Program för Jöns Svanbersimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 12
|
Tävling |
Jöns Svanbergsimmet |
|
Utskriftsdatum |
03 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
14:04 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 maj 2014 |
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
404 |
1 |
Noel Wallin |
2001 |
AE1301 |
UPSALA S |
|
25m |
2:11.79 |
310 |
2 |
Felix Luthman |
2004 |
AB4104 |
UMEÅ SS |
|
50m |
2:03.03 |
406 |
3 |
Karl Werner |
2001 |
AV1901 |
UPSALA S |
|
25m |
1:54.50 |
483 |
4 |
Eric Malmquist |
2003 |
AC1703 |
SSK |
|
25m |
1:42.53 |
430 |
5 |
Oliver Höglund |
2003 |
AC8103 |
WISBY SS |
|
25m |
1:48.87 |
403 |
6 |
Max Wallin |
2001 |
AE0301 |
UPSALA S |
|
25m |
1:55.52 |
429 |
7 |
Anton Höglund |
2004 |
AG7704 |
WISBY SS |
|
25m |
2:05.76 |
177 |
8 |
Loke Rönnholm |
2001 |
AW8301 |
SALA SS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
87 |
1 |
Joel Nordström |
2001 |
AR8701 |
GIMO SS |
|
25m |
1:40.18 |
169 |
2 |
Felix Stocker |
2002 |
AN9302 |
OXELÖSUND |
|
25m |
1:31.61 |
385 |
3 |
Edwin Nystrand |
2002 |
AE8902 |
UPSALA S |
|
25m |
1:30.96 |
370 |
4 |
Joel Larsson |
2001 |
AP9301 |
UPSALA S |
|
25m |
1:29.20 |
420 |
5 |
Anton Appelqvist |
2001 |
AL7301 |
WISBY SS |
|
25m |
1:29.42 |
396 |
6 |
Hugo Sörby |
2001 |
AF2901 |
UPSALA S |
|
25m |
1:31.35 |
345 |
7 |
Jonatan Fischer |
2001 |
AM1301 |
UPSALA S |
|
25m |
1:36.08 |
410 |
8 |
Axel Wohlin |
2001 |
AK2501 |
UPSALA S |
|
25m |
1:40.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
149 |
1 |
Filip Borgström |
2001 |
AK5101 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:23.41 |
146 |
2 |
Robin Björklund |
2002 |
AA9502 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:22.53 |
481 |
3 |
Jakob Idesten |
1999 |
AI6399 |
SSK |
|
25m |
1:15.56 |
131 |
4 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
AL0399 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:13.31 |
439 |
5 |
Andreas Bergfeldt |
1999 |
AK7599 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:14.87 |
256 |
6 |
David Erovic |
2001 |
AE9701 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:18.31 |
389 |
7 |
Philip Rosvall |
2001 |
AP2501 |
UPSALA S |
|
50m |
1:22.97 |
142 |
8 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
25m |
1:23.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
23 |
1 |
Jacob Pedersen |
2000 |
AE9500 |
SK ENA |
|
25m |
1:11.26 |
74 |
2 |
David Hambraeus |
1999 |
AL0799 |
FALUN |
|
25m |
1:10.01 |
128 |
3 |
Henrik Bransell |
1999 |
AG2599 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:09.79 |
241 |
4 |
Love Starrin |
2001 |
AK9101 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:09.61 |
455 |
5 |
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:09.70 |
436 |
6 |
Gustav Thuresson |
1997 |
AG6597 |
WISBY SS |
|
25m |
1:09.94 |
466 |
7 |
Pontus Pettersson |
2000 |
AR5900 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:10.75 |
378 |
8 |
Oskar Menkhaus |
1999 |
AX2199 |
UPSALA S |
|
25m |
1:11.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
145 |
1 |
Johan Björklund |
1999 |
AE7199 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:08.62 |
160 |
2 |
Martin Magnusson |
1995 |
AG6795 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:08.46 |
450 |
3 |
Henrik Postlind |
1998 |
AO2998 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:08.31 |
37 |
4 |
Marko Biscevic |
1998 |
AM7398 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:07.54 |
452 |
5 |
Max Sundberg-Sjölin |
1999 |
AS5399 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:08.20 |
140 |
6 |
Lukas Hill |
1999 |
AH6999 |
SS MORA |
|
25m |
1:08.32 |
163 |
7 |
Tobias Westholm |
1996 |
AA1196 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:08.50 |
472 |
8 |
Dennis Tillquist |
1999 |
AP5999 |
HK SIM |
|
25m |
1:09.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
22 |
1 |
Jonathan Mastrangeli |
1999 |
AP3599 |
SK ENA |
|
25m |
1:06.93 |
496 |
2 |
Jonas Fellman |
1999 |
99B052 |
IFÅ |
|
25m |
1:06.41 |
273 |
3 |
Rasmus Rantanen |
1997 |
AI7397 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:05.92 |
29 |
4 |
Johannes Ålander |
1995 |
AC7995 |
SK ENA |
|
25m |
1:04.78 |
21 |
5 |
Sean Johansson |
1997 |
AO1197 |
SK ENA |
|
25m |
1:04.98 |
179 |
6 |
Erik Forsström |
1999 |
AO9399 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:06.22 |
38 |
7 |
Stefan Biscevic |
1998 |
AM8398 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:06.75 |
39 |
8 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:07.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
144 |
1 |
Erik Björklund |
1998 |
AA2598 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:04.42 |
324 |
2 |
John Bankefors |
1996 |
AU9996 |
UPSALA S |
|
25m |
1:03.93 |
223 |
3 |
Emil Dahlberg |
1997 |
AC6997 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:03.32 |
397 |
4 |
Edmon Torosyan |
1997 |
AY4997 |
UPSALA S |
|
25m |
1:02.77 |
40 |
5 |
Axel Brorsson |
1996 |
AX9396 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:02.86 |
188 |
6 |
Andre Filipsson |
1999 |
AA9799 |
SKURU IK |
|
25m |
1:03.40 |
274 |
7 |
Björn Seeliger |
2000 |
AB0101 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:03.96 |
193 |
8 |
Christopher Johnsson |
1998 |
AG2198 |
SKURU IK |
|
25m |
1:04.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
300 |
1 |
Olle Sköld |
1999 |
AK4599 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:02.12 |
189 |
2 |
Tim Filipsson |
1996 |
AH9196 |
SKURU IK |
|
25m |
1:02.01 |
121 |
3 |
Joel Westerlind |
1996 |
AD2796 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:00.89 |
449 |
4 |
Michail Papantoniou |
1997 |
AX7397 |
VÄSBY SS |
|
25m |
56.30 |
251 |
5 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:00.74 |
283 |
6 |
Axel Ydenius |
1997 |
AD3997 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:01.31 |
462 |
7 |
Niklas Block |
1995 |
AB3395 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:02.01 |
265 |
8 |
Alexander Kesenci |
1995 |
AK7195 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:02.40 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
03 maj 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
14:04 |
|