
Andreas Nordh |
1991 |
AN6591 |
OSBY SS |
|
50m |
2:17.50 |
184 |
2 |
Jørgen Rødseth |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
2:16.74 |
577 |
3 |
Philip Stenberg |
2001 |
AB9101 |
SK TRITON |
|
25m |
2:16.27 |
680 |
4 |
Joakim Gjerde |
1998 |
|
TS&LK |
|
50m |
2:15.72 |
548 |
5 |
Erik Nilsson |
1996 |
AL7996 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:15.89 |
725 |
6 |
Martin Wold |
2000 |
|
Lambertset |
|
25m |
2:16.66 |
506 |
7 |
Daniel Olsson-Shirazi |
1997 |
AV9197 |
SK RAN |
|
50m |
2:16.99 |
682 |
8 |
Kristoffer Loeng |
2001 |
|
TS&LK |
|
50m |
2:17.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
475 |
1 |
Simon Pettersson |
1998 |
AH7198 |
POSEIDON |
|
50m |
2:14.91 |
495 |
2 |
Ali Hariri |
1996 |
AK7196 |
SK RAN |
|
50m |
2:13.02 |
452 |
3 |
Sebastian Bergenzaun |
1991 |
AP5391 |
POSEIDON |
|
50m |
2:11.74 |
168 |
4 |
Sondre Henningsen |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
2:09.80 |
229 |
5 |
Philip Bergstedt |
1998 |
AG9598 |
ALINGSÅS |
|
50m |
2:11.06 |
175 |
6 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
2:12.55 |
408 |
7 |
Oscar Al-Sudany |
1997 |
AU3997 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
2:13.44 |
329 |
8 |
Emil Östrand |
1998 |
AB2598 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:15.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
10 |
1 |
Gustav Arvidsson |
1998 |
AP2798 |
HS |
|
25m |
2:09.65 |
720 |
2 |
Viktor Husø Richardsen |
1998 |
|
Lambertset |
|
25m |
2:07.79 |
145 |
3 |
Erling Syversveen Lie |
1999 |
|
Bærum |
|
50m |
2:06.31 |
134 |
4 |
Tomoe Zenimoto Hvas |
2000 |
|
Bærum |
|
50m |
2:05.88 |
462 |
5 |
Petter Hansson |
1995 |
AA4995 |
POSEIDON |
|
25m |
2:06.01 |
732 |
6 |
Kristian Volden |
1998 |
|
TS&LK |
|
50m |
2:07.08 |
471 |
7 |
Alexander Olsson |
1996 |
AK1796 |
POSEIDON |
|
25m |
2:07.89 |
245 |
8 |
Marcus Henriksson |
1997 |
AQ1797 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:09.70 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
14:43 |
|