Program för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 99
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2014 |
|
Utskriftsdatum |
06 juli 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:04 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juli 2014 |
|
|
|
|
Gren 99, 50m Frisim Damer 12-13 |
Finaler (11) |
12 - 13 år: Lova Andersson (2000) 28.34 2013-07-05 |
|
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
522 |
1 |
Julia Månsson |
2002 |
BL9202 |
ÖSA |
|
25m |
45.87 |
504 |
2 |
Sara Alriksson |
2001 |
BR8201 |
ÖSA |
|
50m |
42.49 |
301 |
3 |
Emma Bengtsson |
2002 |
AQ1502 |
MOTALA SS |
|
50m |
40.12 |
68 |
4 |
Cajsa Askengren |
2002 |
AO5802 |
ELFSBORG |
|
25m |
38.90 |
465 |
5 |
Emelie Liljeblad |
2002 |
BM5802 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
39.13 |
226 |
6 |
Alva Högberg |
2002 |
BF0202 |
LASS |
|
25m |
40.48 |
285 |
7 |
Filippa Jirenius |
2002 |
AI1202 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
42.52 |
23 |
8 |
Aleksandra Liverød |
2002 |
|
Sandefjord |
|
50m |
31.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
218 |
1 |
Johanna Grynning |
2002 |
AI2202 |
LASS |
|
25m |
37.93 |
379 |
2 |
Lisa Flaa |
2002 |
AC3102 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
37.15 |
547 |
3 |
Maja Jonsson |
2002 |
BD2402 |
SOLSTA |
|
50m |
36.91 |
50 |
4 |
Emilie Sofie Olsen |
2001 |
|
Fauske SK |
|
50m |
36.42 |
493 |
5 |
Lina Rehnman |
2002 |
AZ4802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
36.86 |
413 |
6 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
AX7402 |
SKK |
|
25m |
37.01 |
326 |
7 |
Maja Axelsson |
2002 |
AJ7802 |
NKK |
|
25m |
37.48 |
462 |
8 |
Mira Grimvall |
2002 |
BC5402 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
38.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
192 |
1 |
Michelle Träff |
2002 |
BE0602 |
KARLSTAD |
|
50m |
36.22 |
182 |
2 |
Emmy Hedin |
2001 |
BO5401 |
KARLSTAD |
|
50m |
35.32 |
161 |
3 |
Ebba Wilhelmsson |
2001 |
AJ8401 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
35.03 |
558 |
4 |
Emma Sibelius |
2002 |
AN7402 |
HK SIM |
|
25m |
34.95 |
455 |
5 |
Alva Steindl |
2002 |
AC3402 |
HVETLANDA |
|
50m |
35.00 |
511 |
6 |
Lovisa Gustafsson |
2002 |
BG4402 |
ÖSA |
|
50m |
35.27 |
281 |
7 |
Alice Gustafsson |
2002 |
AB0802 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
35.51 |
402 |
8 |
Klara Alte |
2002 |
AX1602 |
SKK |
|
25m |
36.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
365 |
1 |
Sofia Westerberg |
2002 |
AP9402 |
NKK |
|
25m |
34.82 |
369 |
2 |
Lovisa Öhrn |
2002 |
AJ8802 |
NKK |
|
25m |
34.42 |
394 |
3 |
Molly Bengtsson |
2001 |
BL5401 |
SKENE SIM |
|
25m |
34.39 |
61 |
4 |
Matilda Mild |
2001 |
AK1401 |
ANDERSTORP |
|
25m |
34.14 |
138 |
5 |
Paula Jungåker |
2001 |
AS7801 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
34.19 |
550 |
6 |
Felicia Lindahl |
2001 |
AG3801 |
SOLSTA |
|
25m |
34.42 |
552 |
7 |
Ellen Eriksson |
2001 |
BP7201 |
HK SIM |
|
25m |
34.63 |
122 |
8 |
Emmie Davis |
2002 |
AK7202 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
34.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
118 |
1 |
Matilda Brink |
2001 |
AJ2401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
33.87 |
479 |
2 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
33.57 |
461 |
3 |
Thea Ekström |
2001 |
AW5801 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
33.30 |
570 |
4 |
Saga Bäckström |
2002 |
AD9202 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
33.20 |
345 |
5 |
Hanna Lagher |
2002 |
AP8402 |
NKK |
|
25m |
33.29 |
140 |
6 |
Tilda Lindström |
2002 |
AC0602 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
33.49 |
79 |
7 |
Alma Johansson |
2001 |
BE9401 |
ELFSBORG |
|
50m |
33.80 |
48 |
8 |
Andrea Rossi |
2001 |
|
Fauske SK |
|
50m |
34.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
212 |
1 |
Hanna Bylehn |
2002 |
BE9802 |
LASS |
|
25m |
33.18 |
224 |
2 |
Tuva Holmertz |
2001 |
AU0601 |
LASS |
|
25m |
33.15 |
228 |
3 |
Felicia Järvikari |
