Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Nordea Sigma Birkerød Årg.cup |
|
Udskriftsdato |
06 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
19:41 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2014 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
192 |
1 |
Mathilde Boesgaard Weber |
2004 |
0494AE |
HERLEV |
|
25m |
1:12.24 |
190 |
2 |
Sofie Sønderby Persson |
2003 |
0332AQ |
HERLEV |
|
25m |
1:05.71 |
203 |
3 |
Emilie Sofie Astrup |
2003 |
0378AR |
SØLLERØD |
|
25m |
1:04.50 |
169 |
4 |
Karen Bøg |
2003 |
|
HERLEV |
|
25m |
1:05.03 |
162 |
5 |
Björk N. Andersen |
2006 |
|
HERLEV |
|
25m |
1:10.03 |
191 |
6 |
Josephine Thomsen |
2005 |
|
HERLEV |
|
25m |
1:25.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
360 |
1 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
25m |
58.01 |
189 |
2 |
Ida Oest |
2003 |
|
HERLEV |
|
25m |
57.51 |
161 |
3 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
25m |
56.23 |
196 |
4 |
Cathrine Ørneborg |
2005 |
0558AC |
HERLEV |
|
25m |
57.49 |
333 |
5 |
Karla Marie Fæster |
2004 |
0446AG |
BIRKERØD |
|
25m |
57.62 |
250 |
6 |
Asta Rygaard |
2003 |
0312AK |
ALLERØD |
|
25m |
59.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Mia Witt |
2002 |
0206AO |
VEST |
|
25m |
53.65 |
321 |
2 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
52.50 |
343 |
3 |
Betty Marie Jensen |
2004 |
0468AF |
BIRKERØD |
|
25m |
51.73 |
346 |
4 |
Esmeralda Johansen |
2004 |
0482AB |
BIRKERØD |
|
25m |
52.38 |
204 |
5 |
Pauline Drucker |
2004 |
0474AG |
SØLLERØD |
|
25m |
53.20 |
361 |
6 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
54.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
326 |
1 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
48.74 |
101 |
2 |
Sasia Lundhus |
2002 |
0216AO |
VEST |
|
25m |
48.09 |
353 |
3 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
25m |
47.38 |
216 |
4 |
Frederikke Petri |
2001 |
0168AH |
SØLLERØD |
|
25m |
47.41 |
180 |
5 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
48.64 |
364 |
6 |
Mathilde Ramlow |
2004 |
0478AE |
BIRKERØD |
|
25m |
51.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
197 |
1 |
Inge-Marie Ørneborg |
2003 |
0348AK |
HERLEV |
|
25m |
46.30 |
178 |
2 |
Helene Jensen |
2003 |
0394AE |
HERLEV |
|
25m |
45.79 |
208 |
3 |
Cecilia Høgenhaug |
2001 |
0134AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
42.60 |
253 |
4 |
Amalie Sindahl |
2002 |
0298AG |
ALLERØD |
|
25m |
45.65 |
173 |
5 |
Emma Hald |
2001 |
0172AM |
HERLEV |
|
25m |
46.14 |
282 |
6 |
Silje Thramkrongart |
2001 |
0172AL |
ALLERØD |
|
25m |
46.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Andrea Jess Hansen |
2001 |
0196AK |
GENTOFTE |
|
25m |
41.96 |
281 |
2 |
Camilla Taylor |
2000 |
0082AA |
ALLERØD |
|
25m |
37.37 |
77 |
3 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
34.58 |
167 |
4 |
Maja Egebjerg Brast |
2002 |
0206AF |
HERLEV |
|
25m |
36.37 |
140 |
5 |
Sif Nikoline Madsen |
2001 |
0122AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
38.93 |
134 |
6 |
Molly Ibsen |
2003 |
0372AG |
GENTOFTE |
|
25m |
42.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Emilie Stilling Sørensen |
2000 |
0028AB |
VEST |
|
25m |
41.06 |
141 |
2 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
25m |
37.24 |
105 |
3 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
25m |
32.58 |
335 |
4 |
Clara Gjerløv |
2002 |
0224AF |
BIRKERØD |
|
25m |
36.00 |
132 |
5 |
Rebecca Hansen |
2000 |
0004AO |
GENTOFTE |
|
25m |
38.02 |
97 |
6 |
Amalie K. Jacobsen |
2000 |
0062AO |
VEST |
|
25m |
42.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
40.07 |
232 |
2 |
Mille Graasbøll |
2002 |
0234AB |
ALLERØD |
|
25m |
37.00 |
332 |
3 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
25m |
31.69 |
215 |
4 |
Sif Bjørk Pedersen |
2000 |
0052AV |
SØLLERØD |
|
25m |
35.09 |
277 |
5 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
25m |
37.62 |
82 |
6 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
0278AD |
LYNGBY |
|
25m |
42.14 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
06 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
19:41 |
|