Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Nordea Sigma Birkerød Årg.cup |
|
Udskriftsdato |
06 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
19:41 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2014 |
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
185 |
2 |
Alfred Mikkelsen |
2004 |
|
HERLEV |
|
25m |
1:11.03 |
186 |
3 |
Altin Misimi |
2002 |
|
HERLEV |
|
25m |
1:05.03 |
214 |
4 |
Ludvig Montag |
2003 |
0357AI |
SØLLERØD |
|
25m |
1:08.14 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
387 |
2 |
Thomas Høgenhaug |
2003 |
0391AG |
SØLLERØD |
|
25m |
56.08 |
371 |
3 |
Rasmus Spragge |
2004 |
0437AC |
BIRKERØD |
|
25m |
52.36 |
170 |
4 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
|
HERLEV |
|
25m |
54.93 |
315 |
5 |
Jonas Riff Alexandersen |
2005 |
0559AA |
BIRKERØD |
|
25m |
56.50 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Peter Holm |
2003 |
0393AF |
HERLEV |
|
25m |
50.39 |
205 |
2 |
Baldur Freyr Finnsson |
2002 |
|
SØLLERØD |
|
25m |
50.00 |
207 |
3 |
Oliver Grunnet |
2002 |
0201AM |
SØLLERØD |
|
25m |
49.63 |
394 |
4 |
Oscar Jensen |
2003 |
0317AE |
BIRKERØD |
|
25m |
49.76 |
201 |
5 |
Max Albrecten |
2003 |
0333AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
50.00 |
187 |
6 |
Kristian Moffett |
2003 |
0339AA |
HERLEV |
|
25m |
50.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
1 |
Adar Benli |
2001 |
|
HERLEV |
|
25m |
46.03 |
98 |
2 |
Lucas Jensen |
2001 |
0183AM |
VEST |
|
25m |
45.07 |
317 |
3 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
25m |
44.30 |
377 |
4 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
25m |
44.64 |
93 |
5 |
Tobias Davidsen |
2003 |
0329AD |
VEST |
|
25m |
45.07 |
91 |
6 |
Mads Emil B. Carstensen |
2001 |
0143AO |
VEST |
|
25m |
48.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Philip Hansen |
2001 |
0143AM |
HERLEV |
|
25m |
43.75 |
138 |
2 |
Carl Martin Lundin |
2001 |
0123AE |
GENTOFTE |
|
25m |
43.22 |
110 |
3 |
Sebastian Sonne-Schmidt |
2003 |
0387AB |
VEST |
|
25m |
42.64 |
172 |
4 |
Peter Eskjær-Køppen |
2002 |
0203AD |
HERLEV |
|
25m |
42.86 |
67 |
5 |
Lucas Dybendal Maack |
1999 |
9923AJ |
LYNGBY |
|
25m |
43.52 |
78 |
6 |
Alfred Steensen |
2001 |
0117AK |
LYNGBY |
|
25m |
44.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Christian Skinhøj |
2001 |
0165AG |
GENTOFTE |
|
25m |
42.23 |
322 |
2 |
Christian Boutrup |
2003 |
0337AA |
BIRKERØD |
|
25m |
42.00 |
154 |
3 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
25m |
41.24 |
56 |
4 |
Albert Frydensberg |
2001 |
0133AH |
LYNGBY |
|
25m |
41.45 |
233 |
5 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
25m |
42.00 |
89 |
6 |
Frederik Borg |
2000 |
0035AM |
VEST |
|
25m |
42.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
330 |
1 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
25m |
40.32 |
370 |
2 |
Victor Arendt Skytte |
2002 |
0255AF |
BIRKERØD |
|
25m |
40.04 |
124 |
3 |
August Becktor |
2001 |
0159AE |
GENTOFTE |
|
25m |
38.85 |
150 |
4 |
Valdemar Taul |
2001 |
0105AH |
GENTOFTE |
|
25m |
39.63 |
133 |
5 |
William Hellmann |
2000 |
0075AL |
GENTOFTE |
|
25m |
40.12 |
365 |
6 |
Christoffer Rekling |
2003 |
0363AE |
BIRKERØD |
|
25m |
40.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
Simon Ajken Hansen |
1999 |
9905AK |
LYNGBY |
|
25m |
36.62 |
152 |
2 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
25m |
34.63 |
331 |
3 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
25m |
32.26 |
113 |
4 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
25m |
33.98 |
59 |
5 |
David Ajken Hansen |
1999 |
9917AJ |
LYNGBY |
|
25m |
35.41 |
342 |
6 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
25m |
38.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Christopher Toftel Larsen |
2000 |
0035AR |
LYNGBY |
|
25m |
36.04 |
210 |
2 |
Asger Hugo Juul |
2003 |
0339AB |
SØLLERØD |
|
25m |
34.35 |
153 |
3 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
31.49 |
136 |
4 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
25m |
33.46 |
183 |
5 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
25m |
35.25 |
139 |
6 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
38.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
47 |
1 |
Mads Møller Bjørnskov |
2001 |
0173AH |
LYNGBY |
|
25m |
35.69 |
148 |
2 |
Jakob Sixten Soja |
1999 |
9943AA |
GENTOFTE |
|
25m |
34.25 |
88 |
3 |
Kenneth Abcell |
1998 |
9817AE |
VEST |
|
25m |
30.44 |
64 |
4 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
25m |
32.59 |
114 |
5 |
Martin W. Wifstrand |
1998 |
9883AH |
VEST |
|
25m |
34.77 |
130 |
6 |
Walther Hagemann |
1999 |
9907AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
36.94 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
06 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
19:41 |
|