Ohjelma UGP 3 med Eskilstuna Energi & Miljö Cup 2014
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 24
|
Tävling |
UGP 3 med EEM Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
22:25 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Herrar |
Finaler (12) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
492 |
1 |
Karl Werner |
2001 |
AV1901 |
UPSALA S |
|
50m |
|
39 |
2 |
Edvin Brattberg |
2003 |
AN5703 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
52.38 |
392 |
3 |
Alexander Rundgren |
2001 |
AX4101 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
44.48 |
292 |
4 |
Jacob Lange |
2002 |
AR5702 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
41.74 |
458 |
5 |
Vigor Runemar-Ham |
2004 |
AI8704 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
42.11 |
47 |
6 |
Arman Dumanyan |
2002 |
AR1702 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
45.45 |
31 |
7 |
Martin Ahnlund |
2003 |
AP1703 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
52.80 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
99 |
1 |
Bi Perälä |
2000 |
AY2100 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
40.31 |
343 |
2 |
Karl Nordström |
2001 |
AN1301 |
UPSALA S |
|
25m |
38.04 |
118 |
3 |
Henrik Tran |
2004 |
AC0704 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
37.31 |
337 |
4 |
Marcus Johnsson |
2002 |
AN2502 |
UPSALA S |
|
25m |
36.91 |
4 |
5 |
Daniel Ruijs |
2004 |
AE5504 |
BORLÄNGE |
|
25m |
37.09 |
366 |
6 |
Vilgot Berglund |
2003 |
AH6703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
37.64 |
45 |
7 |
Tommy Chiu |
1999 |
AO5399 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
39.70 |
451 |
8 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
AK4904 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
40.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
394 |
1 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
35.80 |
323 |
2 |
Jonathan Douib |
2000 |
AS8100 |
UPSALA S |
|
25m |
35.23 |
426 |
3 |
Tobias Schörling |
1999 |
AF2799 |
ÖSA |
|
25m |
34.39 |
6 |
4 |
Markus Tägtström |
2002 |
AE8702 |
BORLÄNGE |
|
25m |
33.65 |
479 |
5 |
Marcus Ålenius |
2001 |
AQ6901 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
33.85 |
295 |
6 |
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
34.49 |
344 |
7 |
Edwin Nystrand |
2002 |
AE8902 |
UPSALA S |
|
25m |
35.58 |
335 |
8 |
Thomas Högman |
2000 |
AS4300 |
UPSALA S |
|
25m |
36.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
329 |
1 |
David Gorantsyan |
2000 |
AT3700 |
UPSALA S |
|
25m |
32.92 |
383 |
2 |
Anton Laxbäck |
2001 |
AM4101 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
30.70 |
429 |
3 |
Herman Törnvall |
1999 |
AW5799 |
ÖSA |
|
25m |
30.15 |
44 |
4 |
Jimmy Chiu |
1998 |
AS7198 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
28.87 |
246 |
5 |
Alexej Potorochyn |
1999 |
AX2399 |
NYKÖPING |
|
25m |
29.23 |
7 |
6 |
Anton Waller-Kaustinen |
2000 |
AJ5500 |
BORLÄNGE |
|
25m |
30.16 |
105 |
7 |
Artush Shahverdyan |
2000 |
AM3100 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
31.78 |
158 |
8 |
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
GÄVLE SS |
|
25m |
33.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
80 |
1 |
Gustav Lindoff |
2002 |
AM6902 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:06.37 |
97 |
2 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:02.18 |
42 |
3 |
Harry Chan |
2001 |
AL8301 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
50.86 |
302 |
4 |
Casper Runfjäll |
2002 |
AJ7102 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
49.09 |
256 |
5 |
William Wallin |
2002 |
AP0702 |
OXELÖSUND |
|
50m |
50.55 |
439 |
6 |
Erik Ankarling |
2004 |
AG4104 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
52.56 |
93 |
7 |
Emilio Nilsson |
2002 |
AM7102 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:04.09 |
159 |
8 |
Jakob Källquist |
2001 |
AC0901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
28.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
117 |
1 |
Ricky Ton |
2000 |
AS9700 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
45.55 |
222 |
2 |
Peter Khabarov |
2002 |
AM6302 |
KÖPINGS SS |
|
50m |
44.85 |
22 |
3 |
Gustav Walldén |
2003 |
AE8503 |
SK ENA |
|
50m |
43.43 |
352 |
4 |
Max Wallin |
2001 |
AE0301 |
UPSALA S |
|
50m |
42.94 |
353 |
5 |
Noel Wallin |
