Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 247 | Bragason Johan | 1999 | VI39 | 9959AB | 50 m | 2:12.90 | |
2 | 214 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 2:13.74 | |
3 | 110 | Galving Frederik | 1998 | KVIK | 9897AC | 50 m | 2:14.15 | |
4 | 184 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:16.25 | |
5 | 151 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 2:16.52 | |
6 | 313 | Müller Johan | 1998 | TRITON B | 9879AA | 50 m | 2:17.39 | |
7 | 133 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | HELSINGØR | 9971AL | 50 m | 2:18.55 | |
8 | 306 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 2:18.57 | |
9 | 4 | Jepsen Mads Keis | 1998 | ALLERØD | 9819AA | 50 m | 2:19.05 | |
10 | 105 | Andersen Mads | 1998 | KVIK | 9875AP | 50 m | 2:20.78 | |
11 | 167 | Møller Frederik O. | 1999 | GENTOFTE | 9935AC | 50 m | 2:21.16 | |
12 | 223 | Gram-Lange Jonas | 1999 | SK-SYD | 9971AD | 50 m | 2:21.21 | |
13 | 119 | Pedersen Jon Riedel | 1998 | KVIK | 9821AG | 50 m | 2:21.33 | |
14 | 112 | Handberg Mikkel Fogelberg | 1998 | KVIK | 9813AG | 50 m | 2:23.75 | |
15 | 292 | Jørgensen Jacob Funch | 1999 | TUNE | 9951AG | 50 m | 2:24.03 | |
16 | 240 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 2:24.90 | |
17 | 254 | Immerkjær Mathias | 1999 | STT | 9961AF | 50 m | 2:25.23 | |
18 | 174 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 2:25.29 | |
19 | 241 | Vestergaard Andreas | 1999 | HOVEDSTAD | 9997AG | 50 m | 2:25.99 | |
20 | 318 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 2:26.34 | |
21 | 243 | Hansen Marcus Dan | 1999 | VAT CPH/MK | 9965AB | 50 m | 2:26.36 | |
22 | 162 | Lundgaard Victor Emil | 1998 | GENTOFTE | 9847AE | 50 m | 2:27.46 | |
23 | 251 | Hougaard Nikolai | 1999 | STT | 9967AF | 50 m | 2:27.85 | |
24 | 125 | Svendsen Simon Krøyer | 1999 | KVIK | 9961AA | 50 m | 2:28.03 | |
25 | 194 | Bøjsen Markus | 1999 | HOLBÆK | 9987AE | 50 m | 2:28.14 | |
26 | 62 | Abcell Kenneth | 1998 | VEST | 9817AE | 50 m | 2:28.55 | |
27 | 202 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 2:29.56 | |
28 | 197 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 2:30.36 | |
29 | 83 | Biørrith Daniel C. | 1999 | ROSKILDE | 9945AI | 50 m | 2:31.17 | |
30 | 64 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 50 m | 2:31.25 | |
31 | 101 | Rappenborg Marcus | 1999 | HVIDOVRE | 9959AP | 50 m | 2:31.99 | |
32 | 221 | Sieben Lukas | 1999 | LYNGBY | 9999AF | 50 m | 2:32.26 | |
33 | 182 | Ludvigsen Thyge | 1999 | GLADSAXE | 9953AJ | 50 m | 2:33.23 | |
34 | 150 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 2:33.24 | |
35 | 113 | Hedegaard Emil | 1999 | KVIK | 9905AA | 50 m | 2:33.70 | |
36 | 15 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 2:33.98 | |
37 | 219 | Langkilde Kristoffer Buus | 1999 | LYNGBY | 9923AI | 50 m | 2:34.72 | |
38 | 85 | Johansen Emil | 1999 | ROSKILDE | 9935AB | 50 m | 2:34.93 | |
39 | 257 | Nielsen Mads Ørsted | 1999 | STT | 9921AF | 50 m | 2:35.00 | |
40 | 309 | Jørgensen Rasmus F. | 1999 | TRITON B | 9971AF | 50 m | 2:38.03 | |
41 | 69 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 50 m | 2:41.93 | |
42 | 90 | Riis Phillip | 1998 | ROSKILDE | 9825AN | 50 m | 3:28.79 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:07 |