Program for Vestdanske Langbanemesterskaber
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 1, 400m Frisvømning Damer Junior |
Sponsor: Plus Pack |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 366 | Gade Jackie | 1998 | AALBORG | 9836AS | 50 m | 4:29.70 | |
2 | 43 | Kjeldsen Matilde | 1999 | AGF | 9984AV | 50 m | 4:36.93 | |
3 | 332 | Mogensen Klaudia W. | 2000 | SILKEBORG | 0008AC | 50 m | 4:37.32 | |
4 | 242 | Andersen Martha | 1999 | TRITON V | 9992AJ | 50 m | 4:37.47 | |
5 | 278 | Villesen Katrine Bukh | 2000 | THISTED | 0042AL | 50 m | 4:37.55 | |
6 | 118 | Jensen Merete Toft | 1999 | HOLSTEBRO | 9926AD | 50 m | 4:37.76 | |
7 | 104 | Sørensen Stinne | 1999 | HERNING | 9934AD | 50 m | 4:42.40 | |
8 | 272 | Lyhne Smilla | 2000 | THISTED | 0046AL | 50 m | 4:44.09 | |
9 | 192 | Drest Isabella | 1999 | OSK | 9968AO | 50 m | 4:44.15 | |
10 | 338 | Rasmussen Sofie | 1999 | S 68 | 9962AP | 50 m | 4:46.61 | |
11 | 61 | Armstrong Shanna | 1998 | ESBJERG | 9894AG | 50 m | 4:47.36 | |
12 | 390 | Schøn Lisa | 1999 | AALBORG | 9956AR | 50 m | 4:47.97 | |
13 | 330 | Larsen Julie Lundorff | 2000 | SILKEBORG | 0018AC | 50 m | 4:48.57 | |
14 | 341 | Tollerup Anne | 1998 | S 68 | 9868AL | 50 m | 4:49.26 | |
15 | 151 | Knudsen Stine | 1999 | KOLDING | 9918AI | 50 m | 4:49.75 | |
16 | 251 | Hededal Line J. V. | 2001 | TRITON V | 0186AG | 50 m | 4:51.45 | |
17 | 183 | Henriksen Anna Lund | 1998 | OSLF | 9834AI | 50 m | 4:52.25 | |
18 | 334 | Pontoppidan Nicoline | 1998 | SILKEBORG | 9876AL | 50 m | 4:52.65 | |
19 | 244 | Blaaberg Christina | 1998 | TRITON V | 9832AL | 50 m | 4:53.35 | |
20 | 109 | Bach Helena Rosendahl | 2000 | HOLSTEBRO | 0074AM | 50 m | 4:53.57 | |
21 | 86 | Asfeldt Frederikke | 1999 | HERNING | 9996AD | 50 m | 4:53.85 | |
22 | 273 | Pedersen Anne-Mette | 1998 | THISTED | 9864AX | 50 m | 4:56.19 | |
23 | 289 | Nehmdahl Lærke Harksen | 1999 | VIBORG | 9994AQ | 50 m | 4:56.39 | |
24 | 413 | Nedergaard Helene G. | 1999 | ODDER | 9956AM | 50 m | 4:58.17 | |
25 | 256 | Nielsen Ellen | 2001 | TRITON V | 0168AP | 50 m | 4:58.38 | |
26 | 353 | Andersen Emma A | 2000 | AALBORG | 0034AH | 50 m | 4:58.75 | |
27 | 31 | Brøchner Amalie Fisker | 1999 | AGF | 9918AZ | 50 m | 4:59.63 | |
28 | 208 | Snitgaard Mathilde | 2000 | STRUER | 0054AF | 50 m | 4:59.69 | |
29 | 179 | Olesen Karina Høybye | 2001 | NYBORG | 0106AA | 50 m | 4:59.87 | |
30 | 51 | Andersen Louise Bach | 2001 | BSK08 | 0164AM | 50 m | 5:01.31 | |
31 | 188 | Zachariassen Sofia | 1999 | OSLF | 9988AN | 50 m | 5:01.68 | |
32 | 321 | Ellling Helena V. | 2000 | SILKEBORG | 0078AC | 50 m | 5:03.14 | |
33 | 267 | Andersen Sarah | 1999 | THISTED | 9974AT | 50 m | 5:03.41 | |
34 | 200 | Eske Marie | 1999 | NEPTUN | 9988AF | 50 m | 5:03.46 | |
35 | 132 | Franow Michelle | 2001 | HORSENS | 0102AH | 50 m | 5:03.63 | |
36 | 143 | Rosenkilde Nicoline | 1999 | HORSENS | 9918AT | 50 m | 5:03.73 | |
37 | 317 | Bredahl Nicoline | 2000 | SILKEBORG | 0034AY | 50 m | 5:03.83 | |
38 | 171 | Bak Iben | 2001 | NYBORG | 0124AH | 50 m | 5:03.91 | |
39 | 387 | Porsmose Maria M. | 2000 | AALBORG | 0062AN | 50 m | 5:03.93 | |
40 | 247 | Christiansen Johanne A. | 2000 | TRITON V | 0074AO | 50 m | 5:04.14 | |
41 | 41 | Holst Clara | 1999 | AGF | 9956AY | 50 m | 5:05.68 | |
42 | 128 | Bek Jennifer Thorius | 2000 | HORSENS | 0012AS | 50 m | 5:06.17 | |
43 | 237 | Lønne Kristine | 2000 | TEMPO | 0016AL | 50 m | 5:06.29 | |
44 | 189 | Baraviec Cecilie | 2000 | OSK | 0016AB | 50 m | 5:07.03 | |
45 | 174 | Jensen Therese Hovgaard | 2000 | NYBORG | 0058AL | 50 m | 5:07.17 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:59 |