Program for Vestdanske Langbanemesterskaber
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Vestdanske Langbane 2014 |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2014 |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (8) |
Sponsor: Pågen |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
Heat 1 (8) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
255 |
3 |
Emilie Neelum Ludvigsen |
1999 |
9994AY |
TRITON V |
|
50m |
1:18.85 |
388 |
4 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
50m |
1:16.94 |
160 |
5 |
Annabell Skytt Kristensen |
1999 |
9926AP |
KOLDING |
|
50m |
1:17.89 |
249 |
6 |
Mikala Mai Halbirk |
1998 |
9858AX |
TRITON V |
|
50m |
1:20.11 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Mette Høgild Svane |
2000 |
0002AF |
HERNING |
|
50m |
1:16.63 |
214 |
2 |
Caroline Christensen |
1999 |
9962AR |
SMUT |
|
50m |
1:16.58 |
274 |
3 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
50m |
1:16.19 |
101 |
4 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HERNING |
|
50m |
1:15.68 |
344 |
5 |
Freya R. Andersen |
2000 |
0088AK |
VILDBJERG |
|
50m |
1:15.75 |
247 |
6 |
Johanne A. Christiansen |
2000 |
0074AO |
TRITON V |
|
50m |
1:16.33 |
179 |
7 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
1:16.59 |
193 |
8 |
Emma Hansen |
1999 |
9986AJ |
OSK |
|
50m |
1:16.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
90 |
1 |
Trine Guldberg |
1999 |
9946AD |
HERNING |
|
50m |
1:15.31 |
107 |
2 |
Anna Bonde |
1999 |
9906AC |
HOBRO |
|
50m |
1:15.25 |
2 |
3 |
Nicoline Ahrentsen |
2000 |
0016AA |
RINGE |
|
50m |
1:14.75 |
199 |
4 |
Laura Blendstrup |
1999 |
9922AG |
NEPTUN |
|
50m |
1:13.73 |
387 |
5 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
0062AN |
AALBORG |
|
50m |
1:14.58 |
39 |
6 |
Katrine Lund Hansen |
1999 |
9918AV |
AGF |
|
50m |
1:15.17 |
128 |
7 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
50m |
1:15.27 |
206 |
8 |
Nanna Kibsgaard Madsen |
2000 |
0026AA |
STRUER |
|
50m |
1:15.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
375 |
1 |
Caroline Hauritz Jensen |
1999 |
9976AV |
AALBORG |
|
50m |
1:13.48 |
5 |
2 |
Anna Hertzog |
1999 |
9966AJ |
RINGE |
|
50m |
1:13.33 |
353 |
3 |
Emma A Andersen |
2000 |
0034AH |
AALBORG |
|
50m |
1:12.61 |
114 |
4 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:12.06 |
332 |
5 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
50m |
1:12.26 |
95 |
6 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
HERNING |
|
50m |
1:13.20 |
338 |
7 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
50m |
1:13.45 |
414 |
8 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
50m |
1:13.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
6 |
1 |
Anne Sofie Jørgensen |
1998 |
9892AA |
RINGE |
|
50m |
1:11.77 |
188 |
2 |
Sofia Zachariassen |
1999 |
9988AN |
OSLF |
|
50m |
1:11.38 |
40 |
3 |
Anna Sommer Harrits |
1999 |
9948AP |
AGF |
|
50m |
1:11.19 |
4 |
4 |
Helene Grønnegaard |
1998 |
9816AG |
RINGE |
|
50m |
1:10.86 |
278 |
5 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
THISTED |
|
50m |
1:11.18 |
235 |
6 |
Anna Emilie Hansen |
1999 |
9998AI |
TEMPO |
|
50m |
1:11.35 |
251 |
7 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
TRITON V |
|
50m |
1:11.51 |
140 |
8 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
50m |
1:12.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
151 |
1 |
Stine Knudsen |
1999 |
9918AI |
KOLDING |
|
50m |
1:10.53 |
38 |
2 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
AGF |
|
50m |
1:10.14 |
104 |
3 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
50m |
1:08.19 |
113 |
4 |
Helle Dohn |
1998 |
9884AI |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:07.63 |
396 |
5 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
Berns |
|
50m |
1:08.15 |
37 |
6 |
Natascha Alexandra Green |
2000 |
0062AQ |
AGF |
|
50m |
1:08.72 |
213 |
7 |
Line Niss Bjerregaard |
1998 |
9866AG |
SMUT |
|
50m |
1:10.28 |
33 |
8 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
50m |
1:10.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
328 |
1 |
Isabella Kjeldsen |
1993 |
9346AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
1:12.37 |
175 |
2 |
Stine Johansen |
1997 |
9792AE |
NYBORG |
|
50m |
1:09.39 |
331 |
3 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
9506AA |
SILKEBORG |
|
50m |
1:08.43 |
393 |
4 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
AALBORG |
|
50m |
1:02.56 |
50 |
5 |
Amalie Østrup |
1997 |
9708AL |
AGF |
|
50m |
1:04.94 |
1 |
6 |
Andrea Aagaard |
1996 |
9663AD |
RINGE |
|
50m |
1:09.15 |
215 |
7 |
Lenette Nielsen |
1997 |
9726AE |
SMUT |
|
50m |
1:11.12 |
246 |
8 |
Agnes Astrup Christiansen |
1997 |
9746AR |
TRITON V |
|
50m |
1:14.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
291 |
1 |
Betina K. Pedersen |
1994 |
9402AC |
VIBORG |
|
50m |
1:11.74 |
185 |
2 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
OSLF |
|
50m |
1:09.17 |
370 |
3 |
Kristina K Hedegaard |
1995 |
9594AE |
AALBORG |
|
50m |
1:07.26 |
384 |
4 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
9662AF |
AALBORG |
|
50m |
58.49 |
369 |
5 |
Cecilie Hansen |
1995 |
9512AJ |
AALBORG |
|
50m |
1:03.68 |
363 |
6 |
Maja Jørgensen Bruun |
1995 |
9554AF |
AALBORG |
|
50m |
1:08.46 |
141 |
7 |
Emma Nørgaard |
1997 |
9794AF |
HORSENS |
|
50m |
1:09.98 |
220 |
8 |
Regitse Sofie Larsen |
1997 |
9778AN |
SLAGELSE |
|
50m |
1:13.01 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
01 marts 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:54 |
|