Ohjelma Suomen mestaruusuinnit 2014
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Lähtölista Laji 18
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
08:52 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
Laji 18, 400m Vapaauinti Naiset |
Alkuerät (6) |
Sponsori: Salcomp |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.48 2009-08-12 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.75 2008-03-27 |
|
Erä 1 (6) , Aikuinen |
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
Luokka |
|
1 |
Emma Suomio |
1998 |
98B095 |
AUi |
|
50m |
4:53.45 |
4:53.45 |
|
2 |
Juuli Miettinen |
2000 |
00A048 |
VanVe |
|
25m |
4:45.17 |
4:53.17 |
|
3 |
Ella-Noora Haanpää |
1998 |
98A028 |
RaUS |
|
25m |
4:44.89 |
4:52.89 |
|
4 |
Alina Katajisto |
1998 |
98B083 |
SCN |
|
50m |
4:51.85 |
4:51.85 |
|
5 |
Hanna Hammar |
1998 |
98A182 |
UiTa |
|
50m |
4:52.24 |
4:52.24 |
|
6 |
Anna Röytiö |
1998 |
98A003 |
SCR |
|
50m |
4:53.03 |
4:53.03 |
|
7 |
Ella Saarikko |
2000 |
00A369 |
LaUS |
|
25m |
4:45.30 |
4:53.30 |
|
8 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
98A373 |
UiTa |
|
50m |
4:54.45 |
4:54.45 |
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
Luokka |
|
1 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
00A332 |
HSS |
|
25m |
4:43.73 |
4:51.73 |
|
2 |
Peppi Pohjalainen |
1997 |
97A266 |
HSS |
|
50m |
4:50.65 |
4:50.65 |
|
3 |
Annika Laihonen |
1997 |
97A407 |
NumKis |
|
25m |
4:42.40 |
4:50.40 |
|
4 |
Alissa Eloranta |
1999 |
99A486 |
Cetus |
|
25m |
4:42.27 |
4:50.27 |
|
5 |
Anniina Perkiö |
1999 |
99A549 |
VanVe |
|
50m |
4:50.38 |
4:50.38 |
|
6 |
Kiia Kagan |
1997 |
97A598 |
ÅSK |
|
50m |
4:50.53 |
4:50.53 |
|
7 |
Vilma Roman |
2000 |
00A592 |
AUi |
|
50m |
4:51.53 |
4:51.53 |
|
8 |
Iida Koiranen |
2000 |
00A143 |
HSS |
|
25m |
4:43.75 |
4:51.75 |
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
Luokka |
|
1 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
00A310 |
NumKis |
|
50m |
4:48.00 |
4:48.00 |
|
2 |
Mirva Kallström |
1999 |
99A128 |
Cetus |
|
25m |
4:39.87 |
4:47.87 |
|
3 |
Suvi Karppinen |
1998 |
98B030 |
MiUS |
|
50m |
4:47.47 |
4:47.47 |
|
4 |
Veera Pellinen |
1997 |
97A164 |
SWIM |
|
50m |
4:47.35 |
4:47.35 |
|
5 |
Veera Kallio |
1997 |
97A208 |
ÅSK |
|
25m |
4:39.39 |
4:47.39 |
|
6 |
Melek Ayarci |
1999 |
99A045 |
LaUS |
|
25m |
4:39.62 |
4:47.62 |
|
7 |
Merina Suoranta |
1999 |
99A281 |
ÅSK |
|
50m |
4:47.92 |
4:47.92 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
Luokka |
|
1 |
Meri Parviainen |
1998 |
98A051 |
HyUS |
|
25m |
4:32.07 |
4:40.07 |
|
2 |
Tiia Puolakka |
1998 |
98A086 |
ÅSK |
|
50m |
4:36.09 |
4:36.09 |
|
3 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
98A156 |
RiUS |
|
50m |
4:27.77 |
4:27.77 |
|
4 |
Mira Palovuori |
1997 |
97A376 |
VUS-VSS |
|
50m |
4:27.56 |
4:27.56 |
|
5 |
Aino Otava |
1999 |
99A484 |
Cetus |
|
50m |
4:27.64 |
4:27.64 |
|
6 |
Adelia Spångberg |
1999 |
99A418 |
Cetus |
|
25m |
4:27.78 |
4:35.78 |
|
7 |
Aada Alastalo |
1998 |
98A009 |
HSS |
|
25m |
4:30.84 |
4:38.84 |
|
8 |
Annika Falk |
1999 |
99A080 |
SeUi |
|
25m |
4:38.36 |
4:46.36 |
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
Luokka |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oona Laukkanen |
1995 |
95A667 |
SiHy |
|
50m |
4:49.12 |
4:49.12 |
|
3 |
Veera Venäläinen |
1995 |
95A717 |
Poseidon |
|
25m |
4:34.74 |
4:42.74 |
|
4 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
96A676 |
RaisU |
|
25m |
4:17.41 |
4:25.41 |
|
5 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
91A777 |
VUS-VSS |
|
50m |
4:40.34 |
4:40.34 |
|
6 |
Lotta Kuulasmaa |
1994 |
94A644 |
SCR |
|
25m |
4:36.40 |
4:44.40 |
|
7 |
Marianne Pihkamäki |
1996 |
96A239 |
RiUS |
|
50m |
4:50.09 |
4:50.09 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
Luokka |
|
1 |
Aino Erkinaro |
1995 |
95A678 |
OU |
|
50m |
4:50.23 |
4:50.23 |
|
2 |
Sini Niemi |
1993 |
93A901 |
TorUS |
|
50m |
4:48.41 |
4:48.41 |
|
3 |
Anna Silventoinen |
1994 |
94A745 |
Poseidon |
|
25m |
4:32.35 |
4:40.35 |
|
4 |
Laura Lajunen |
1992 |
92A223 |
SWIM |
|
50m |
4:19.47 |
4:19.47 |
|
5 |
Jessica Hölttä |
1996 |
96A544 |
HSS |
|
50m |
4:38.94 |
4:38.94 |
|
6 |
Ruusa Jumppanen |
1995 |
95A954 |
HyUS |
|
50m |
4:43.85 |
4:43.85 |
|
7 |
Niina Korhonen |
1996 |
96A139 |
Cetus |
|
50m |
4:49.78 |
4:49.78 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
08:52 |
|