Ohjelma Danske Ã…rgangsmesterskaber Grp. 1
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
Danske Årgang grp 1 |
|
Udskriftsdato |
28 juni 2014 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 juni 2014 |
|
|
|
|
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende (10) |
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
340 |
3 |
Jakob Petersen |
1999 |
9941AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
29.35 |
412 |
4 |
Simon Ajken Hansen |
1999 |
9905AK |
LYNGBY |
|
50m |
29.15 |
44 |
5 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
9855AK |
AALBORG |
|
50m |
29.33 |
613 |
6 |
Andreas Norup |
1999 |
9927AP |
VAT CPH-MK |
|
50m |
30.50 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
469 |
1 |
Martin Szokody |
1999 |
9915AN |
RINGSTED |
|
50m |
28.80 |
310 |
2 |
Nicolai Vad Kruse |
1999 |
9907AE |
HORSENS |
|
50m |
28.30 |
547 |
3 |
Jacob Friland |
1999 |
9985AB |
TRITON B |
|
50m |
27.95 |
48 |
4 |
Lars Lyhne |
1999 |
9909AI |
AALBORG |
|
50m |
27.68 |
122 |
5 |
Frederik Marcussen |
1999 |
9955AG |
BSK08 |
|
50m |
27.75 |
432 |
6 |
Ludvig Lind |
1998 |
9801AC |
NORD |
|
50m |
28.06 |
112 |
7 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
50m |
28.71 |
480 |
8 |
Phillip Riis |
1998 |
9825AN |
ROSKILDE |
|
50m |
28.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
347 |
1 |
David Yousefi Jensen |
1999 |
9985AG |
HØRSHOLM |
|
50m |
27.61 |
92 |
2 |
August Stamp Kirkeby |
1999 |
9929AM |
AGF |
|
50m |
27.48 |
278 |
3 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
9975AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
27.47 |
668 |
4 |
Thomas Christiansen |
1999 |
9957AO |
HSK |
|
50m |
27.47 |
443 |
5 |
Alexander Jensen |
1999 |
9955AO |
ODDER |
|
50m |
27.47 |
638 |
6 |
Casper Davidsen |
1999 |
9979AA |
VEST |
|
50m |
27.48 |
644 |
7 |
Mathias Wilquin |
1998 |
9873AH |
VEST |
|
50m |
27.59 |
99 |
8 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
50m |
27.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
653 |
1 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
VILDBJERG |
|
50m |
27.41 |
287 |
2 |
Daniel Starup Falck |
1999 |
9941AN |
FR.SUND |
|
50m |
27.28 |
263 |
3 |
Anders Uhre Guldfeldt |
1999 |
9901AJ |
HILLERØD |
|
50m |
27.27 |
442 |
4 |
Nikolaj Isdahl |
1999 |
9957AF |
ODDER |
|
50m |
27.10 |
325 |
5 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
9997AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
27.23 |
388 |
6 |
Lukas Storm |
1999 |
9977AA |
KVIK |
|
50m |
27.28 |
514 |
7 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
50m |
27.38 |
462 |
8 |
Lauritz Bech |
1998 |
9839AD |
RINGE |
|
50m |
27.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
667 |
1 |
Magnus Stender Berg |
1999 |
9939AF |
HSK |
|
50m |
27.07 |
231 |
2 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
9971AL |
HELSINGØR |
|
50m |
27.05 |
411 |
3 |
Carl Fabiansen |
1999 |
9937AJ |
LYNGBY |
|
50m |
26.94 |
134 |
4 |
Christian Kaul |
1998 |
9859AI |
ESBJERG |
|
50m |
26.91 |
290 |
5 |
Johan Wentorf |
1999 |
9939AH |
FR.SUND |
|
50m |
26.93 |
284 |
6 |
Emil Toft |
1998 |
9807AI |
HOLBÆK |
|
50m |
26.98 |
495 |
7 |
Oliver Sintayehu Jensen |
1998 |
9805AT |
SLAGELSE |
|
50m |
27.05 |
314 |
8 |
Sander Schmidt |
1999 |
9949AD |
HORSENS |
|
50m |
27.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
606 |
1 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
