Program för Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
Løb 25, 200m Butterfly Herrer |
Finaler (4) |
Vejledende starttid 11:32 |
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
101 |
1 |
Marcus Rappenborg |
1999 |
9959AP |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:37.99 |
146 |
2 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
50m |
2:37.47 |
113 |
3 |
Emil Hedegaard |
1999 |
9905AA |
KVIK |
|
50m |
2:33.90 |
258 |
4 |
Daniel Sørensen |
1999 |
9901AD |
STT |
|
50m |
2:32.57 |
3 |
5 |
Kasper Jeppsson |
1999 |
9961AG |
ALLERØD |
|
50m |
2:33.67 |
173 |
6 |
Frederik Weiss |
1999 |
9913AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:34.78 |
64 |
7 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
9901AH |
VEST |
|
50m |
2:37.98 |
317 |
8 |
Mads Rishøj |
1999 |
9943AN |
TRITON B |
|
50m |
2:44.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Lukas Storm |
1999 |
9977AA |
KVIK |
|
50m |
2:29.87 |
318 |
2 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
TRITON B |
|
50m |
2:28.75 |
145 |
3 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
50m |
2:28.42 |
314 |
4 |
Marius Møldrup |
1999 |
9977AI |
TRITON B |
|
50m |
2:27.81 |
131 |
5 |
Felix Burmester |
1999 |
9913AC |
HELSINGØR |
|
50m |
2:28.11 |
1 |
6 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:28.75 |
249 |
7 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
VI39 |
|
50m |
2:29.41 |
2 |
8 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:30.09 |
|
|
Heat 3 (4) (Årg. 1999-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
127 |
1 |
Thor Hvid Ulrich |
1999 |
9919AE |
KVIK |
|
50m |
2:25.06 |
181 |
2 |
Jonas Hyllested |
1999 |
9955AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:24.59 |
243 |
3 |
Marcus Dan Hansen |
1999 |
9965AB |
VAT CPH/MK |
|
50m |
2:19.55 |
220 |
4 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
50m |
2:07.87 |
150 |
5 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
50m |
2:14.81 |
43 |
6 |
Frederik Lundgaard |
1999 |
9965AE |
FR.SUND |
|
50m |
2:21.83 |
46 |
7 |
Johan Wentorf |
1999 |
9939AH |
FR.SUND |
|
50m |
2:24.90 |
91 |
8 |
Magnus Vinjebo |
1999 |
9963AG |
ROSKILDE |
|
50m |
2:27.73 |
|
|
Heat 4 (4) (Årg. 1998-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Thomas Engdal |
1998 |
9849AQ |
HILLERØD |
|
50m |
2:27.68 |
151 |
2 |
Bjørn Hansen |
1998 |
9859AN |
RINGSTED |
|
50m |
2:23.94 |
110 |
3 |
Frederik Galving |
1998 |
9897AC |
KVIK |
|
50m |
2:13.88 |
313 |
4 |
Johan Müller |
1998 |
9879AA |
TRITON B |
|
50m |
2:08.19 |
189 |
5 |
Anton Olsen |
1998 |
9871AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:10.60 |
112 |
6 |
Mikkel Fogelberg Handberg |
1998 |
9813AG |
KVIK |
|
50m |
2:23.34 |
116 |
7 |
Mads Midtbøll |
1998 |
9841AP |
KVIK |
|
50m |
2:27.44 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
25 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:37 |
|