2001 |
AE1301 |
UPSALA S |
|
50m |
43.27 |
188 |
6 |
Viktor Lübeck |
2002 |
AG9302 |
KARLSKO SF |
|
50m |
43.80 |
225 |
7 |
Axel Thorsén |
2003 |
AH6503 |
KÖPINGS SS |
|
50m |
45.40 |
89 |
8 |
Jakob Meeker |
2001 |
AI5301 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
49.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
346 |
1 |
Andreas Savin |
2003 |
AG9503 |
UPSALA S |
|
50m |
41.42 |
298 |
2 |
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
40.37 |
53 |
3 |
Adam Fröjdfeldt |
1999 |
AT1999 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
38.53 |
330 |
4 |
Lyon Gorantsyan |
2001 |
AP6501 |
UPSALA S |
|
50m |
37.21 |
208 |
5 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
50m |
37.63 |
219 |
6 |
Willy Färemyr Orréll |
2000 |
AT9300 |
KÖPINGS SS |
|
50m |
38.73 |
368 |
7 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
40.62 |
249 |
8 |
Emil Ahmadi |
1999 |
AH4599 |
OXELÖSUND |
|
50m |
42.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
373 |
1 |
Oscar Eriksson |
2000 |
AN9700 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
36.74 |
401 |
2 |
Simon Baastad |
2002 |
AC2102 |
ÖSA |
|
50m |
35.61 |
179 |
3 |
Igor Blagojevic |
2000 |
AG5700 |
KARLSKO SF |
|
50m |
35.14 |
456 |
4 |
Eric Malmquist |
2003 |
AC1703 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
34.96 |
431 |
5 |
Anton Wallin |
2000 |
AM7700 |
ÖSA |
|
50m |
34.98 |
433 |
6 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
50m |
35.36 |
356 |
7 |
Axel Wohlin |
2001 |
AK2501 |
UPSALA S |
|
50m |
36.19 |
416 |
8 |
Robert Kurt |
2000 |
AY5500 |
ÖSA |
|
50m |
36.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
325 |
1 |
Jonatan Fischer |
2001 |
AM1301 |
UPSALA S |
|
50m |
34.38 |
419 |
2 |
Melvin Larsson |
2002 |
AJ8302 |
ÖSA |
|
50m |
34.20 |
339 |
3 |
Joel Larsson |
2001 |
AP9301 |
UPSALA S |
|
50m |
33.61 |
238 |
4 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
50m |
32.71 |
163 |
5 |
Andreas Andersson |
1998 |
AU4398 |
HARNÄS SKU |
|
50m |
33.34 |
350 |
6 |
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
UPSALA S |
|
50m |
33.75 |
204 |
7 |
Ludwig Larsson |
2000 |
AU1700 |
KARLSTAD |
|
50m |
34.29 |
351 |
8 |
Hugo Sörby |
2001 |
AF2901 |
UPSALA S |
|
50m |
34.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
341 |
1 |
Johan Ljunggren |
2001 |
AN6101 |
UPSALA S |
|
50m |
31.92 |
189 |
2 |
Alexander Nylén |
2000 |
AD4300 |
KARLSKO SF |
|
50m |
31.47 |
138 |
3 |
David Hambraeus |
1999 |
AL0799 |
FALUN |
|
50m |
30.70 |
34 |
4 |
Carl Bidebo |
2000 |
AN9900 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
30.46 |
215 |
5 |
Johannes Vålvik |
1999 |
AR4799 |
KARLSTAD |
|
50m |
30.46 |
207 |
6 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
KARLSTAD |
|
50m |
30.88 |
333 |
7 |
Simon Hanson |
2000 |
AT6700 |
UPSALA S |
|
50m |
31.73 |
389 |
8 |
Victor Nilsson |
2000 |
AL9300 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
32.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
18 |
1 |
Jacob Pedersen |
2000 |
AE9500 |
SK ENA |
|
50m |
29.90 |
205 |
2 |
Niclas Lindow |
1999 |
AN6999 |
KARLSTAD |
|
50m |
29.58 |
421 |
3 |
Jesper Lindberg |
1999 |
AU4399 |
ÖSA |
|
50m |
28.89 |
418 |
4 |
Elias Landström |
2000 |
AM5700 |
ÖSA |
|
50m |
28.22 |
260 |
5 |
Elias Nordgren |
2001 |
AE2101 |
SALA SS |
|
50m |
28.36 |
235 |
6 |
Lukas Hill |
1999 |
AH6999 |
SS MORA |
|
50m |
29.03 |
71 |
7 |
Eldin Kadic |
1999 |
AG5199 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
29.77 |
402 |
8 |
Tim Baastad |
2000 |
AM4700 |
ÖSA |
|
50m |
30.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
16 |
1 |
Jonathan Mastrangeli |
1999 |
AP3599 |
SK ENA |
|
50m |
27.70 |
111 |
2 |
Erik Skogfors |
1996 |
AP1996 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
27.18 |
41 |
3 |
Axel Brorsson |
1996 |
AX9396 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
25.74 |
112 |
4 |
Simon Skoglund |
1991 |
AH0191 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
24.06 |
74 |
5 |
Alexander Kotevski |
1994 |
AI8994 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
25.47 |
244 |
6 |
Nicklas Eriksson |
1996 |
AW0796 |
NYKÖPING |
|
50m |
26.22 |
237 |
7 |
Edvin Persson |
1999 |
AI9399 |
SS MORA |
|
50m |
27.53 |
214 |
8 |
Daniel Vålvik |
1999 |
AM7199 |
KARLSTAD |
|
50m |
28.03 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
22:25 |
|