STT |
|
50m |
26.60 |
242 |
2 |
Jakob Deleuran |
1998 |
9895AI |
HERLUFSHOL |
|
50m |
26.57 |
138 |
3 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
ESBJERG |
|
50m |
26.50 |
672 |
4 |
Jonas Rohwedder |
1998 |
9849AO |
HSK |
|
50m |
26.44 |
129 |
5 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
50m |
26.50 |
101 |
6 |
Mads Keis Jepsen |
1998 |
9819AA |
ALLERØD |
|
50m |
26.57 |
143 |
7 |
Thomas Bech |
1998 |
9857AM |
FARUM |
|
50m |
26.58 |
202 |
8 |
Jacob Funch Jørgensen |
1999 |
9951AG |
TUNE |
|
50m |
26.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
605 |
1 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
9961AF |
STT |
|
50m |
26.41 |
341 |
2 |
Marcus Rappenborg |
1999 |
9959AP |
HVIDOVRE |
|
50m |
26.34 |
269 |
3 |
Andreas Noer Sejrskild |
1998 |
9871AK |
HILLERØD |
|
50m |
26.26 |
465 |
4 |
August Korsgaard |
1999 |
9981AP |
RINGE |
|
50m |
26.22 |
60 |
5 |
Søren Villumsen |
1998 |
9881AT |
AALBORG |
|
50m |
26.24 |
488 |
6 |
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
9951AN |
SILKEBORG |
|
50m |
26.27 |
228 |
7 |
Bertil Binau-Uldal |
1998 |
9889AK |
HELSINGØR |
|
50m |
26.35 |
506 |
8 |
Jakob Knoblauch |
1999 |
9991AE |
SVENDBORG |
|
50m |
26.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
463 |
1 |
Oliver Broholm |
1999 |
9987AD |
RINGE |
|
50m |
26.04 |
608 |
2 |
Marcus Dan Hansen |
1999 |
9965AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
25.81 |
245 |
3 |
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
HERNING |
|
50m |
25.55 |
361 |
4 |
Mathias Rysgaard |
1998 |
9833AA |
KALUNDBORG |
|
50m |
24.89 |
194 |
5 |
Anton Olsen |
1998 |
9871AE |
GLADSAXE |
|
50m |
25.37 |
402 |
6 |
Mathias Nielsen |
1999 |
9905AH |
KØGE |
|
50m |
25.65 |
327 |
7 |
Giano Grillo |
1998 |
9827AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
25.87 |
426 |
8 |
Jonas B. Jørgensen |
1998 |
9823AM |
LYSENG |
|
50m |
26.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Thomas Thingstrup Mehlsen |
1999 |
9949AK |
HERNING |
|
50m |
26.03 |
147 |
2 |
Sebastian Langhorn |
1998 |
9801AA |
FARUM |
|
50m |
25.78 |
46 |
3 |
Andreas Kikkenborg |
1999 |
9949AL |
AALBORG |
|
50m |
25.54 |
145 |
4 |
Philip Greve |
1998 |
9839AK |
FARUM |
|
50m |
24.84 |
117 |
5 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
50m |
25.15 |
196 |
6 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
GLADSAXE |
|
50m |
25.63 |
184 |
7 |
Asbjørn Lau Everland |
1999 |
9983AD |
GLADSAXE |
|
50m |
25.83 |
458 |
8 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
9973AK |
OPNØR |
|
50m |
26.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Johannes Kjærgaard |
1998 |
9813AR |
AGF |
|
50m |
25.98 |
135 |
2 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
ESBJERG |
|
50m |
25.66 |
410 |
3 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
50m |
25.54 |
88 |
4 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
9807AC |
AGF |
|
50m |
24.53 |
607 |
5 |
Johan Bragason |
1999 |
9959AB |
VI39 |
|
50m |
25.06 |
501 |
6 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
9917AA |
STRUER |
|
50m |
25.55 |
126 |
7 |
Casper Eickhardt |
1999 |
9921AJ |
ESBJERG |
|
50m |
25.82 |
383 |
8 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
9821AG |
KVIK |
|
50m |
26.08 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
28 juni 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:10 |
|