2002 |
AH9802 |
LASS |
|
25m |
33.12 |
293 |
4 |
Lisa Rydelius |
2001 |
AF8401 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
32.99 |
531 |
5 |
Josefine Åhlund |
2002 |
AU5802 |
ÖSA |
|
25m |
33.03 |
364 |
6 |
Ida Ullstrand |
2001 |
BG8601 |
NKK |
|
25m |
33.13 |
347 |
7 |
Ella Lindroth |
2001 |
AE1201 |
NKK |
|
50m |
33.17 |
487 |
8 |
Karolin Holmberg |
2001 |
AG5201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
33.19 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
267 |
1 |
Lena Årebo |
2002 |
AJ1202 |
LASS |
|
25m |
32.92 |
91 |
2 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
BE4601 |
ELFSBORG |
|
50m |
32.73 |
404 |
3 |
Malin Andreé |
2001 |
AN4201 |
SKK |
|
25m |
32.64 |
390 |
4 |
Ida Lindblom |
2001 |
BJ8201 |
SALA SS |
|
50m |
32.55 |
139 |
5 |
Fanny Klasson |
2001 |
AJ4401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
32.56 |
556 |
6 |
Jennie Lundgren |
2001 |
AG2401 |
HK SIM |
|
25m |
32.69 |
17 |
7 |
Kaja Godaker-Furre |
2001 |
|
Sandefjord |
|
25m |
32.83 |
319 |
8 |
Elsa Jörstam |
2001 |
AR4601 |
MASS |
|
50m |
32.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
245 |
1 |
Sandra Mokhtari |
2001 |
AR7801 |
LASS |
|
25m |
32.12 |
554 |
2 |
Elsa Jansson |
2002 |
AB7202 |
HK SIM |
|
25m |
32.07 |
261 |
3 |
Erika Tudegård |
2001 |
AR8801 |
LASS |
|
25m |
31.86 |
152 |
4 |
Nadija Sabic |
2002 |
AI7802 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
31.69 |
486 |
5 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
31.70 |
460 |
6 |
Felicia Claesén |
2001 |
BO4201 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
31.95 |
66 |
7 |
Tove Apelqvist |
2002 |
AO6802 |
ELFSBORG |
|
25m |
32.11 |
496 |
8 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
32.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
115 |
1 |
Agnes Arberg |
2001 |
AF6201 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
31.63 |
278 |
2 |
Elin Carlsson |
2001 |
AV0201 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
31.44 |
260 |
3 |
Alice Thörnros |
2001 |
AT8601 |
LASS |
|
25m |
31.38 |
312 |
4 |
Amanda Alvekrans |
2001 |
AI7401 |
MASS |
|
25m |
31.35 |
489 |
5 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
31.38 |
148 |
6 |
Emilia Prior |
2001 |
AA9801 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
31.42 |
220 |
7 |
Elin Gunnarsson |
2002 |
AJ6802 |
LASS |
|
25m |
31.48 |
142 |
8 |
Thyra Melander |
2001 |
AJ7401 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
31.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
200 |
1 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
KÖPINGS SS |
|
50m |
31.28 |
424 |
2 |
Elsa Nordström |
2001 |
AV9401 |
SKK |
|
25m |
31.14 |
499 |
3 |
Emelie Ångström |
2001 |
AN8201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
30.97 |
62 |
4 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
AI1401 |
BÅLSTA SK |
|
50m |
30.59 |
283 |
5 |
Moa Holmström |
2001 |
AD0201 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
30.82 |
508 |
6 |
Emma Cullberg |
2002 |
BA8202 |
ÖSA |
|
50m |
31.09 |
421 |
7 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
SKK |
|
25m |
31.18 |
576 |
8 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
31.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
572 |
1 |
Maja Eriksson |
2002 |
AM6602 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
30.33 |
409 |
2 |
Amanda Eriksson |
2001 |
AH9801 |
SKK |
|
25m |
30.25 |
136 |
3 |
Wilma Johansson |
2001 |
AT7401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
29.76 |
386 |
4 |
Agnes Cato |
2001 |
AB8201 |
OSBY SS |
|
25m |
29.17 |
77 |
5 |
Linda Fredriksson |
2002 |
AA4802 |
ELFSBORG |
|
25m |
29.49 |
579 |
6 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
30.13 |
110 |
7 |
Emelie Hellgren |
2001 |
BC5601 |
FAGERSTA |
|
25m |
30.30 |
542 |
8 |
Vera Emanuelsson Fransson |
2001 |
AB7401 |
BILLINGEN |
|
25m |
30.48 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
06 juli 2014 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:04 |
|